Budíte děti kvůli režimu?

314
24.3.21 14:31

Budíte děti kvůli režimu?

Ahoj maminky, zajímalo by mě, jestli někdo budíte děti přes den kvůli režimu a jaký na to máte názor?
Jde mi jen vyloženě o denní spánky.
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7728
24.3.21 14:34

Pokud spí dlouho a vím, že by mě pak šlo spát hodně pozdě tak budim. Ale většinou to není potřeba. Taky záleží jak velký dítě. Novorozence nebudim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
24.3.21 14:37

Jo, budila jsem a budime, ale az od 6ti m, do te doby jsem nechavala spat dceru, jak chtela…pak jsem budila, nebo jsem naopak snazila zabavit, aby nespala, kdyz treba radila v noci a pres den to chtela dospavat…nicmene, dcera nikdy nebyla extra protivna, kdyz jsme ji budili, nebo naopak spanek oddalovalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
24.3.21 14:39

Velmi výjimečně, když vytuhne pozdě odpoledne a večer by nešla spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2421
24.3.21 14:39

Ne, nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
24.3.21 14:41

Budíme, nic jiného nezbývá, jinak by naše dáma prospala celé odpoledne, a ještě v v jednu ráno nám tu skákala po hlavě. Jako novorozence jsem ji nebudila, cca od půl roku už ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
24.3.21 14:43

Syna 15m nebudim. Jsou týdny, kdy máme režim jako hodinky, a pak dny, kdy ne. Neřeším. Zatím se nám stalo jen jednou, že se přetáhl a poskakoval do 10 do večera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
24.3.21 14:43

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2569
24.3.21 14:46

Nebudím. Je pak strašně protivnej :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67363
24.3.21 14:49

Klidne. Memu diteti je ale uplne jedno, zda ho probudim nebo ne, je vzdy usmevavy a v pohode. Stesti. Kdyz spi dyl nez do 14 hod, ponocuje do pulnoci. Ale vetsinou spi 11-12. 17 mesicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33954
24.3.21 14:51

Nikdy. Přikláním se k názoru, že by se to dělat nemělo k vůli správnému vývoji nervové soustavy.
Měla jsem ale štěstí, že děti velmi brzy nepotřebovaly přes den spát, vyloženě sova je jen jedno, zůstalo to doteď. A nevadilo mi brzké večerní usínání ani v létě, nepotřebovala jsem se nikde zdržet a nevadilo mi ani když dítě vstalo brzy ráno, třeba v šest. A když děti byly ještě ve věku, kdy, potřebovaly spát, spaly kdekoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
24.3.21 14:57
@Pears206 píše:
Nikdy. Přikláním se k názoru, že by se to dělat nemělo k vůli správnému vývoji nervové soustavy.
Měla jsem ale štěstí, že děti velmi brzy nepotřebovaly přes den spát, vyloženě sova je jen jedno, zůstalo to doteď. A nevadilo mi brzké večerní usínání ani v létě, nepotřebovala jsem se nikde zdržet a nevadilo mi ani když dítě vstalo brzy ráno, třeba v šest. A když děti byly ještě ve věku, kdy, potřebovaly spát, spaly kdekoliv.

Jojo, takové ideály jsem měla taky :-D Naše dítě ale od narození usíná ve 22.00, jako novorozenec ještě déle.. Takže od půl roku po 3 hodinách spánku budím, protože by se nám večerní usínání posunulo na půlnoc. Naštěstí je naše dítě pohodové a po probuzení se hned směje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
24.3.21 15:01

Ne, nikdy jsem to nedělala :zed:
Dítě snad pozná samo, kdy má hlad ne? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49013
24.3.21 15:10

Ne, nebudila sem. Sama nesnáším, když mě někdo budí a neměla jsme nejmenší důvod to dělat dítěti. Vstávání v určitý čas bsinuzoje ještě dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
24.3.21 15:12

Nebudím. Dcera spí po obědě přesně 2 hodiny, ale jednou za čas si to protáhne a spí třeba 3 - 3 a půl hodiny. Nebudím ji a většinou to ani nemá vliv na večerní usínání, jde spát ve stejnou dobu. Prostě to beru tak, že má občas deficit, který potřebuje dospat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat