Suchá vyrážka u 10m miminka

13
23.3.21 21:08

Sucha vyrazka u 10m miminka

Chtela bych se poradit, co to muze byt za vyrazku (viz foto). Dite normalni bez teplot, vesele, myslim, ze ho to nesvedi. Ma na zadickach, brisku, trochu i na rucicce a nozicce. Spise sussiho charakteru. Prikmy ji, hodne mrkve, v noci kojim. Nesetkala jste se s tim nektera?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7371
23.3.21 21:21

Dle me kvasinka (ve streve) a takto se projevi. Nedavej tolik mrkve, je sladka, kvasinky tim zijou. Maz zinkem, hlavne nemasti ruda loziska. Dej probiotika diteti i sobe. Pokud kojis, musis se ve strave omezit i ty, bohuzel. Ale neni to nic, co by se nedalo. Dcera mela to same, vyskocilo to kolem 5. mesice. Nekdriv na hrudnicku par fleku, pak i ruce, nohy (hlavne zahyby), krupice na obliceji.

Mrkni na stranky Very Zikove, je skvela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4589
23.3.21 21:23

@evushee ahoj, máme sem zřejmě to samé, nebo dost podobné.. Pediatr nám řekla, že je to sezónní ekzém a doporučila mi koupele s přídavkem olejíčku a nebo pořád mazat modrou Indulonou ;) mazala jsem jen ráno a večer celé tělíčko a bylo to pryč ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
23.3.21 21:29

Malá má něco, co vypadá dost podobně. Začlo to z ničeho nic minulý březen. Verdikt doktorky: ‘atopická dermatitida’ Mám ji taky. U mě se to projevilo až ve 20 letech většinou kůží na rukách praskající do krve. Mívá to jen přes zimu. Mažeme mastí pro atopiky, děláme ovesné koupele, myjeme koupelovými oleji a vyměnila jsem veškerá mýdla i krémy. Letos jí ta vyrážka začala v říjnu. Vhodnou kosmetikou se to docela zvládá.
Ve Vašem zájmu doufám, že je to jen vyrážka coby alergie na nějakou jednu přísadu v příkrmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13569
23.3.21 21:59

Taky sázím na atopák. My s tím zrovna dost bojujeme :roll: Zkouším nějaký konopný krém od Nobilis Tilia, jsem zvědavá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
23.3.21 22:03

Dekuju za odpovedi! Vyzkousim, co radite😜 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
23.3.21 22:14
@Ba-stet píše:
Taky sázím na atopák. My s tím zrovna dost bojujeme :roll: Zkouším nějaký konopný krém od Nobilis Tilia, jsem zvědavá…

Zajímavá možnost. Konopný krém mě nenapadl. Možná proto, že mně na ruce nepomáhal… :think:
Já mám pro malou exomegu od Adermy a koupelový olej od Dermedicu. Pak ta ovesná koupel. Přijde mi, že je to hlavně o té pravidelnosti promazávání a koupelí než o tom jaký konkrétně jeden krém na to člověk používá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7371
24.3.21 07:08

Na atopak se bohuzel svadi vse. Jenze na kuzi uz je jen dusledek. Vsichni jen mazou loziska a malokdo resi pricinu - vetsinou streva (pediatr, kozni).

http://verazikova.cz/…-kvasinku-2/

Vyborna stranka. Dcera mela to same a diky Zikove se toho zbavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1853
24.3.21 07:22

Syn to měl minulou zimu taky a doktorka doporučila modrou indulonu a treba zvhlcovac vzduchu. Ja na to trpela jako dítě v zimnich obdobích, bylo to ze sucheho vzduchu. A snazili jsme se to místo denně neomyvat vodou, aby se to ještě více nevysusilo. Indulonu jsem mazala s každým prebalenim a po pár dnech v pořádku. Ale toto by chtělo kožního, ja nejsem doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat