Průjem po jídle 2x do týdne

Anonymní
14.1.20 14:32

průjem po jídle 2x do týdne

Jsem divná jen já? :P Stává se mi třeba 2× do týdne, že něco sním a do půl hodiny letím na záchod a mám průjem. Jdu jednou až 2× a pak je zas většinou klid. Docela si dávám pozor co jím, ale stejně to není nikdy moc platné. Byla jsem na kolonoskopii, výtěry, sono břicha… vše v pořádku, akorát alergie na laktózu. na což si dávám dost pozor. Ale ten průjem mam i po jídle co neobsahuje ani kapku mléka. Myslíte, že mi to zkrátka jen nesedne a měla bych se hlídat víc? Možná probiotika? Máte někdo stejné potíže? Budu ráda za jakoukoliv radu :srdce: Ten anonym je protože je to dost choulostivé pro mě, omlouvám se :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13726
14.1.20 15:01

Mám to taky tak. Chodíme do jedné restaurace, kde vždy ještě než po jídle odejdeme několikrát letím na záchod. Manžel mi tvrdí, že to není možné takhle hned po jídle, že by to bylo z toho. Jinak jídlo tam mají moc dobré, kvalitní suroviny, ale z tohoto důvodu tam odmítám chodit a manžel to nechápe, že to je blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13726
14.1.20 15:02

Jinak se mi to stává samozřejmě i jinde, i doma, ale tato jedna restaurace je prostě jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 15:08

Já tohle mám díky dráždivému tračníku a teď i nově díky nesnášenlivosti lepku, takže bezva kombinace na celý život :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13726
14.1.20 15:10

@Jančakecalka já si myslím, že taky mám nějaký problém. Jak ti zjistili ten tračník?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 15:15
@Jolynka píše:
@Jančakecalka já si myslím, že taky mám nějaký problém. Jak ti zjistili ten tračník?

Chodila jsem na gastro, dělali mi krevní testy, nakonec i tu kolonoskopii a sono. Syndrom dráždivého tračníku už mám cca 3 roky, mám tu horší formu, kdy mě trápí buď časté průjmy nebo naopak zácpa. teď k tomu ten lepek, to je snad ještě horší, furt se hlídat, co jíst, aby to v tom nebylo. Kvůli tračníku taky nemužu spoustu jídel, jako hlavně smažený, tučný, kořeněný a taky ne kafe a perlivý nápoje, naopak pomáhají zakysaný výrobky a probiotika, já používám Biopron s S Boulardii, je to kvasinka, pomáhá mi to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13726
14.1.20 15:23

Já ty průjmy mam taky docela časté. Kafe ani perlivé nápoje nepiju, ani alkohol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 15:27

Říkaly mi že to taky může být tračník ale nijak mi to nepotvrdily tak nevím 8o

• Nahlásit
  • Citovat
11698
14.1.20 15:30
@Anonymní píše: Říkaly mi že to taky může být tračník ale nijak mi to nepotvrdily tak nevím 8o

No ale dráždivý trakčník ti řeknou asi v případě, že neví, co ti je. Mám ty samé příznaky, vyšetřená jsem horem i spodem, mám intoleranci laktózy a problémy mám pořád stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 15:34

@Monchichik
právě že asi neví. taky mám laktózu myslela jsem si když ji vyřadím, že bude vše ok a ono nic :,( asi zkusim ten biopron :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
99
14.1.20 15:44

Ahoj, mám to také stane se mi to tak 2-3× do tydne a je uplně jedno po jakém jídle. Dnes to byla omáčka s rýží, bez smetany, nedávno to byly těstoviny na sucho s kučecím masem. No nechápu jak moc se mám omezovat už. Brala jsem Hylak a nic moc asi zkusim taky ten biopron. Už si nějak nevím rady co s tím (jinak všechna vysetrení také ok)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11698
14.1.20 16:19
@Anonymní píše:
@Monchichik
právě že asi neví. taky mám laktózu myslela jsem si když ji vyřadím, že bude vše ok a ono nic :,( asi zkusim ten biopron :zed:

biopron jsem zkoušela a bylo mi ještě hůř :mrgreen: nesnáším žádné laktobacily, většinou ve složení bývá i laktóza, tak bacha na to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
14.1.20 19:02

Taky to tak občas mám a nijak zvlášť to neřeším. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama