Skoro 5 měsíční miminko se přestalo přetáčet

26.3.21 05:45

Skoro 5 mesicni miminko se přestalo přetáčet

Ahoj maminky jdu si pro radu. Dcerka bude mít 5 měsíců. Od 4 měsíců se nám začala krásné přetáčet na brisko. A teď poslední týden nic. Nepřetoci se nic.. ani nemá snahu najednou. Ale když jí položim na bok tak jakoby se snažila ale nejde jí to a jak ji to nejde tak se na to vyprdne.. A prostě ani ťuk. Máte stim prosím někdo zkušenost?? Příští týden půjdeme k dr tak tam to sní samozřejmě proberu. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1259
26.3.21 06:26

Takhle to měla starší dcerka. Šla jsem s ní na rehabky, cca měsíc jsme cvičily vojtovkou a vše se srovnalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10448
26.3.21 07:52

Otázka je, jakým způsobem se na to bříško přetáčela. Tím, že se prohnula v pase a nebo nejdřív zvednout nožky, ty přetočit a pak i zbytek těla? Pokud tím prvním způsobem, tak jen zapomněla špatný návyk a je to jen dobře. Pokud tím druhým, zeptala bych se dětské. Na přetáčení má ale čas do šesti měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 07:56

@Aduš8 pretacela se tím způsobem že zvedla nožky a hodila se na bok a pretocila.. jako na bok se otočí ale na brisko prostě přestala a jak kdyby jí to nešlo. Ano vím že čas má. Jen když už se teda celý měsíc tocila bez problémů a teď najednou nic je divné. Jinak jak jsem psala příští týden jdeme k dětské a budu to tam řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 20:30

@Taštička2 Ahoj, ano mám takové zkušenosti, pokud se děti něco naučí a pak to na chvíli přestanou dělat, obvykle za pár dní začnou dělat něco nového. Toto mi dělaly obě holky. Když si sedly a pak jakoby to na týden až dva týdny přestaly umět a najednou si sedly a rovnou i stoupnuly a tak to bylo s kdečím. A co vím, tak u spousty dětí to probíhalo podobně, v okolí.
Vím kam míříš, regrese ve vývoje je třeba hlídat. Věřím ale, że to bude obdobné. Je dobře, že pediatra uvidí. Přeji, ať je vše v pořádku. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 23:06
Určitě to nic nebude, jen klasická období kdy se dítě začne chovat jinak a my mámi hned šílíme :srdce: a jinak nožičky zvedá, kope apod.?
@Taštička2 píše:
Ahoj maminky jdu si pro radu. Dcerka bude mít 5 měsíců. Od 4 měsíců se nám začala krásné přetáčet na brisko. A teď poslední týden nic. Nepřetoci se nic.. ani nemá snahu najednou. Ale když jí položim na bok tak jakoby se snažila ale nejde jí to a jak ji to nejde tak se na to vyprdne.. A prostě ani ťuk. Máte stim prosím někdo zkušenost?? Příští týden půjdeme k dr tak tam to sní samozřejmě proberu. Děkuji
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.21 05:55

@Adina Mandalova jinak nožičky zvedá, přetoci se i na bok ale prostě na brisko už ne. Dcera je nedonosena, je narozena o měsíc dřív. I když se chová jako donosena. Vůbec to na ní není poznat
Vím že na pretaceni je čas. Ale začala se přetáčet celý měsíc bez problémů a teď ani tuk.. Tak mě to prostě trošku vyděsilo. Ale radši to řeknu i pediatrovi pro klid duše. První dcera se mi pretacela na brisko taky brzy. Kolem 4 měsíce. Ale nepamatuji si zda taky měla toto období. Jinak moc e2kuji za uklidnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.21 08:42

@Taštička2 rozumím, určitě dobře děláte, že to proberete s pediatrem. Kdyby se vám cokoliv nezdálo, určitě je lepší 10× jet k doktorovi než něco neohadnout. Pokud dál pase koníčky (když ji na bříško dáte) a je aktivní, tak to bude určitě jen období. Nicméně pokud by to bylo horší a malá opravdu hodně zlenivěla, nenechala bych se odbýt rehabkama a jela bych na neurologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.21 16:48

@Adina Mandalova tak je to v pořádku malá se dneska krásné pretaci celý den. Takže asi byla jen unavená a dala si pauzu. Ale pro klid duše radši i pro konzultuji. Moc děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 11:07

@Taštička2 tak to je super, jste hodná že jste sem ještě napsala. :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat