Průjem při redukční dietě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VitaminC
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 05.02.18 10:02
Prujem pri redukcni diete

Holky, prosim o radu ty z vas, ktere mate zkusenost s redukcni dietou.
Uz desaty den mam prujem. Ne takovy, ze bych musela osmkrat denne dobihat na zachod, na ten chodim maximalne dvakrat denne, ale s tim, ze kdyz jdu, tak pokazde prujem. Prvni jsem to pripisovala velkemu mnozstvi zkonzumovane zeleniny, pak jsem usoudila, ze mozna viroza, po enterolu ovsem neprisla zadna zmena. Google rika, ze to muze byt zkonzumovanim vetsiho mnozstvi zdravych tuku, ale ja pouzivam jen lehce olivovy olej, na orechach, avokadu atd. si neujizdim. Mate nejaky tip? Zcela uprimne se mi k lekari nechce…
Dekuju.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32855 příspěvků 10 inzerátů 05.02.18 10:13

Je to možné, že pokud máš v jídelníčku velké množství zeleniny, obzvlášť druhy jako cuketa působí projímavě. Zkus jíst odděleně některé druhy a snížit spotřebu toho, který tě prohání. Dvakrát denně na velkou ale není nic neobvyklého, jestli jsi spíš předtím netrpěla zácpou a nezdá se ti to jako nezvyk? Je vtipné tady rozebírat exkrementální diskuzi :mrgreen:, ale špatný je průjem vodový, ten tě dehydruje a nevstřebávají se ti živiny. Ovšem dvakrát denně řidší stolice je úplně v normě.

Uživatel je onlineDenisa56
Kelišová 5476 příspěvků 05.02.18 10:17

Živočišný uhlí

lamicina
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 05.02.18 10:25

Já se přikláním k tomu, že jsi xnásobně zvýšila příjem vlákniny a ta projímá. Pokud jde o to, že jdeš 2× denně na stolici, tak to je pro mě třebas norma :lol:, když jím víc kysaného zelí i víckrát. Neměla bys mít teda bolestivé křeče, to bych k lékaři šla. Nasadila bych si probiotika a čekala, zda se vše upraví, ale tuhý bobky jednou ze den bych nečekala :mrgreen:.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 05.02.18 10:26

@Tiger-lily Blby tema, no :)
Je fakt, ze jsem problemy s vyprazdnovanim mela, bez kavy a cigarety to neslo, ale ted mi to prijde zase druhy extrem. Protoze je to prakticky voda..
Uvidime, treba se to jeste upravi.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 05.02.18 10:28
@lamicina píše:
Já se přikláním k tomu, že jsi xnásobně zvýšila příjem vlákniny a ta projímá. Pokud jde o to, že jdeš 2× denně na stolici, tak to je pro mě třebas norma :lol:, když jím víc kysaného zelí i víckrát. Neměla bys mít teda bolestivé křeče, to bych k lékaři šla. Nasadila bych si probiotika a čekala, zda se vše upraví, ale tuhý bobky jednou ze den bych nečekala :mrgreen:.

Dekuju.
Probiotika zkusim. Ty me vubec nenapadly.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32855 příspěvků 10 inzerátů 05.02.18 10:29

@VitaminC Nevím, kolik té zeleniny boucháš, ale jestli opravdu hodně, Tak to tolik se zeleninou nepřeháněj nebo přidej trávicí enzymy (podle mě lepší verze než probiotika - pod názvy pangrol, kreon). Ale s nimi zase pozor na konzumaci tuků, tělo je pak lépe tráví a využívá.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32855 příspěvků 10 inzerátů 05.02.18 10:39

Co se týká ještě zeleniny - ona je v podstatě těžko stravitelná a její konzumace nedělá každému úplně dobře. Zkus salát, mrkev a mírně omez rajčata, papriky… a postupně je přidávej a sleduj, co ti tvoje zažívání dovolí

pijavice
Kecalka 228 příspěvků 05.02.18 10:54

Doporučila bych smectu a případně se snažit zjistit co Vás projímá. Pokud sníte kilo zeleniny a před tím jste jedna jen třeba 100g denně ubrala bych, nebo postupně navyšovala.

Lenka_Hal
Závislačka 4203 příspěvků 05.02.18 11:25

Pokud je to jak rikas skoro tekute, tak to podle mne v poradku neni. Nezacala jsi jist neco uplne noveho zaroven s dietou? Nejis neceho mnohem vic?

VitaminC
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 05.02.18 11:38

@Tiger-lily Ja zeleninu jedla vzdycky, akorat ted asi ve vetsim mnozstvi. Jsi hodna, diky.

@Lenka_Hal Olivovy olej, ten jsem nikdy nepouzivala, protoze mi nechutna. A vic asi te zeleniny, fakt nevim. Nejim zadne drazdive potraviny. Jim vic lustenin a nejim vubec mouku.

novakova.t
Závislačka 3170 příspěvků 1 inzerát 05.02.18 11:48

Mela jsem to same. Vem si klidně 2-3 černý uhlí najednou. Tím si neuskodis

Lenka_Hal
Závislačka 4203 příspěvků 05.02.18 11:54

Hele, jestli to jsou hlavne fazole a jis jich vazne hodne, uber. Nebo rovnou na nejakou dobu vynech a uvidis. Jinak me jeste napada dietni sodovka, nekdy prujem delaji sladidla.

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 05.02.18 11:56

Stolice 2× denně neni průjhem, byť je to tekutý.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 05.02.18 12:34
@VitaminC píše:
Dekuju.
Probiotika zkusim. Ty me vubec nenapadly.

nemáš zač, mám s nimi dobrou zkušenost na upravení a obnovení střevní mikroflóry, tím se zlepšuje i trávení. Ostatně bereme je po každé infekční nemoci a jedno dítě je bere pravidelně preventivně a dost mu to vylepšilo atopický ekzém.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama