Reakce po 4. dávce hexa vakcíny

Napsat příspěvek
Velikost písma:
40
428
13.7.14 11:37
@Lucie_Sx píše:
MMR můžeš odložit na později, je to jen a jen na tobě. Šetrnější je očkovat hexu a pneumokoky zvlášť, s odstupem 14 dnů, lépe měsíc.
A určitě bych všechny tyto reakce nechala zapsat dítěti do karty, nikdy nevíš, v co se to může rozvinout, třeba budeš potřebovat další dávku (v pěti) zkrátka nedat a je to dobré mít důkaz o tom, že tyto nežádoucí reakce nastaly.
Lékařka by je také měla nahlásit na SÚKL.

Na SÚKL můžou hlásit nežádoucí reakce i rodiče.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
40
428
13.7.14 11:41
@pikola píše:
Ziju v zahranici a tady se hexa a prevenar davaji s minimalne mesicnim rozestupem. Reakci na ockovani zatim nemela nikdy..

Jak je vidět, v zahraničí mají větší rozum než v ČR. Mezi jednotlivými očkovámi se dokonce doporučuje 2 měsíční odstup.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
40
428
13.7.14 11:50
@Lenulka333 píše:
@Lucie_Sx Jj vím o tom odkladu a začínám nad ním vážně uvažovat. Doktorce ráno zavolám, aby to do karty zaznamenala, to jsem měla hned v plánu
@soney @natyber
Tak nám to doktorka řekla, že očkuje obě najednou a nějak jsem nepátrala po tom, že by se to mohlo rozdělit, kór když to relativně zvládala - i když teploty měla i u předchozích 3, ale ne tak vysoké. To MMR nejspíš odložím, protože za cca měsíc se mi do ní další očkovací látky nechce cpát a sestra říkala, že přes léto je to blbé očkovat, že nemůže na sluníčko, nemůže jahody, kyselé, apod. Takže mám v plánu nechat naočkovat asi na podzim. Musím to ale více prostudovat.

MMR (Priorix) lépe mezi 2-3 rokem, dítě má lepší imunitu, už jsem o tom četla. Musí být naprosto zdravé, žádná rýma, na snížení horečky nepoužívat přípravek s paracetamolem, ale ibuprofenem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
40
428
13.7.14 12:09
@Lenulka333 píše:
Zdravím,
dneska jsem byla s dcerou na očkování 4. dávka hexy a prevenaru. Dceři je 16 měsíců, poslední 3 dávky zvládala taky špatně - vždy teploty po odečtu 38 °C, ale teď je to horší. Je strašně spavá, teplotu má 39 °C - už dostala okolo 14.15 jeden paralen do zadečku, ale do dvou hodin znovu ta samá horečka. Navíc nechce moc chodit, teď jen leží, což u ní není normální, nevydrží vteřinu sedět. Jaké jste měly reakce? Zítra určitě zavolám doktorce, ale pokud se teplota nebude snižovat, jet asi raději na pohotovost, co? Díky za rady a zkušenosti

Kromě ostatních odkazů, které jsem dala do této diskuse si přečti i tento: http://www.mamanamaterske.cz/…ckovat-6-dil

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
188
13.7.14 19:21
@40 píše:
Jak dopadla reakce po MMR?

Zatím jsme ještě neočkovali. Doktorce jsem řekla, že chci kvůli předchozí reakci ještě počkat a vůbec nenamítala, sama řekla, že to bude lepší. Malá má teď 20 měsíců, takže nejdříve půjde na podzim, to bude mít 2 roky, dříve určitě ne. Paralen už jsem z lékárničky vyřadila a nahradila ho nurofenem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
40
428
13.7.14 21:30
@Lenulka333 píše:
Zatím jsme ještě neočkovali. Doktorce jsem řekla, že chci kvůli předchozí reakci ještě počkat a vůbec nenamítala, sama řekla, že to bude lepší. Malá má teď 20 měsíců, takže nejdříve půjde na podzim, to bude mít 2 roky, dříve určitě ne. Paralen už jsem z lékárničky vyřadila a nahradila ho nurofenem.

To je dobře, musíme si pomáhat a předávat si zkušenosti a informace, jde o naše děti :-) Ještě tak donutit lékaře, aby hlásili nežádoucí reakce na SÚKL nebo je tam budeme hlásit sami :-(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
13.6.15 08:48

Ahoj, hlásím, že u malé nebyla po čtvrté dávce žádná reakce (ač při druhé a třetí měla horečku)…ale je fakt, že jsem ji odložila až na 14 měsíců…stejně tak budu odkládat priorix na dva roky..

  • Citovat
  • Upravit
13837
13.6.15 09:06

@verulicek tak já odložila na 20. nebo 21. měsíc a reakce byla ze všech nejhorší…a proto ani dodnes nemá MMR.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
959
11.9.20 07:39

Ahoj, máme jít s dcerou na přeočkování proti zaškrtu,,černému kašli atd.
Je ji 5 a půl roku, tak když to tady čtu, není to pozdě?
A teda taky mám dost strach z reakce podle toho, co tu píšete :think: :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69117
11.9.20 08:28

Otevřelas starou diskuzi. Dřív se očkovalo ve schématu 3+1, takže čtvrtou dávku dostávaly děti v roce. Dneska 2+1, takže v roce dostane dítě třetí a čtvrá je pak až v těch pěti letech.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
959
11.9.20 09:33
@ugluk píše:
Otevřelas starou diskuzi. Dřív se očkovalo ve schématu 3+1, takže čtvrtou dávku dostávaly děti v roce. Dneska 2+1, takže v roce dostane dítě třetí a čtvrá je pak až v těch pěti letech.

Je aha…no tak my jdeme na tu třetí prave teda

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek