První menstruace u dívek

Napsat příspěvek
Velikost písma:
katkasolariková
29.5.13 20:06
@natyber píše:
Ze začátku můžou být měsíčky slabé jak popisuješ a v noci to nemáš protože jak ležíš tak to neteče :D zapiš si do kalendáře první den kdy ti to žačalo a pomalu už by to mělo přestávac trvá to cca 4 až 7dní přibližně no měla bys to asi říct mamce ať ti poradí, pokud by to trvalo dlouho asi bys měla jít k doktoroj :mavam: a ještě to taky nemusí nic znamenat je že třeba brzy dostaneš už opravdové měsíčky ;)

díky za pomoc, mamce už sem to rekla, ale myslím, že už to opravdické měsíčky sou protože, když sem na záchodě, utírám prakticky jenom krev :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
pakoo
9.6.13 22:04

Já tenhle víkend, je mi 13. Prostě jsem šla na záchod, chtěla jsem se utřít a bylo to tady! :(

• Citovat
  • Nahlásit
nikola 13
9.7.13 08:24

Ahoj, potřebuju poradit… myslíte si, že je normální, abych měla svou 3. menstruaci 17 dní po té 2.(tu druhou jsem měla 27 dní po té první), nebo bych měla raději vyhledat doktora?

• Citovat
  • Nahlásit
563
9.7.13 20:57

Já tedy nejsem doktor, ale ze začátku to bývá dost nepravidelné, tak bych to neřešilaa :)
možná pokud by to předtím bylo silné a teď taky, nebo i silnější. Jestli se bojíš, jsi takový „hypochondr“ (neurážím) tak běž, chápu že máš třeba strach, je to pro tebe něco VELKÉHO :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6061
9.7.13 20:59
@nikola 13 píše:
Ahoj, potřebuju poradit… myslíte si, že je normální, abych měla svou 3. menstruaci 17 dní po té 2.(tu druhou jsem měla 27 dní po té první), nebo bych měla raději vyhledat doktora?

Ahoj, myslím že je to v pořádku ze začátku to bývá trochu nepravidelné než se to upraví :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17110
11.7.13 15:47
@gabGabKaR píše:
Dobrý den, mám jeden dotaz, je mi dvanáct let a mám chlupaté nohy. Kluci se mi začali posmívat a tak jsem si řekla že se začnu holit. První jsem vůůbec nevěděla jak(takže jsem měla všude pořezané části těla),ale ted už vím že na to mám používat krémy a už to je dobré. Moje mamka to ale neví, vůbec nevím jak jí to mám říct..Ale bojím se že na to příjde a budu mít průšvih. Jak by jste reagovali vy, být mojí mamkou? Děkuji za odpověd..

V prvé řadě bych tě asi poučila o hygieně při holení, pak bych následně chtěla vidět jak moc jsi na těch nohách chlupatá a v případě, že by se mě to zdálo moc (jako až nenormální pro dívku) tak bych se šla poradit s doktorkou a připadně bych chtěla vyšetření štítné žlázy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17110
11.7.13 15:53

Jinak já jsem dostala svou první menstruaci v 11 letech na táboře. Byla jsem sice poučená, ale hrozně jsem se styděla, že jsem ani za lékárnicí nešla (dala by mi vložky). Takže se budu snažit dcerku poučit tak, že to je pro ženy normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
krunířek
3.9.13 14:40

ach jo pomoc a rychle prosím

Ahojky je mi 12 a půl a potřebuju poradi jestli můžu použít kalíšek nebo radši tampon :nevim: :nevim: vložku jsem měla 2 a připada mi fuj :! :! :cert: poradte prosím co nejdřív :srdce: :srdce: (NEBO MÁM TEDA RADŠI POUŽÍT JAK TU PÍŠOU TEDA TEN TAMPON A VLOŽKU RADŠI DOHROMADY :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7381
3.9.13 14:45

A maminka nebo internet neporadil? Jestli ti přijde vložka fuj, počkej až budeš tahat tampon a nejsem si jistá, jestli jako dítě můžeš bez poškození zavést kalisek. Pokud chceš tampon, zacni na mini, drž se návodu a svém hygieny, jestli proteče za krátkou dobu, můžeš zkusit větší. Každopádně bych zkusila překousnout tu vlozku, me např tampon poprvé dost bolel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24935
3.9.13 14:49

Některé kalíšky se doporučují i pro mladé dívky/panny..já mám teda kalíšek až od druhého porodu, ale teda jako super věc, v životě už se k tamponům nebo vložkám nevrátím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23862
3.9.13 14:51

Já bych radši použila ten tampon.
Mě to teda poprvé trochu bolelo a ani jsem to neuměla pořádně zavést, ale podruhé se to už povedlo. Chce to trénink.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24935
3.9.13 14:52

Jinak já ve 12ti začínala na vložkách, od 15ti jsem byla spíš na tamponech a jak jsem se dozvěděla o kalíšku a sebrala odvahu, tak ten. Tampony jsem jako panna (i později) používala spíše mini, při silnější MS normal..a v pohodě. Zas to bylo pohodlnější než vložky. Na kalíšek je potřeba mít trochu zručnosti a dost trénovat..mně trvalo 3 menstruace než jsem to natrénovala k mojí spokojenosti (rychlost a správnost zavedení, délka stopky, automatizace vylívání a vymývání..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18224
3.9.13 14:53

Tampon určitě můžeš, kalíšek nevím :think: Jak je psáno výš- zkus mini tampon, měl by stačit. Případně na první dny menstruace „normal“.
Tampon a vložka dohromady ne- to je zbytečnost :palec:
A celodenní/noční používání tamponů se nedoporučuje :palec: Měla bych občas tu vložku vzít na milost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23997
3.9.13 14:59

A ty máš po ruce kalíšek??? pokud chceš rychlou odpověď, tak to zní, jako bys ho snad měla už doma (objednání přecijen pár dní trvá).
Já tedy kalíšek nemám, kamarádka ano, a je to celkem velké…myslím si, že jako pannu by tě mohla jeho velikost až vyděsit a bude se ti určitě špatně zavádět.
Pokud nechceš vložky (jak často je měníš? nepřijdou ti fuj, protože jsou hodně nacucané nebo už takové „ztmavlé“ třeba), tak bych být tebou šla do mini tamponů.

Tampon a vložka dohromady se dává při hodně silné menstruaci, když bys měla strach, že ti tampon proteče. Já to tak dělávám první dny cyklu, tampon mi do hodiny proteče :roll: takže na noc to musím sichrovat i vložkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.9.13 15:06

Tampony muzou pouzivat i panny?? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie