První menstruace u dívek

Napsat příspěvek
Velikost písma:
18.5.15 19:25

Dobrý den, dostala jsem první mesicky a ted jsem je dostala o 14 dni později. Teď máme jet se školou na rafty a jak se mi ty mesicky posunuly, tak mi to vychází přesné na ten týden! :x Máma rika, ze ze začátku jsou nepravidelné a já ted nevím, jestli mám jet na rafty a doufat, že se mi posunou nebo jet na ty rafty!?? :| Prosím o odpověď děkuji!!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15575
18.5.15 21:15

@karolinajanuskova nic moc s tím neuděláš. Jestli to je první ms, tak je možné že další příjde za 3 nebo také za 6 měsíců. Ustálí se to cca do dvou let. Já bych jela, vezmi si sebou tampony/vložky a uvidíš no. asi by se vyplatilo začít zkoušet tampony, už proto že s nimi můžeš do vody.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
MarkétkaBeruška
19.5.15 05:32
@karolinajanuskova píše:
Dobrý den, dostala jsem první mesicky a ted jsem je dostala o 14 dni později. Teď máme jet se školou na rafty a jak se mi ty mesicky posunuly, tak mi to vychází přesné na ten týden! :x Máma rika, ze ze začátku jsou nepravidelné a já ted nevím, jestli mám jet na rafty a doufat, že se mi posunou nebo jet na ty rafty!?? :| Prosím o odpověď děkuji!!

Tak nějak se v tom úplně nevyznám, takže pro upřesnění. 1. MS jsi dostala řekněme před 1-2 měsíci, nyní máš 2. MS (ale o 14 dní zpožděnou?). A za nějaký ten měsíc máte se školou jet na rafty a podle základní periody (28-30 dní) ti na tu dobu vychází menstruace.

Rozhodně se nespoléhej na to, že když se ti zpozdila jednou, zpozdí se i po druhé, samozřejmě se to může stát, ale jisté to zdaleka není. Může klidně dorazit i dřív, může trvat 4, ale klidně i 7 dní, těžko říct.

Pokud se ptáš, na to, jestli ji lze nějak oddálit, tak v tvém případě ne. To lze ve většině případů pokud by jsi pravidelně užívala hormonální antikoncepci.

Já osobně bych v situaci, když by mi MS vycházela na datum raftů, bych nejela. A to hlavně kvůli hygieně, pochybuji, přece jen na takových akcích jako je voda, člověk málo kdy má k dispozici teplou vodu 24 h denně a pak bych se bála bolesti, to sama až časem vycítíš, jak budeš MS snášet, jsou ženy co o ní „skoro neví“ a jsou i ženy co trpí obrovskými bolestmi, někdy i zvracením a jsou rády, že dojdou do školy.

Pokud by si se rozhodnula jet, vezmi si sebou dostatečné množství intimních potřeb, ať se ti nestane, že budeš muset řešit problém, že nemáš vložky. Druhá možnost je, spolehnout se na tampony, ale to pokud nemáš je vyzkoušené, opatrně. Říká se, že časté používání tamponů MS prodlužuje a hlavně se nedoporučuje je používat během celé MS. V tomhle směru si přečti i něco o tzv. Syndromu toxického šoku.

Rozhodnutí se nakonec, ale stejně jenom na Tobě.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
23.7.15 13:29

Menstruace

Ahojte :D už mi rostou chlupy v podpaží a tam dole :P ještě nemám menstruaci…už mi rostou u prsa nosím podprsenky s kosticemi ;) někdy mě bolí v podpříšky někdy až mooc :nevim: nevím kdy to dostanu co myslíte??

  • Citovat
  • Upravit
5239
23.7.15 13:31
@Anonymní píše:
Ahojte :D už mi rostou chlupy v podpaží a tam dole :P ještě nemám menstruaci…už mi rostou u prsa nosím podprsenky s kosticemi ;) někdy mě bolí v podpříšky někdy až mooc :nevim: nevím kdy to dostanu co myslíte??

Hoj, nooo uz se neco chysta :) radsi tampon, vlozku a kalhotky s sebou mit v kabelce nebo batohu :) ono se to neda takhle rict kdy presne, ja to dostala v 15 poprve bez jakovkoliv priznaku ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5661
23.7.15 15:06

Pár dní před 12týma narozkama přišla - a pořád neodešla. :lol: :lol: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
622
24.7.15 23:36

U mně až ve 14. Neřikejte mi, že dnes desetileté holčičky menstruují…
to snad ne!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25.8.15 22:21

Menstruace

Ahojky Lidičky♥
Nevíte kdy bych mohla dostata prvni menstruacii???
Rostou chlupy v podpaťí a tam dole!!
Tedka půjdu do 6.
Nosím lambáduxi podprdu nk jak kdy :roll:
A mám asik výtok tak co myslíte?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15575
25.8.15 22:53

Rika se, ze se prvni MS dostavi cca dva roky po objeveni vytoku ;)
Takze je ti 12?
Ale moc to neres, ber s sebou pokazde tampony/vlozky a intimku a uvidis

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26.8.15 10:04

Ahoj Kájo..no bude mi 12 v listopadu :P

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.16 01:19

Dostala už jsem TO?

Ahoj, před pár dny jsem, myslím, dostala menstruaci. Trvalo to ale jenom 1 den a bylo to jen takové „špinění“. Je to už tedy menstruace? Pokud ano, kdy mám čekat na další? :roll:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
14.3.16 01:29

Dostala už jsem TO?

Ahoj, před pár dny jsem, myslím, dostala menstruaci. Trvalo to ale jenom 1 den a bylo to jen takové „špinění“. Je to už tedy menstruace? Pokud ano, kdy mám čekat na další? :roll:

  • Citovat
  • Upravit
9935
14.3.16 06:28

Pokud to opravdu byla menstruace, tak další očekávej +/- 28 dní od té předešlé, ale vzhledem k tomu, že to byla tvoje 1. MS, je hodně možné, že to bude nějakou dobu trvat, než se ti cyklus ustálí, takže dlší může přijít klidně i třeba za 43 dní, stejně tak jako klidně za 20

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6650
14.3.16 09:28

Já měla první MS jako špinění a ta opravdová přišla cca za týden. Takže je lepší očkekávat cokoli.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.16 13:24

Starší dceři je 13 a dostala menstruaci asi před měsícem mladší dceři je 11 a ještě měsíčky nemá..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Intimní balzám INTIMISS

  • (4.7) + 30 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty