První mimčo - jak to zvládáte

20
7.8.19 13:59

První mimčo - jak to zvládáte

Holky, ty, které máte první dítě, jak to zvládáte? Taky byste potřebovaly během dne někdy vystřídat, dojít na wc, dát oběd, poklidit, chvíli oddych. Nebo to zvládáte levou zadní? Mám třítýdenní mimčo a někdy fakt melu z posledního. Většinu dne prosedim s ním, než ho uspim trvá i dvě hodiny. Večer pravidelně brečí tak 5 hodin.  Takže kolotoč krmení, přebalování, prdiky, třeba 3× dokola. Pak noční vstávání. Čekám, že si to sedne a bude to lepší. Vím, že co jsem měla čekat, když jsem si pořídila mimčo. Jen mě zajímá, jestli nejsem sama. Někdy bych se vším praštila a odešla, jak jsem vyřízená únavou. Nic kolem nestíhám a nemám ani energii, když konečně usne, jdu spát taky. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1886
7.8.19 14:02

S prvnim jsem to mela podobne. Ted, pri tretim, uz mi to ani neprijde :lol: :lol: :lol: :lol:
Pri prvnim jsem se bala jit vycurat, aby chudacek nebrecel :lol: :lol: :lol: ted tu breci treba i dve naraz, ale curat proste musim :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18815
7.8.19 14:03

A počkej až jich budeš mít vic :lol: první syn byl pohoda (ačkoliv mi to tenkrát asi taky chvílema nepřišlo). Jak jsou 2 a víc je to horší, protože musíš tu péči a pozornost ještě dělit mezi ně :mrgreen: jinak co popisuješ je normální šestinedělí, pak se to většinou zlepší, zžijete se, po 3. měsíci už je to pohoda :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nowena
7.8.19 14:07

A proč si ve stresu z úklidu? Nebo, já jsem s dcerou strávila celý šestinedělí v posteli, tělo na tělo, u postele zásobu jogurtů a různých svačinek, oběd jsem měla jen do mikrovlnky už předvařený (vařila jsem s maličkou v nosítku) a koukala na filmy. Když jsem chtěla na procházku, uvázala jsem maličkou do nosítka a šla jsem se projít. No a na záchod jsem hold chodila s dcerou, stejně jako do sprchy. Na úklid jsem prděla, jednou za týden vyluxoval manžel, nebo když malá spala v šátku (vysavač jí uspával). Kolikrát byly dny kdy jsem jen kojila v peřinách. A moc si přeju, aby mi ten klid byl dopřán i s druhým i když ne asi v takové míře.

• Citovat
  • Nahlásit
9097
7.8.19 14:07

První plakal do tří měsíců téměř neustále. Uklízela jsem s ním v šátku, na záchod si klidně došla a najedla se. Nejsem stroj, taky jen člověk a pět minut pláče miminku neublíží. Když jsem byla unavená, manžel sbalil malého do kočárku a šel na dvě hodiny na procházku a já spala. Teď máme třítýdenní miminko a synovi je 20 měsíců. Malá je spící, jen ji často trápí bříško. Někdy řvou oba, ale maminka na ten záchod taky potřebuje. Už to tak neprožívám, jako u prvního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
7.8.19 14:14

Já to právě asi až moc prožívám a ze všeho se stresuji. Vařit jako nestíhám vůbec. To jsem vzdala úplně zatím. :lol: Mě vždycky vystresuje, když brečí, a já nevím, jak mu od toho pomoci. Většinou bolí bříško. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4391
7.8.19 14:20

Mně obě děti vřískaly do půl roku tak jsem je nosila v šátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
7.8.19 14:25

Ja nevim, mam to v mlze :mrgreen:, holky 1 rok a 5 let. Ted je fajn, ze starsi mladsi pohlida chvilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14001
7.8.19 14:27

O

První jsem neměla, měla jsem dvě najednou a když jim byly 4 měsíce, tak jsem otěhotněla znova.
Moc to prožívas, zvládnout se to musí a hotovo.
Uspavat 5hodin? No evidentně spát nepotřebuje, když 5 hodin neusne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15427
7.8.19 14:33
@Verkula píše:
Holky, ty, které máte první dítě, jak to zvládáte? Taky byste potřebovaly během dne někdy vystřídat, dojít na wc, dát oběd, poklidit, chvíli oddych. Nebo to zvládáte levou zadní? Mám třítýdenní mimčo a někdy fakt melu z posledního. Většinu dne prosedim s ním, než ho uspim trvá i dvě hodiny. Večer pravidelně brečí tak 5 hodin.  Takže kolotoč krmení, přebalování, prdiky, třeba 3× dokola. Pak noční vstávání. Čekám, že si to sedne a bude to lepší. Vím, že co jsem měla čekat, když jsem si pořídila mimčo. Jen mě zajímá, jestli nejsem sama. Někdy bych se vším praštila a odešla, jak jsem vyřízená únavou. Nic kolem nestíhám a nemám ani energii, když konečně usne, jdu spát taky. :roll:

Levou zadní úplně nee…ale pocit odejít jsem neměla nikdy. Prosedět, proležet celý den pro mě není problém a teplé jídlo denně taky nepotřebuju, takže tady bez problémů. Horší byly jiný věci a jediný s čím jsem dlouho bojovala bylo nevyspání, potřebovala jsem nutně třeba sedm hodin v kuse. Užívej malého :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
7.8.19 14:34

Ja to zvladala v pohode, syn byl zlate miminko, jen jedl a spal, od 3 mesicu spal pres noc 8-12 hod v kuse. Takze ja se to leto vicemene jen opalovala, dodnes na to vzpominam, jaka to byla pohoda :mrgreen: ted planujeme druhe, tak jsem zvedava :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1556
7.8.19 14:48

Ja byla hotova, stejne jak ty… neboj, utece to a bude lip. Uz je ji 20 mesicu a pohoda. Rvala neustale, nespala, trvalo to do pul roku. Pak si nejak zacala vsimat veci okolo, na par minut behem dne ji neco zabavilo a ja se mohla aspon vycurat. Jinak musela byt porad na tygrika nebo u prsa… desny obdobi. Jako nedavala jsem to vubec. Byla jsem z toho kolotoce a nemoznosti neco predem naplanovat (aspon to, ze bych vedela, ze ted bude v kuse 30 minut spat) hrozne vystresovana. Vydrz a opakuj si, uz jenom chvili, ono bude opravdu lip :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
7.8.19 15:04
@jizvíková píše:
O
První jsem neměla, měla jsem dvě najednou a když jim byly 4 měsíce, tak jsem otěhotněla znova.
Moc to prožívas, zvládnout se to musí a hotovo.
Uspavat 5hodin? No evidentně spát nepotřebuje, když 5 hodin neusne.

Po nakrmeni vždy začne večer bolet bříško, tak těch 5 hodin doslova prořve. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
7.8.19 16:15

Prehod co nejvíce práce, co nesouvisí s miminem, na muže a jiné lidi a kdykoli bude příležitost, spi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4305
7.8.19 16:34

S prvním miminem to bylo v pohodě, starší dcera byla zlaté dítě, moc nebrečela, vše jsem v klidu zvládala, v šestinedělí jsem se nudila. Mladší mi to vrátila i s úroky. Řvala do roka ve dne, v noci, nespokojená, náročná. Uspávání jedině na míči, i to trvalo 30-45 minut. Šestinedělí byl horor, na vše sama, nestíhala jsem vůbec nic, teplé jídlo byl dost luxus :mrgreen: Takže tě chápu, naštěstí je to přechodné období a dříve nebo později bude lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama