Rana do hlavičky

Anonymní
29.5.20 22:21

Rana do hlavicky

Ahoj holky, mam 5-ti mesicni miminko, dneska se nam stala hodne neprijemna vec a porad jsem z toho spatna. Stalo se to kolem 3 odpoledne kdyz jsem malickou po jidle dala do houpatka. Posadila jsem ji do houpacky a chtela jsem ji z konferencniho stolku ktery byl pul kroku od houpatka podat jeji oblibenou hracku, samozrejme jsem ji chtela pripoutat az kdyz bude mit u sebe tu hracku protoze jinak se mi vzteka, kazdopadne jsem udelala ani ne pul kroku a mala vypadla z houpatka, absolutne netusim jak, byl to mzik a prastila se do hlavicky o zem. Samozrejme jecak uplne silenej, rana to byla taky docela slusna. Okamzite jsem se pro ni otocila, pochovala, uchlacholila, prohlidla a byla v pohode, smala se, povidala.. Z pohledu zdravotnika jsem si rekla ze nebudu plasit. Zbytek dne probehnul v klidu, vecer mi normalne usnula. Ale z pohledu mamy si ted prijdu neschopna a porad to mam pred ocima a rikam si jestli jsem se nemela spis hned sebrat a ject k doktoru. Na druhou stranu si rikam ze jsem pred materskou pracovala nekolik let jako zdravotnik na aru, tak bych poznala kdyby byl problem. No co budu vypravet, vycitky svedomi me zerou a ja co hodinu stojim u postylky, kontroluju jestli dycha a hladim ji po hlavicce. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1726
29.5.20 22:35

Klid :) takových situací ještě bude.. já si říkala, že nepochopím, jak může někomu spadnout miminko. Dcera měla 4 měsíce a bum.. už ležela vedle postele. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1960
29.5.20 22:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mam 5-ti mesicni miminko, dneska se nam stala hodne neprijemna vec a porad jsem z toho spatna. Stalo se to kolem 3 odpoledne kdyz jsem malickou po jidle dala do houpatka. Posadila jsem ji do houpacky a chtela jsem ji z konferencniho stolku ktery byl pul kroku od houpatka podat jeji oblibenou hracku, samozrejme jsem ji chtela pripoutat az kdyz bude mit u sebe tu hracku protoze jinak se mi vzteka, kazdopadne jsem udelala ani ne pul kroku a mala vypadla z houpatka, absolutne netusim jak, byl to mzik a prastila se do hlavicky o zem. Samozrejme jecak uplne silenej, rana to byla taky docela slusna. Okamzite jsem se pro ni otocila, pochovala, uchlacholila, prohlidla a byla v pohode, smala se, povidala.. Z pohledu zdravotnika jsem si rekla ze nebudu plasit. Zbytek dne probehnul v klidu, vecer mi normalne usnula. Ale z pohledu mamy si ted prijdu neschopna a porad to mam pred ocima a rikam si jestli jsem se nemela spis hned sebrat a ject k doktoru. Na druhou stranu si rikam ze jsem pred materskou pracovala nekolik let jako zdravotnik na aru, tak bych poznala kdyby byl problem. No co budu vypravet, vycitky svedomi me zerou a ja co hodinu stojim u postylky, kontroluju jestli dycha a hladim ji po hlavicce. :(

Jako zdravotník můžeš sledovat klinické symptomy. RTG/CT to ale nenahradí. Nemusí jí být vůbec nic a většinou to tak i bývá. Ale může to být klidně subdurál a ten se klidně projeví až za delší dobu zato nepříjemně. Sleduj jí a pokud by se Ti zítra cokoli nezdálo jeďte raději na ty zobrazovací metody. Jistota je jistota.
A nic si hlavně nevyčítej, tohle se stává skoro každému. Občas se to prostě neuhlídá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 22:37
@Petula306 píše:
Klid :) takových situací ještě bude.. já si říkala, že nepochopím, jak může někomu spadnout miminko. Dcera měla 4 měsíce a bum.. už ležela vedle postele. :kytka:

Presne to same jsem si rikala, jak nekdo muze bejt tak nepozornej. A ono je to fakt hned a clovek ani nevi jak :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
24
29.5.20 22:39

Co na to říct, bohužel se takové věci stávají, i když by neměly, zvlášť z vlastní hlouposti. Alespoň jsi poučená, že příště okamžitě připoutat. Zjevně to odnese jen tvé svědomí. Jako zdravotník předpokládám, že víš, jak se pozná otřes a poranění mozku. Stejně tak předpokládám, že u pětiměsíční máš monitor dechu, kdyby v noci nastal problém. Pevně věřím, že bude děťátko v pořádku. Přeju ať se ti už podobné nehody vyhýbají, až začne chodit, tak to bude ještě pádů. Já měla občas chuť malou omotat molitanem. Teď jí jsou tři a je tak zbrklá, že každou chvíli brkne a slítne i v tomhle věku. Opatrnosti není nikdy dost. Stačí opravdu mžik a může se stát tragédie. Ať je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
29.5.20 22:42

Me dcera jednou spadla z postele, bylo ji 6 mesicu a dopadla primo na celo, silene se prohla v zadech a pak rovnou na bricho. No brecela uplne silene, ja s ni, ale nic ji dikybohu nebylo. Vycitam si to dodnes. Od te doby spadla nebo se bouchla jeste nekolikrat, ale nejhorsi byl ten prvni pad :,(

Padu jeste bude, kdyby ji neco bylo, to bys poznala. Tak hlavne klid, dcerku pomazli a uvidis, ze to bude dobry :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885
29.5.20 23:24

To se stává, čím bude větší tim to bude horší. Nas malej co zacal lezt stoupat si a teď chodit, je porad otluceny, to bych na te pohotovosti musela bydlet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.20 00:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mam 5-ti mesicni miminko, dneska se nam stala hodne neprijemna vec a porad jsem z toho spatna. Stalo se to kolem 3 odpoledne kdyz jsem malickou po jidle dala do houpatka. Posadila jsem ji do houpacky a chtela jsem ji z konferencniho stolku ktery byl pul kroku od houpatka podat jeji oblibenou hracku, samozrejme jsem ji chtela pripoutat az kdyz bude mit u sebe tu hracku protoze jinak se mi vzteka, kazdopadne jsem udelala ani ne pul kroku a mala vypadla z houpatka, absolutne netusim jak, byl to mzik a prastila se do hlavicky o zem. Samozrejme jecak uplne silenej, rana to byla taky docela slusna. Okamzite jsem se pro ni otocila, pochovala, uchlacholila, prohlidla a byla v pohode, smala se, povidala.. Z pohledu zdravotnika jsem si rekla ze nebudu plasit. Zbytek dne probehnul v klidu, vecer mi normalne usnula. Ale z pohledu mamy si ted prijdu neschopna a porad to mam pred ocima a rikam si jestli jsem se nemela spis hned sebrat a ject k doktoru. Na druhou stranu si rikam ze jsem pred materskou pracovala nekolik let jako zdravotnik na aru, tak bych poznala kdyby byl problem. No co budu vypravet, vycitky svedomi me zerou a ja co hodinu stojim u postylky, kontroluju jestli dycha a hladim ji po hlavicce. :(

To se stava. Ano nemelo by, ale nejsme roboti. Me spadlo 6 mesicni dite na plavani z prebalovaku na dlazdicky (cca 1,5metru). Bylo to silene. Prvni co mi probehlo hlaviu bylo, ze je mrtve - to byla samozrejme blbost, protoze brecelo. Zavolali nam rychlou, odvezli nas na chirurgii, kde udelali rtg a nastesti vse bylo v poradku. Jen ja mam z toho trauma dodnes. Pediatr mi pak rikal - no ze zrovna vam, takove uzkostne matce se tohle stane, to by me nikdy nenapadlo. Neboj, mala bude v poradku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
30.5.20 07:23

Těch boulí ještě bude :) mě malá padala pořád na hlavu a to máme dlažbu. Dokavaď nemá nějaké příznaky neřeším to :) Teď už ji to dost přešlo padat, jinak děti jsou děti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama