První menstruace u dívek

Napsat příspěvek
Velikost písma:
36560
28.3.11 09:42

moje prvni menstruace byla dost silna a bolestiva a mela jsem to 14dni :oops: Bylo mi 13 let…

Ale treba kamoska to dostala uz v 8mi letech :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30305
28.3.11 09:42

Dcera ma skoro 13 a MS ma od desiti.Normalne jsme to oslavily-a zvlada to v pohode(po pocatecnich neznalostech,kam s pouzitymi proprietami,uz je profik:-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
28.3.11 09:44

farská: jsi mi připoměla, že to byl docela problém - kam s tím ve škole - neboť jsem byla ještě na 1.stupni a tam na wc koše nevedli :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1478
28.3.11 09:45

Ahojky, já měla menses poprvé v 11letech. A vím, že se mi to stalo doma, ale jinak bych asi své dceři dávala hygienické potřeby a náhradní prádlo s sebou, kdyby náhodou…Ať není vyplašená a hned ví co dělat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
28.3.11 09:58

Já to dostala ve 14.Byla jsem asi poslední ve třídě co ms nemá.Ale četla jsem,že se puberta u dívek hodně posouvá a čím dál tím mladší holčičky už v ní jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
28.3.11 10:00

Příspěvek upraven 04.02.16 v 16:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9044
28.3.11 10:06

Tak ja jsem dostala prvni MS ve 12,5 letech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
28.3.11 10:10

Já jsem dostala MS když mi bylo 12.
Bylo to ráno o jarních prázdninách a za dvě hodiny jsem měla být na jízdárně 8-o
Takže hned první MS jsem vlastně strávila na koni, moc příjemný to teda nebylo :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.11 11:10

Já ji poprvé dostala ve 14, naštěstí jsme měli skvělou učitelku, která pro holky uspořádala povídání a každé dala dvě vložky.. Jinak tedy nevím, jak bych to dělala, protože taťka věděl prd :D
Hlavně jsem se zezačátku tak styděla, že jsem ty špinavé gaťky rovnou vyhazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
28.3.11 12:54

No ty vajdo to koukám..Já jí dostala tak kolem 12 -13 dřív určitě né..
Dceři bude v létě 12, je spíše drobná, chloupky nemá nikde, ale prsa už jí trochu povyrostla ( lentilky..)..
Farská - oslavili jo?? Mě to přijde spíš takový depresivní :oops: :oops: ( jak pro mě, tak pro ní- vím jak jsme se všichni nervovali a proseděli hodiny na záchodě..)

Spíš se děsím jak se to podepíše na jejím psych. rozpoložení..Ze začátku to každá prožívá..bééééé :cry: :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5852
28.3.11 13:01

jak jsem už psala, já jsem to dostala vtěch 10,5 letech, doma v květnu na pracovní sobotu.. ráno jsem se probudila a bylo to..a dost silné hned zkraje. mamka mě nechala doma a napsala mi omluvenku. jo, taky jsem se styděla, holky už taky byly zvědavé jako opice, proč chodím na tak dlouho na wc, apod. nejhorší pro mě ale bylo, když mamka hned to ráno zvedla telefon a obtelefonovala celou rodinu, že už jsem taky žena… to bych vraždila… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
28.3.11 13:01

já poprvé dostala v 9 letech,jeden den mi to mamka vysvětlila a druhý den jsem je dostala,byla jsem hodně vyspělá a mamka je taky dostala takto brzy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TessAg
28.3.11 18:30

Já první menstruaci dostala ke svým 12. narozeninám:-)
A „základ“ na prsa jsem už měla :-D
Ale chloupky ještě ne…jen minimálně v intimních partiích

• Citovat
  • Nahlásit
1478
30.3.11 08:44
Lizbeth píše:
No ty vajdo to koukám..Já jí dostala tak kolem 12 -13 dřív určitě né..
Dceři bude v létě 12, je spíše drobná, chloupky nemá nikde, ale prsa už jí trochu povyrostla ( lentilky..)..
Farská - oslavili jo?? Mě to přijde spíš takový depresivní :oops: :oops: ( jak pro mě, tak pro ní- vím jak jsme se všichni nervovali a proseděli hodiny na záchodě..)Spíš se děsím jak se to podepíše na jejím psych. rozpoložení..Ze začátku to každá prožívá..bééééé :cry: :cry:

Já teda byla hrdá na to, že už jsem vlastně žena. Měla jsem starší kamarádku a ta to dostala poprvé ve 13letech a já pár měsíců po ní. No a mamka si mě i bráchu proškolila asi v 8 letech, takže brácha pak byl vůči mě chápavější, i když byl o rok mladší :wink: Je hodně důležitý jak to dětem podají rodiče, pokud je na to připraví a ujistí je že je to normální věc v životě ženy, tak by to měla brát normálně a o nějaké újmě na psychice by neměla být vůbec řeč :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
31.3.11 14:06

Normální věc to bezesporu je a vysvětlit se dá také hezky..
Ale co si tak pamatuju, tak jsme vesměs byly dlouho ze začátku vycvaklé ze vložek, z toho zda nám nejsou vidět skrz rifle, nosily dlouhé svetry, bály se protékání, chodily se pořád kontrolovat na záchod, na tělocviku se cítily nesvé atd..Mě to moc radostné nepřijde, přestože vím, že nejde o nic smrtelného..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat