Pupíček Novorozence

9
27.3.21 20:22

Pupíček Novorozence

Ahojte maminky, mám na vás dotaz. Máme doma třetí den miminko a nějak neumím uolne zachovat klidnou hlavu jako maminka :)), cistime malému pupíček několikrát denně pri přebalování a po koupání, včera u nás byl doktor na kontrole a vše bylo v pořádku a dneska při jednom z čištění jsem si všiml že má uvnitř pupicku bílé cosi co nejde dostat ven, žádné zarudnutí kolem není, malý je hodnoucky žádné plakani nebo reakce na dotek, vše se jeví zatím v pořádku, jen se chci zeptat jestli nemá nějaká z vás zkušených žen podobnou zkušenost. Plinecku mu zahrnuju pravidelně pod pupíček ať mu to větrá a nosí volné bodýčka, nechci působit jako histerka :D :D tak se raději diskrétně obracím na vás s tímto dotazem. Předem děkuji za vás feedback :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
486
27.3.21 20:30

Nevím, jak pupík čistíš, ale měl by být v suchu. Tudíž žádné namáčení vatičkou při každém přebalování. Pokud nekrvácí, není zarudlý apod., tak nechat na pokoji. Pahýlek seschne a brzy odpadne. Já čistila jen po koupání takové ty odpadávající stroupky. Novorozence jsem koupala jednou za 2-3 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25986
27.3.21 20:39

Já malého nekoupala dokud mu pupík neupadl :nevim: a pak co 3 dny pokud nebyl špinavý. Nemyješ ho až moc často?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7786
27.3.21 20:41

Není to nějakej binec z oblečení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
27.3.21 21:06

Čistíme lihem ať se zahojí ranka kterou tam má jak nám doporučil lékař, nevím co by kde mělo odpadavat 🤔 je to normální pupík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
27.3.21 21:15

Prostě v dirce vevnitř v pupíku má bílé cosi co nejde odstranit ani vatovou tycinkou s lihem, kterou čistíme pupík od stroupku a kousku zaschlé krve co se tam tvoří než se ranka zahojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
27.3.21 21:16

@JancaS84 nejde mi to z pupíku odstranit pryč, vypadá to možná jako kuzicka zmokvana nebo já nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
27.3.21 21:17

My koupeme obden od návratu z porodnice a lihem jsme zpočátku taky čistili několikrát denně (instrukce z porodnice). Domů jsme jeli už bez pahýlu, ale zpočátku tam malá měla taky bílé cosi, časem se to vyčistilo. Pokud to není zarudlé, tak by to mělo být v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
27.3.21 21:28

@Narysa děkuji doufám že je to tak i u nás, žádný pahylek taky nemáme a doufám že teda bude vše v pořádku.. Uvidím zítra, ale zatím žádné zarudnutí ani nic podobného se neděje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
27.3.21 23:33

Mel by se čistit kolem do kola uchostourem namocenym v lihu… Ten lih si poradí…a jestli to viděl lékař a řekl že v pohodě tak v klidu ne? Nám se po čase, po odpadnutí pahýlu začal tvořit strup, já ho pořád lihovala… Ana kontrole u pediatričky jsem dostala vynadano že jsem ten strup měla odstranit… Že tam mohl pod tím vzniknout zánět… No prvorodička prostě nevi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
27.3.21 23:35
@Deston píše:
Ahojte maminky, mám na vás dotaz. Máme doma třetí den miminko a nějak neumím uolne zachovat klidnou hlavu jako maminka :)), cistime malému pupíček několikrát denně pri přebalování a po koupání, včera u nás byl doktor na kontrole a vše bylo v pořádku a dneska při jednom z čištění jsem si všiml že má uvnitř pupicku bílé cosi co nejde dostat ven, žádné zarudnutí kolem není, malý je hodnoucky žádné plakani nebo reakce na dotek, vše se jeví zatím v pořádku, jen se chci zeptat jestli nemá nějaká z vás zkušených žen podobnou zkušenost. Plinecku mu zahrnuju pravidelně pod pupíček ať mu to větrá a nosí volné bodýčka, nechci působit jako histerka :D :D tak se raději diskrétně obracím na vás s tímto dotazem. Předem děkuji za vás feedback :srdce: :srdce:

A jako hysterka nepůsobíš, vůbec ne… Jsi starostlivá a to je správné :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7442
27.3.21 23:47
@KKikina píše:
Mel by se čistit kolem do kola uchostourem namocenym v lihu… Ten lih si poradí…a jestli to viděl lékař a řekl že v pohodě tak v klidu ne? Nám se po čase, po odpadnutí pahýlu začal tvořit strup, já ho pořád lihovala… Ana kontrole u pediatričky jsem dostala vynadano že jsem ten strup měla odstranit… Že tam mohl pod tím vzniknout zánět… No prvorodička prostě nevi :nevim:

To není o prvorodičce, to je o tom, že každá porodnice radí jiný postup. :nevim: Zakladatelko, já bych prostě pokračovala s tím lihem, na první dítko mě v porodnici učili nejen potřít, ale v pupíku tou tyčinkou zatočit, aby se ty nečistoty dostaly ven. Pokud to opravdu pevně drží, asi bych to tolik nehrotila a při příští návštěvě bych se zeptala pediatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
27.3.21 23:59
@Petule030 píše:
To není o prvorodičce, to je o tom, že každá porodnice radí jiný postup. :nevim: Zakladatelko, já bych prostě pokračovala s tím lihem, na první dítko mě v porodnici učili nejen potřít, ale v pupíku tou tyčinkou zatočit, aby se ty nečistoty dostaly ven. Pokud to opravdu pevně drží, asi bych to tolik nehrotila a při příští návštěvě bych se zeptala pediatra.

Přesně každá porodnice to ukáže jinak… Tak u dalsiho miminka už člověk bude vědět co a jak 8) já jsem na všechno pintlich… A když si vzpomenu jak mi bylo když mi řekla " to je špatně mohla dostat zánět :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
28.3.21 00:02

@KKikina jsem kluk ale díky 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
28.3.21 00:04

@Petule030 jsem zakladatel 🤣 a pupík čistím od vsech nečistot samozřejmě, ale vcera když tu byl doktor tak to tam ještě neměl to až dneska se mu tam udělalo, uvidím zítra no jak to bude vypadat, kdyžtak v pondělí za jedeme k lékaři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat