První menstruace u dívek

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4102
17.11.17 10:46

@Anonymni mamca tak jestli je droboučká, tak to opravdu může být menstruace slabší. Nechala bych tomu ještě klidně půl roku :nevim: tělo se může zatím srovnat samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.17 10:51

Já dostala poprvé svoje dny v 11 letech a byla to hrůza měla jsem to vždy strašně silné a ty bolesti no hrůza, ted nedávno jsme se o tom bavily ségrou, a říkaly vše o menstruaci 10 leté neteři( ségry dcera) a docela to vzala dobře, řekla že sice není nadšená ale holt to patří k životu

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
17.11.17 10:54
@markyj píše:
@Anonymni mamca tak jestli je droboučká, tak to opravdu může být menstruace slabší. Nechala bych tomu ještě klidně půl roku :nevim: tělo se může zatím srovnat samo

Kost a kuze ale je v normach :D Pockam jak se to bude vyvíjet no, asi bych ji zbytecne nikam netahala. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14243
17.11.17 11:31

Ja byla kost a kůže taky, žadný prsa, vůbec žadný. Dostala jsem to těšně před 12 narozeninama. Když jsem to tenkràt řekla tetě, tak málem spadla ze židle na zahrádce :mrgreen: Byla jsem takovej komár. Dlouhý ruce a nohy, hubený. Měla jsem jen špinění prvních pár cyklů. Břicho moc nebolelo. Každej to má jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17334
17.11.17 11:37

U mne menstruace zacala tak, ze jsem jednoho dne nasla slovy 2 kapky krve v kalhotkach a tim to i skoncilo. Nevedela jsem, jestli to bylo vubec TO, takze jse vyckavala na dalsi mesic a mela jsem v kalhotkach kapky 3, dva dny po sobe. Takto se to pomalu stupnovalo a teprve po pul roku jsem mela dostatecne silne krvaceni, abych potrebovala nejake hygienicke pomucky.

Na gynekologii se mnou mama nesla, ani si nevzpominam, ze by to navrhovala a ja bych teda zcela urcite nesla, ani kdyby na tom trvala. Nechapu, jaky smysl ma tahat holku na gyndu, pokud nema zadne gynekologicke potize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
17.11.17 11:38

Každé tělo je jiné, bud ráda, ze to ma zatim jeden den. :) Ja byla taky hubená a dostala jsem to az v 15.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
17.11.17 11:47

Je to naprosto normální, nelekejte se. Gynekologa bych řešila pokud by menzes nedostalo ve věku 16 a výše. Pokud nemá žádné gynekologické potíže ke gynekologovi vůbec nemusí. Prví návštěva gynekologa by měla být pouze v případě mykózy, nebo jiných potíží, po prvním pohlavním styku, pokud by jste řešila vakcinaci na HPV virus, kožní problém - akné, předepíše antikoncepci.
Dceru bych uklidnila a vůbec bych jí nestresoval gynekologem pokud nemá problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.17 12:07

Já bych na gyndu hned nechodila, já menstruovala od 12 a taky jsem nebyla hned na gyndě. Stejně jí může udělat pouze ultrazvuk a říct vám, že je to normální, případně ještě doporučovat nějaké hormony, které jsou v tomto věku úplně zbytečné. Je to v pořádku, tělo s tím podnikem teprve začíná, dejte tomu čas. Jinak já ve 12 ještě nevěděla moc o menstruaci a když jsem našla zaschlou hnědou krev na kalhotkách, myslela jsem že jsem se začala pokakávat. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3683
17.11.17 12:39

Vyckala bych a na gyndu bych uplne nespechala. Ja byla jako holka taky kost a kuze, dloouho jsem mela MS tak jak popisujes - slabounkou a kratkou. Tak bych rekla, ze je to normalni. MS mam asi od 13 a na gynde jsem byla poprvy nejak v 15. Kvuli ochrane. Myslim, ze prvni navsteva v 15,16 je uz vhodna i kdyby sexualne nezila, ale hlavne aby si zvykla, ze je to doktor jako kazdej jinej a je treba na prohlidky chodit, i kdyz je bez problemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.17 00:56

Já jsem to též dostala v 10 letech. Mamka měla to samé. :) U nás je to však víceméně dědičné, všechny ženy v rodině začínají i končí brzy. Každopádně s tou gynekologií bych počkala. Moje kamarádka to také dostala v 10 letech, tak tři měsíce ji měla a poté se jí úplně zastavila a objevila se až za dva roky.

Pokud Vás to však bude činit neklidnou, zeptejte se gynekologa, až tam půjdete vy sama, zda máte dceru za ním dovést. :) Kdysi jsem s mamkou také byla na gynekologii, čekala jsem tam na ní a mamka přímo se zeptala doktora, že už menstruuji a kdy je vhodná návštěva. Říkal, že dříve jak v 15 ne, pokud nejsou žádné komplikace. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.17 18:32
@Mahora píše:
Ahoj holky, doma mám desetiletou slečnu, už jí rostou chloupky v podpaží, ale prsa prozatím ne. Chtěla jsem se zeptat, kdy měly vaše dcery poprvé menstruaci, zda jste jim třeba do školy dávaly náhradní prádlo a vložku, „kdyby náhodou“…

Já už si přesně nepamatuji v kolika letech jsem ji měla já, ale včera se mne má dcera na to zeptala, tak nevím, jestli v „dnešní době“ menstruace chodí o něco dřív, než např. před 15-20 lety :mrgreen:. [/citaceurčitě jí dejte 100% vložku pro jistotu je mi 10 zachvíly 11 a dneska sem to dostala tím nechci říct že všichni to dostávají v 10-11 :D

• Citovat
  • Nahlásit
3791
22.4.18 17:24

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.18 13:47

ahoj nevim kde se zeptat protože sem jen sama s babi a potrřebuji poradit brzy budu mít svoji druhou menstruaci a nemam žadné zkušenosti jsem jěště panna a zajíma mě zda jsou lepší vložky s křidelky nebo bez a k čemu křidelka jsou a jak velke vložky použivat děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14169
7.7.18 14:16

@janajana00 určitě lepší s křidélky, přilepíš si je za kalhotky a nebudou klouzat. Jakou značku nevím, nepoužívám už roky, nicméně když jsem používala, tak jsem používala naturella myslím. Ale záleží na tobě, vyber podle svého. Jak velké, to záleží na síle menstruace, ale když vezmeš střední tak neprohloupíš. Myslím, že tam jsou kapičky a podle toho se máš řídit. Čím víc kapiček, tím jsou pro silnější menstruaci, alespoň myslím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.18 22:51
@Halka
@farska píše:
Hoj,
ja to treba udelala tak,ze jsem dceri vysvetlila,ze je to parada,ze ma MS uz proto,ze to znamena,ze jednou v budoucnu(v dalekem budoucnu doufam 8-) )bude moct mit mimčo a byt máma :srdce: Ze je vlastne tak nejak…žensky'zdrava' :wink:

Mně začaly růst chloupky už tak nějak v 8 A prsa tak.. 8,5. Chloupky v podpazi asi tak v 9. Ted mi je 11,5 a pořád jsem ji nedostala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat