Práce s batoletem na zahradě

192
26.3.21 19:40

Práce s batoletem na zahradě

Dobrý večer, můžu se zeptat ostatních maminek jak řeší teď na jaře práci na zahradě s ročním prckem, který zatím stále jen leze, je to divoch a nevydrží mi už rozhodně v kočárku? Potřebovala bych každý pěkný den něco udělat na zahradě, ale nevím jak to s malým zvládat, v kočárku už nevydrží, používáme vozíček za kolo, protože z toho vidí, ale líbí se mu tam jen na procházkách, jak zastavím, tak sedět nevydrží, v nosítku nebo šátku to zas nezvládám fyzicky já. Chtěl by nejraději lozit.
Předem díky za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26011
26.3.21 19:47

Tak ať lozí, ne? Bábovky a písek a chvíli u toho vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
26.3.21 19:49

Mame starsi ditko a tudiz velkou trampolinu, takze jsem prcka davala tam, nemel kde spadnout, kdyz uz tak do mekeho, rozlozila jsem mu tam deku, rozsypala balonky, libilo se mu tam… Dokud jeste nevylezl, tak nafoukat detsky bazenek, do toho opet deku, hracky… Anebo jeste cestovni postylku nebo ohradku, pokud by v ni vydrzelo… S nechodicim ditkem je to na zahrade na prd, v lete uz ho das na zem at si drandi po ctyrech, ted je jeste zem studena, u nas to bylo silene obdobi… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3112
26.3.21 19:51

Tak ho nech lézt. Však to je pro jeho vyvoj nejlepší..objevovat, poznavat trávu, pisek, kameny. Dej mu pogumovany overal nebo kaťata a hura ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63124
26.3.21 19:57

@májule01 dát mu jeho nářadí, at maká taky :mrgreen: protože v tomhle věku napodobuje mámu.. A pod něj něco teplého, my máme velké polystyreny, na to si může kecnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
26.3.21 20:09

Jojo, to bohužel znám. Popravdě, práce na zahradě jsem na cca. 3 roky přerušila a dělala opravdu jen to nejnutnější. Dítě si samo nevyhrálo, u všeho vyžadovalo moji asistenci. Naštěstí mi hodně pomohl manžel a mamka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
26.3.21 20:15

Díky za rady, nejraději bych ho nechala lozit jak píšete, nevidím v tom nic špatného, když ho náležitě obleču. Jen jsem měla dnes asi hodinové kázání od mé mámy, jak ho nachladím, že to se nedělá a že ony to zvládaly s dětmi v kočárcích a my jsme dnes zpovykané, děti máme rozmazlené a neposedné (zapomněla dodat, že kolem sebe měla vždy nějakou babičku, tetičku na hlídání) :roll: Trampolína by byla fajn, ale byla by to teď velká investice a navíc zahrada je veliká, od jednoho konce k druhému sotva dohlédnu. Ale na těch polystyrenech by snad chvíli mohl vydržet, i když nevím nevím, je to zvědavec :D :D Ohrádka, ani postýlka u nás není řešení, v té mi nevydrží bohužel ani doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10646
26.3.21 20:21

Mela jsem ohradku na travniku, ale jen jako nouzovku, vydrzeli tam chvili. Jinak jsem zahradu stihala hlavne behem spanku nebo kdyz prisla babicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1898
26.3.21 20:28

Dělala jsem věci když spal, nebo při něčem jsem ho měla a zádech v nosítku. Nebo nachystat nějakou bezpečnější aktivitu a nechat se hrabat…:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3689
26.3.21 20:31
@pikola píše:
Tak ať lozí, ne? Bábovky a písek a chvíli u toho vydrží.

V březnu na písku dítě, co nechodí a všechno dává do pusy :nevim:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
26.3.21 20:33

Normálně ho dej na zem a náležitě oblékni. Rádkyně ať si radí někde jinde. Každé dítě je jiné, některému stačí koukat, jinému ne. Materiály na to dnes jsou, tak coby ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7532
26.3.21 20:34

Trampolína, a měla jsem starou cestovní postýlku kam jsem mohla dát, když jsem potřebovala něco a nemohla koukat jedním okem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26011
26.3.21 20:36
@JOHNDENVER píše:
V březnu na písku dítě, co nechodí a všechno dává do pusy :nevim:?

Mám 15m co začalo teprve v únoru chodit, myslíš, že jsem kvůli tomu nechodila ven? Se starší normálně na hřiště do písku. Když ležel jak placka tak na desce, pak se pohyboval sám. Teď už staví bábovky.
Obě fotky jsou z letošní zimy. To ještě nechodil.

Příspěvek upraven 26.03.21 v 20:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2287
26.3.21 20:37

Znám, a bohužel se domnívám, toho moc neuděláš.. Jestli chce lézt, tak ho nechej a dělej si, co potřebuješ, ale spíše počítej s tím, že ho to za chvilku omrzí a bude chtít, ať se mu věnujes..
Možná bych ho zkusila v dobu, kdy je zvyklý jít přes den spát, dát do kočárku, zajít se projít, a jak usne, tak si ho vzít v tom kočárku do zahrady a pracovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1820
26.3.21 20:38

Dceři je skoro 11 měsíců. Leze okolo mě a ta trává a hlíná jí zabaví na krásnou půl hodinu :mrgreen:. U nás je to úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat