První menstruace u dívek

693
28.3.11 09:01

První menstruace u dívek

Ahoj holky, doma mám desetiletou slečnu, už jí rostou chloupky v podpaží, ale prsa prozatím ne. Chtěla jsem se zeptat, kdy měly vaše dcery poprvé menstruaci, zda jste jim třeba do školy dávaly náhradní prádlo a vložku, „kdyby náhodou“…

Já už si přesně nepamatuji v kolika letech jsem ji měla já, ale včera se mne má dcera na to zeptala, tak nevím, jestli v „dnešní době“ menstruace chodí o něco dřív, než např. před 15-20 lety :mrgreen: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5849
28.3.11 09:05

ahoj, z vlastní zkušenosti, ještě mi nebylo 11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Minewka
28.3.11 09:06

Ja v 12tich

• Citovat
  • Nahlásit
10049
28.3.11 09:07

Já teda v čerstvým 13ti. Ale co si pamatuju tak mě fest bolelo břihco a bylo to spíš špinění pár dní a pak se to rozjelo…tak nevím jako vložkou v tašce nic nepokazí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
FloraBolger
28.3.11 09:10

Ahojky - já poprvé ve 13ti, ségru máma „poučila“ v 10ti a za půl roku to dostala. Myslím, že jednou samostatně balenou vložkou v aktovce nemůžeš nic zkazit… :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
425
28.3.11 09:14

ahojky..v podstatě to můžete očekávat kdykoli…má dcera mněla první menstruaci ve 12. Ale jelikož byla vyspělejší tak nás lékařka strašila už od jejich 9 let že to může přijít. JInak doma jsem jí tedy někdy v 10 udělala školení jak se pracuje s vložkou a pak jednu nosila v aktovce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19493
28.3.11 09:18

holky a jak to berou ty dcery, kdyz jim tohle vypravite??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9622
28.3.11 09:21

Já v 11 a taky to bylo dva dvy jen takový slaboulinký špinění, takže sem nevěděla, co to je, i když samozřejmě o menstruaci sem už věděla, ale tohle mě překvapilo :) Takže náhradní oblečení určitě není třeba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
28.3.11 09:23

Já dostala první menzes nějak ve 12letech, taky slabé špinění a že jsem byla už poučena, tak přesto jsem nevěděla, o co jde a byla celkem vyplašená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
28.3.11 09:25

Tak nevím, jak to bude u mé dcery, ale já před víc jak 18lety dostala MS v 10letech…doufám, že má dcera to nedostane ještě dřív, jak se většinou říká, že se to posouvá :roll:

Už plánuji v tomto směru osvětu,ale pořád nevím jak na to s ohledem na její věk… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
28.3.11 09:28

No moje i první menstruace byla celkem silná, takže já bych ty náhradní kalhotky klidně přibalila.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
598
28.3.11 09:31

Ahoj, já jsem svoje první měsíčky dostala až ve 14, byla jsem asi nějaká zabržděná (vzhledem k tomu, že spolužačky měly třeba už v 10), psychicky vždycky vyspělejší než ostatní děti, ale nějaká prsa, o kterých by mohla být řeč, se mi objevila až ve 20 :D..

Poučena jsem byla a čekala jsem na to jak na smilování (proboha proč? :D ), ale náhradní vložky jsem s sebou nenosila.. Nicméně je to dobrej nápad :)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10590
28.3.11 09:37

Já měla první, když mi bylo 10 a půl zhruba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
28.3.11 09:38

Já myslím, že dnes není problém mít někde tu jednu vložku mít v tašce, ale s oblečením se mi to zdá přehnané…stejně, kdyby to dostala prvně ve škole, tak se s tím musí nejdřív srovnat a není problém odejít třeba pro bolest břicha domů a tam to pořešit :nevim: Spíš aby byla všas poučena, to se mi zdá důležitější…má první MS teda taky byla spíš slabší…hlavně mě nejdřív bolelo to břicho :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
28.3.11 09:42

Díky moc za reakce :wink: . Najdu nějakou hezkou krabičku na vložku, aby to bylo diskrétní a ještě převysvětlím. Vím, že jí to přijde „fuj“ … a docela to chápu :nevim: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Reklama