Miminko usíná večer ve špatnou dobu

Anonymní
25.3.21 20:15

Miminko usíná večer ve špatnou dobu

Dobrý večer,

mám zítra 14 denní dceru a jen by mě zajímalo, když vám miminko usne kolem 18h a spí až třeba do 20h budíte ho?
Já jsem hrozně unavená, protože malá v noci nespí úplně nejlíp a už bych zalezla do postele a děsí mě představa, že se malá teď vzbudí a nebude moct usnout další dvě hodiny. Jak to řešíte? Na nějaký režim je moc brzy podle mě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
165
25.3.21 20:17

Nějak nechápu :think: proč bych jí měla budit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
25.3.21 20:23

Na režim je opravdu brzy. Prostě jsme zezačátku fungovaly - nakojit, prebalit, hrat si/spinkat a to cele dokola. Mala byla v poradku, nemela zloutenku, tak jsem ji na kojeni nebudila, nechala ji spat a ridila se jejimi potrebami. Vecer ma od malinka ritual vykoupat, masaz, mliko, pomazleni, pohadka, spanek - kdyz se vzbudila v noci, tak jsem jen rozsbitola slaboucke svetlo, v tichosti prebalila, nakrmila a zase dala do. postylka (proste jsem minimalizovala vzrusive podnety) a casem si zacala na tenhle rezim den/noc zvykat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 20:30

Ona se právě vzbudila teď ve 20hod. A já nevím jestli teď po kojení ještě koupat, hrát si atd. nebo se jen snažit zase uspat..

• Citovat
  • Nahlásit
1739
25.3.21 20:31
@Anonymní píše:
Dobrý večer,mám zítra 14 denní dceru a jen by mě zajímalo, když vám miminko usne kolem 18h a spí až třeba do 20h budíte ho?
Já jsem hrozně unavená, protože malá v noci nespí úplně nejlíp a už bych zalezla do postele a děsí mě představa, že se malá teď vzbudí a nebude moct usnout další dvě hodiny. Jak to řešíte? Na nějaký režim je moc brzy podle mě.

Zalez v 18h s malou. Pokud spí přes den doma, tak taky. Pokud kojíš, tak i to jde dělat v polospanku. Hledej cestu nejmenšího odporu, ono se to utřepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14725
25.3.21 20:42
@Anonymní píše:
Ona se právě vzbudila teď ve 20hod. A já nevím jestli teď po kojení ještě koupat, hrát si atd. nebo se jen snažit zase uspat..

No j a bych spíš koupala už před tím spaním v 18 a pak vyhlásila noční režim. A jestli jsi unavená, běž klidně spát s dítětem v těch 18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
25.3.21 20:46

Mne dělala malá to samé. Nejhorší bylo, že když usnula třeba v sedm, tak se vzbudila v devět a už nespala. Převrátil se jí režim den a noc. Ale je fakt, že to bylo později. Takhle malé mimco ještě žádný režim nepotřebuje. Ono se to utrepe.🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
25.3.21 20:46

Okoupej před šestou a pak běž spat taky. Neřeš režim, jdi podle intuice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
25.3.21 20:51

Zkus najet na noční klidový režim. Tzn, že si s ní už nebudeš hrát, blbnout a tak. Pořiď si noční světla a nebo rozsviť jenom nějaké menší lampičky, nedělej moc hluk, zbytečně s ní nemanipuluj. Ona si časem zvykne, že večer je klid, tma a má se odpočívat.
Já to taky tak dělala. Do nějaké 8 večer jsme blbnuli a pak už ne. Tečka. I když se vzbudil třeba ve 2 ráno a do 5 byl vzhůru, tak jsem ho měla na rukách (položeného na kojícím polštáři) a jenom ho tak v klidu houpala, hladila ho, maximálně tak potichu šeptala nějakou ukolébavku. Postupem času jsme to dopracovali tak, že spal od 8 od večera do 3 do rána a pak to byly budíčky co 2 hodiny. Postupně se ten spánek prodlužoval a prodlužoval, až nakonec zůstal skrz celou noc.
A opravdu drž se pravidla: spím kdy spí dítě. I kdyby to byly blbé dvě hodinky, tak si prostě dopřej ten odpočinek. Já až po porodu zjistila, že i jedna hodina takhle ukradeného spánku, mi může pomoct přežít celý den.
Co se týče koupání, zaveď ho před tou osmou večer. Že třeba v 6 večer vykoupeš, navečeří se a jde spát a po osmé už jenom klidový/noční režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 21:10

Děkuji všem za rady. :srdce:
Dnes jsem ještě okoupala až teď večer. Bohužel jsem kolem těch 18hod netušila, že bude spát tak dlouho. Většinou přes den spí tak hodinku a já myslela, že v 19h to bude tak akorát. Zhasla jsem všechna světla. Hraje jen potichu televize. Teď nakojím a budu doufat, že zase brzy usne. Zkusím jak radíte už jen hladit a podobně.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat