Rada v sociálních službách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LejdyWamp
Nováček 5 příspěvků 02.03.18 05:38
Rada v sociálních službách

Dobrý den, mám dotaz. Snad mi někdo poradí. Jsem v 7 měsíci těhotenství, s přítelem jsme se rozešli cca 3 měsíce spět, mám trvalé bydliště v RD který vlastním, ex přítel má tady taky ještě trvalé bydliště ale nebydlí tu a přechodné bydliště má hlášené jinde. Bude zapsán v rodném listě. Chceme sepsat mimosoudní dohodu o výživném a opatrovném na dítě. Chtěla bych vědět jestli mam na nějaké dávky nárok, a co vše budu potřebovat doložit. Budou se počítat i ex přítelovy příjmy když tady má stále trvalé bydliště ale nebydlí se mnou?

Děkuji za odpověď ????

Reklama

Reakce:

hihi22
Kecalka 204 příspěvků 02.03.18 05:47

No, ja bych mu trvaly pobyt zrusila, to budes mit vetsi sanci na davky. Ale spis jde o to, ze kdyby nadělal dluhy, tak by pak prisli k tobe.

terinka4444
Hvězda diskuse 64270 příspěvků 02.03.18 07:16

Tak pokud pracuješ nebo jsi v ochranné lhůtě, tak máš nárok na mateřskou. Po té máš nárok na rodičák. Pak máš nárok na výživné na dítě, na výživné na sebe dva roky po porodu od otce dítěte. Další nárok moc ne. Jediné, na co budeš mít možná nárok, je příspěvek na bydlení, ovšem za předpokladu, že tam přítel nebude mít trvalé bydliště, ať se kouká odhlásit, v opačném případě nebudeš mít nárok na nic. A ještě možná přídavky na dítě, ale tam si myslím, že ti nestačí mimosoudní dohoda, že potřebuješ mít tu dohodu o výživném danou soudně.

Šarlota4
Echt Kelišová 9110 příspěvků 02.03.18 08:31

Odhlasit ho muzes ty sama jako majitelka nemovitosti. Oni zahaji rizeni ke kteremu se on muze vyjadrit a prehlasi ho. Udelej to hned to rizeni muze trvat mesic

LejdyWamp
Nováček 5 příspěvků 02.03.18 08:41

Děkuji za informaci, je s ním dobrá domluva. Řeknu mu o tom trvalem bydlišti, a soudně to trvá jak dlouho? Chtěli jsme právě mimosoudně aby nebyly tahanice a netrvalo to bůhví jak dlouho, jinak jsme na všem domluveni a chtěli jsme nechat ověřit podpisy na úřadu. Holky a porodné? nevíte jestli dosáhnu? jsem teď na neschopence a přítel by chtěl být uveden v rodném listě.

Šarlota4
Echt Kelišová 9110 příspěvků 02.03.18 10:33

@LejdyWamp porodne se pocita z prijmu vas obou. Takze zalezi jake mate prijmy

LejdyWamp
Nováček 5 příspěvků 04.03.18 18:18

Takže kdyby ex přítel nebyl zapsány v rodném listě tak by se počítaly jen mé příjmy že? Počítá se do příjmu i neschopenka a mateřská nebo jen to co jsem měla v práci?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama