První zoubky

31
1.6.04 20:00

první zoubky

Ahojky všem mamkám :D . Chtěla bych se zeptat,kdy nejdříve se ůže vyklubat první zoubek miminka? Mám 3 měsíčního synka a poslední dny pořád strašně slintá a je nevrlej :evil: . Zdá se mi ještě moc malinkej,tak nevím? Moc děkuji. Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

296
1.6.04 20:16

Ahoj Grice,
slintání je normální, podle naší dr. rostou zoubky jen zcela výjimečně před koncem 4. měsíce. Ale slyšela jsem taky o dítěti, které se narodilo už se dvěma zuby:-) Tak si vyber.
Dokonce se na první zoubek nedá usuzovat podle toho, že si dítě cpe všechno do pusinky, to dělají taky běžně.
Protože já zrovna taky první zoubek vyhlížím, tak můžu radit jen zprostředkovaně - zkus jestli nebude cinkat lžička (i když to myslím funguje, až je zoubek aspoň kousínek venku, ne?) ráda si tady taky přečtu, jak to poznat.
A k té nevrlosti mě napadá, jestli to nemůže souviset s tříměsíčním růstovým spurtem…

No, neporadila jsem, ale snaha byla.

Lajka + Anička (5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
1.6.04 21:59

Stale nic

Ahojky
s rustem zoubku je to opravdu u kazdeho ditete jinak.
Pritel mel prvni zoubek uz v 4,5 mesici,ja v 5 a muj drobek bude mit 7 mesicu a stale se mu nic v pusence neklube:)
A s tim slintanim a davanim vseho do pusinky,Honzik slinta uz od 3 mesicu a taky si stale neco porad cpe do pusinky.
Je to normalni,musi veci kolem sebe nejak „poznat“
Zdravi
Trnitron a Jenik(6,5mesice)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
1.6.04 22:40

Ahoj,

když jsem mé mamce asi týden před Karolínčinými 3-měsíčními narozeninami tvrdila, že jí roste zoubek, řekla mi, ať neblázním, že je ještě brzy. A byl skoro hned, ještě jí nebyly 3 měsíce. V 6 měsích už měla 6 zubů. Každé dítko je jiné, každé je originál. Zoubek poznáš podle toho, že má nalitý dásínka a jsou vidět nebo cítit na omak.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
2.6.04 08:19

Ahoj Jano,
zoubky jsou opravdu pod povrchem pohmatem cítit. A někdy i vidět. Lucinka od tří měsíců slintala, strkala si všechno do pusinky a občas byla nevrlá asi jako mnoho ostatních dětí. Všichni mi říkali, že to je jasné, že se jí brzy vyklube zub. Tak jsem furt sledovala a nic. :roll: Nakonec jí první zub vylezl, když jí bylo 8 měsíců a 10 dnů. Od té doby lezly jak houby po dešti. Jednou jí za týden vylezly 3. Teď jí je 13 měsíců a má jich 12. Je to u dětí moc individuální a nedá se vůbec spolehnout na tabulky. Lucince rostly dokonce v jiném pořadí než píší chytré knihy. Také jsme nakoupili chladící kousátka, která kousala v těch třech měsících a když to bylo konečně aktuální, tak jí už nezajímaly. :cry:
Ariana :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
2.6.04 08:32

Opravuji: právě jsem našla další, takže jich má 13. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
2.6.04 17:00

Moc děkuji za všchny odpovědi. Zatím je pořád protivnej,ale v pusince nic,tak ještě počkám a potom radši navštívím doktorku,jestli to není nějakej bacil! No uvidíme.Ještě jednou díky všem za odpovědi :D Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
2.6.04 19:11

Ahoj Jani,
nasemu Jenulkovi vyrostly prvni dve spodni jednicky skoro zaroven a bylo mu 4 mesice a 19 dnu. Ani jsme to skoro nepostrehli protoze vubec nebyl protivny ani neplakal. Ted ma 6 mesicu a 12 dnu a zatim zadny dalsi na obzoru ale rekla bych ze se uz derou protoze zacal si vic davat prstiky a ruce do pusy a lovi tam cosi coz nedelal a v noci se vic budi. jinak samozrejme do pusy strka vsechno aby si to „ohmatal“ po svem.
Myslim ze k doktorce bys mela spis az kdyby si zjistila ze ma teplotku nebo by ti porad plakal a tys ho nemohla utisit nebo se treba nejak osypal. Ale oni i ty mimca mivaji svoje spatne a dobre dny jako my dospeli. Takze nekdy byvaji trochu vic protivnejsi aniz by je nutne neco fyzicky trapilo. Kdovi co se mu honi v hlavicce. Je mozne ze to je tim rust. spurtem a chce byt vic u prsa a ma vetsi hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
2.6.04 21:11

Ahoj Jano a všechny ostatní mamči,

našemu mrňouskovi jsou teď 3 měsíce a máme stejný problém. Sice není nevrlý, ale také strašně slintá. Kontrolovala jsem mu dásničky, ale zatím nic a ani je nemá nateklé. Každý, kdo ho chová, může ždímat tričko :lol: . Snad to brzy přejde!
Ria a Páťa 3M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
3.6.04 10:01

Tak jsem se dívala do deníku od mé dcery, a malé byly tři měsíce a dva týdny, když jí vylezl první zub,ale pamatuju si, že jsme se taky divili proč je nevrlá a slintá tak brzy,ale může to být i nějaký bacil nebo začínající rýma třeba se mimču hůř dýchá a pak je logické , že dýchá jen pusinkou a slintá,já být tebou tak skočím k doktorce, když to nebude vůbec nic hlavu ti neutrhne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.7.04 20:02

zoubky

muj broucek mel zoubky ve 4mes uz venku,ted je mu 8 m a rostou dalsi.papa :P

• Nahlásit
  • Citovat
26
3.7.04 20:56

Ahoj :D
Náš malej ve 3 měsících začal slintat a začal být nevrlej ( taky jsme mysleli , že mu leze zoubek) a to mu vydrželo až do 11,měsíců, než mu vyrostl první zub :P Je to opravdu u každého miminka jiné, protože moje sestřenice měla první zoubek ve 2.měsících a v roce plnou hubu zubů (to říkala vždycky teta..)Měla jich v roce opravdu všech 20 a cítila tu převahu nad dětma na pískovištia všechny je tam pokaždé pohryzala a tak teta říkala, že měla tu výhodu, že měla pískoviště vždy jen sama pro sebe. Všechny maminky, když se blíížila teta se sestřenicí prostě utekly.,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
3.7.04 22:06

Ahojky!

Naše Klárka začala ve 2 měsících slintat doslova jako bernardýn.Na chytré řeči „zkušených“ babiček a tetiček jsem pomalu začala být alergická.Všechy svorně tvrdily,že poroste zub.Jo,zub vyrostl,ale až o 5 měsíců později.Teď je Kláře 19 měsíců a bohužel slintá pořád,i když momentálně další zub na obzoru není.Chybí jí ještě pětky.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
3.7.04 22:17

Ahoj Jani,

po přečetení Tvého příspěvku jsem nebyla líná :lol: a vyndala z knihovny knihu „Od narození do 5-ti let“ a nalistovala si, kdy se mému synkovi začal klubat zoubek. Bylo mu necelých 7. měsíců, kdy jsem při krmení něco slyšela… tak jsem začala s prohlížením :wink: . A skutečně, klubaly se hned dva dolní zoubky!!! Pravdou je, že nebýt toho „zvuku“, tak bych si ani nevšimla, že mu rostou, protože nebyl žádný pláč, nevrlost… nic!

Moje neteř (8. měsíců) měla první zoubek také asi v půl roce a nevrlá, „protivná“… skutečně byla!

U Tvého miminka se možná nemusí ani o zoubky jednat, protože všechny miminka slintají! Zkus mu jezdit lžičkou po dásničkám, nebo svým čistě umytým prstem a zjistíš víc!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
3.7.04 23:12

zoubky

Ahoj :lol:
Já mám šesti mesíční holčičku a zhruba od třech měsíců jsme už několikrát mysleli, že ji rostou zoubky, zdálo se nám, že abnormálně slintá a stále si něco strkala do pusinky a někdy měla i nateklé dásničky a stále nic. Myslim, že to normální že hodně slintá. Zuzka má někdy období, že jí sliny tečou proudem po bradičce a pak to zase najednou utne a nic.
Některým mimčům, ale zoubky rostou dřív a tak to tak třeba bude i u vás.
Naše doktorka nám říkala že roustou až tak kolem čtvrtého.

• pátého měsíce, ale znám spoustu miminek, kterým začily už ne druhém-třetím měsíci a jedné známé se narodila holčička už s jedním zoubkem.
    No a moje sestřenka má zase holčičku, které je rok a pár dní a zoubek nemá ani jedem.
    Myslim, že každé mimi je jiné a tak nejde na 100% říct, že rostou a v tom a tom měsíci, s pozdavem
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama