Rebarbora v těhotenství

93
26.4.21 15:59

Rebarbora v těhotenství

Ahoj, jsem 12tt a těhotenské chutě dělají své :) dostala jsem hroznou chuť na rebarborový koláč (křehké těsto, krátce na másle podušená rebarbora, sníh, vše upéct), tak jsem si udělala radost, koupila rebarboru, nadšeně upatlala koláč a s nadšením malého děcka porci ochutnala :D a teď ve volné chvíli se koukám na jiné recepty z rebarbory a zjistila jsem, že těhotné by rebarboru neměly kvůli kyselině šťavelové (dokonce uváděli že ani v malém množství :nevim:). Za prvé jsem samozřejmě vyděšená, jestli jsem nemohla miminku ublížit a za druhé zklamaná, že jsem se jak malá těšila na koláč, který nakonec nemůžu (až se mi chce brečet, asi hormony :mrgreen:). Nevíte někdo prosím co je na škodlivosti rebarbory v těhotenství pravdy? Mohl ten jeden kousek miminku ublížit? Vůbec by mě nenapadlo, že se rebarbora nesmí 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8318
26.4.21 16:03

Kousek si dát můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
26.4.21 16:31

Myslím, že kdyby to bylo tak nebezpečné, tak je rebarbora na všeobecně znamem blacklistu jako syrove maso a vejce. Proste ten kolac nesnez na posezení :) Jinak množství kyseliny stavelove se v rebarbore zranim zvysuje, takže jestli z toho nemas dobry pocit, od pulky června uz ji vynech (obecně se nedoporučuje jist po sv.Janu) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
26.4.21 16:40

Ty jo, rebarbora už se taky nesmí? 8o

Troufnu si tvrdit, že když jsi toho koláče snědla jen kousek, nic se nestalo. To, že se rebarbora v těhotenství nemá jíst, není všeobecně známá informace, takže určitě nejsi první ani poslední těhotná, která si dala rebarborový koláč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
26.4.21 16:49

Jsem 14tt, a akorat se chystam pect kolac :mrgreen:

Kopiruji, co jsem nasla, a dam si ho i tak:

„Rebarbora pro malé děti a těhotné ženy ve větším množství příliš vhodná není, stejně jako pro osoby, které trpí na ledvinové kameny. Důvodem je poměrně vysoké množství kyseliny šťavelové. Kyselina šťavelová narušuje hospodaření s vápníkem. Jako doplněk pestré stravy může být však přidávána, sezóna rebarbory zas tak dlouhá není a dva koláče nebo pyré s jablky neuškodí. Jen pro zajímavost, srovnatelný obsah kyseliny šťavelové má i špenát,“ říká dietoložka a odborná garantka Vím, co jím Karolína Hlavatá.

Hlavne to chce zdravy rozum :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
26.4.21 17:16

Tady se každý den člověk dozví, co by těhotná neměla či nesmí. Už je toho pomalu víc než toho, co smí. Jsem ráda, že už se na další těhotenství nechystám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
26.4.21 17:16

Další 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3861
26.4.21 19:40

Včera cheesecake, dnes koláč 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99323
26.4.21 20:06
@annali píše:
Ty jo, rebarbora už se taky nesmí? 8oTroufnu si tvrdit, že když jsi toho koláče snědla jen kousek, nic se nestalo. To, že se rebarbora v těhotenství nemá jíst, není všeobecně známá informace, takže určitě nejsi první ani poslední těhotná, která si dala rebarborový koláč.

Taky jí miluju a neměla bych ji jíst i když nejsem těhotná :D. Když už se rebarbora zpracovává, mělo by se k tomu přidat něco vapníkového, pod rebarboru dát tvaroh, nebo si na hotový koláč přidat trochu šlehačky. Ano špenát to samé, proto se do špenátu přidává mléko nebo smetana, dávám to tam vždycky, když špenát dělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2510
26.4.21 20:32

Tam jde spíš o matku - hospodaření s vápníkem, než o dítě. Ale začínám být alergická na ty dennodenní otázky co těhotná může/nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
26.4.21 21:20
@Anna766 píše:
Taky jí miluju a neměla bych ji jíst i když nejsem těhotná :D. Když už se rebarbora zpracovává, mělo by se k tomu přidat něco vapníkového, pod rebarboru dát tvaroh, nebo si na hotový koláč přidat trochu šlehačky. Ano špenát to samé, proto se do špenátu přidává mléko nebo smetana, dávám to tam vždycky, když špenát dělám.

Díky za tip s tím tvarohem :palec: a o špenátu jste mi taky rozšířila obzory, já tam nikdy mléko ani smetanu nedávala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99323
26.4.21 21:23
@Mymamemimi píše:
Díky za tip s tím tvarohem :palec: a o špenátu jste mi taky rozšířila obzory, já tam nikdy mléko ani smetanu nedávala :)

Není zač, mám problém s vápníkem, tak mám nastudováno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
574
26.4.21 21:41

Holky, fakt ty internety přestaňte číst a poslouchejte trochu svoje tělo a zdravý rozum! To jsou denně dotazy tohoto typu, co se může a co ne a jsou to větší a větší blbosti.
Prostě všeho s mírou. Nesněz toho kilo na posezení ;).
A pěkně si pochutnej, když máš takovou chuť, nic se nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34443
26.4.21 22:05

Prokristapana, holky i když jste těhotné, používejte to, co máte mezi ušima! Jíst můžete všechno, pokud je to dobře umyté, čerstvé a dobře upravené. Jeden kousek čehokoliv vás ani dítě nezabije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat