Prvotrimestrální screening a tripl testy

Napsat příspěvek
Velikost písma:
parketka
15.3.12 16:56

jenny.fields

Tak to je celkem zajímavý, že v Apolináři to už nedělají. Jsou celkem pokrokový to musim uznat. Já tam byla na operaci s tim myomem a chodim tam ještě po konizaci děložního čípku a musim tedy uznat, že jejich metody jsou dost odlišný od ostatních (původně jsem chodila na Homolku - ale to už bych se dětí nedočkala vůbec). Jinak můj gynekolog je z Motola a je dost mladej tak jsem tak nějak předpokládala, že taky pojede podle posledních trendů. To si mě celkem potěšila. Já taky než se k něčemu rozhodnu to je každých 5 minut jinak :roll: a věkem se to zhoršuje…

  • Citovat
  • Upravit
AV
552
15.3.12 17:17
pandora píše:
V pohodě vždyt je to každého věc. Já byla na triplech už potřetí a vždycky mi vyšly dobře. Nemyslím že vycházejí tak často špatně. Jsou tu i případy kdy právě triply odhalily roštěpovou vadu a NT ne. Tak proto no. Psala to tu holčina. Možné je všecko.

Mě doktor v nemocnici na screeningu řekl, že studie pokazují to, že pokud vyšel screening negativně a triple pozitivně, tak ani v jediném případě se neprokázalo, že by se screening spletl. Vždy to dopadlo dobře.. tak nevím.. já bych tomu věřila..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9879
15.3.12 17:24

Jí vyšel negativně ten screening také ale triply špatně tak šla na plodovku a tam přišli na ten roštěp páteře . Šla na ukončení těhu . Žádný testy nejsou 100% to je až porod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
79
15.3.12 18:54

Platili jste někdo za přítomnost otce u prvotrimestrálního screeningu? Já dnes ano, a dost mě to překvapilo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5644
15.3.12 19:09
Aktivka píše:
Platili jste někdo za přítomnost otce u prvotrimestrálního screeningu? Já dnes ano, a dost mě to překvapilo.

Neplatila 8o 8o 8o , dr. mi vzdy sama nabidne aby prisel manzel na kukacku v terminu utz, to slysim prvne 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
parketka
15.3.12 19:17
Aktivka píše:
Platili jste někdo za přítomnost otce u prvotrimestrálního screeningu? Já dnes ano, a dost mě to překvapilo.

To se nedivim, že tě to překvapilo asi, abyste moc nevykoukali ten monitor, ne? :D Já tedy chodim do soukromý ordinace a těhotenství mě bude stát 8 000,– je to dost, ale zase musim uznat, že ordinace je jak ze žurnálu, příjemná sestra i doktor, perfektní péče (až moc se mi zdá viz. triple testy).

  • Citovat
  • Upravit
9879
15.3.12 19:45

Ne neplatili to jsem ještě neslyšela :zed: to je síla. Já na všecky testy teda chodim na soukromou kliniku ale tohle bych jim asi ani nezaplatila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
79
15.3.12 23:10
Aktivka píše:
Platili jste někdo za přítomnost otce u prvotrimestrálního screeningu? Já dnes ano, a dost mě to překvapilo.

Připadá mi to nefér :( Platila jsem 1400Kč + 100Kč ( za přítomnost otce ) + 100Kč ( za jednu fotku ). Doklad jsem ale dostala jen na 1400Kč.
Hlavní je ale, že miminko je v pořádku. Řekli nám na 99% i pohlaví.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1908
16.3.12 08:59

Já Aktivko platila taky 1400 Kč, ale přítomnost otce byla v ceně a i fotečky byly v ceně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1196
19.3.12 12:47

Ahoj, dovolím se s vámi podělit o žážitek :) . Dnes jsem šla sdělit lékaři že odmítám jít na triple test, no můžu říct, že jsem ho málem křísila :mrgreen: .
Prý to snad ani nemůžu, tak jsem ho přesvědčila, ře fakt můžu, a že jsem si volala i do Prenatalu Brno, a že mi řekli, že fakt nemusím. No přemlouval mě dost, docela jsem nechápala…a musela jsem podepsat že odmítám tento test.
Takže tak, no. Aspoň si teď v klidu porostu do toho „velkého“ ultrazvuku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26574
19.3.12 12:52
Alka píše:
Ahoj, dovolím se s vámi podělit o žážitek :) . Dnes jsem šla sdělit lékaři že odmítám jít na triple test, no můžu říct, že jsem ho málem křísila :mrgreen: .
Prý to snad ani nemůžu, tak jsem ho přesvědčila, ře fakt můžu, a že jsem si volala i do Prenatalu Brno, a že mi řekli, že fakt nemusím. No přemlouval mě dost, docela jsem nechápala…a musela jsem podepsat že odmítám tento test.
Takže tak, no. Aspoň si teď v klidu porostu do toho „velkého“ ultrazvuku.

Je neskutečný, jak si lékaři myslí, že pacienti jsou ovce, které jim veškeré informace zbaští, na všechny testy půjdou a podobně.
Jako v diskuzi o nemocenské v těhotenství :nevim: Spousta žen si myslí, že na to prostě musí přistoupit, že MUSÍ když to doktor řekne. Nemluvím o případech, kdy je to prostě nutné z hlediska zdraví, o tom to tam nebylo…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1908
19.3.12 12:54

Pan doktor se určitě vztekal, protože díky Tobě přišel o vykázaný úkon = penízky… a Tobě :potlesk: za odvahu a vlastní rozhodnutí! Při druhém těhu na ně taky nepůjdu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27014
19.3.12 12:56

holky a máte zkušenost s odmítnutím plodovky?J8o tom hodně uvažuju ale tak nějak se bojím že doktor pak bude jen hnusnej že mu díky mě nespadne pár tisíc navíc do kapsy…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5644
19.3.12 13:15
Alka píše:
Ahoj, dovolím se s vámi podělit o žážitek :) . Dnes jsem šla sdělit lékaři že odmítám jít na triple test, no můžu říct, že jsem ho málem křísila :mrgreen: .
Prý to snad ani nemůžu, tak jsem ho přesvědčila, ře fakt můžu, a že jsem si volala i do Prenatalu Brno, a že mi řekli, že fakt nemusím. No přemlouval mě dost, docela jsem nechápala…a musela jsem podepsat že odmítám tento test.
Takže tak, no. Aspoň si teď v klidu porostu do toho „velkého“ ultrazvuku.
:mrgreen: tak pan dr. mel malem ujmu na zdravi? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5644
19.3.12 13:16
Crystal87 píše:
holky a máte zkušenost s odmítnutím plodovky?J8o tom hodně uvažuju ale tak nějak se bojím že doktor pak bude jen hnusnej že mu díky mě nespadne pár tisíc navíc do kapsy…

a tobe plodovka hrozi?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty