Reference na Základní školy v Olomouci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

avna
Nováček 8 příspěvků 30.01.17 13:35
Reference na Základní školy v Olomouci

Ahojte všem, kteří se chcete rozhodnout kam umístit své dítě z Mateřských škol nebo
„jen“ dítě přeřadit na školu jinou. :think: Ráda bych umístila své děti do školy o které bych trošku něco věděla. (Chápu, že hlavní roli hraje spádová oblast dle trv. bydliště, ale přeci jenom… :pankac: ) Zajímala by mě vaše zkušenost s konkrétní školou, na co se škola specializuje, jací jsou kantoři, jak se vám škola celkově jeví..(Vnitřní prostředí, okolní, systém, strava pro děti, akce, případná možnost provozu ŠD v období prázdnin.)Prosím jen o Olomouc, děkuji. Andrea :hug:

Reakce:

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 30.01.17 14:06

Jen k té ŠD o prázdninách - nabízí se ze zákona všude, ale musí být určitý počet dětí, aby se otevřela, proto to ve finále většinou vypadá tak, že se neotevře…

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 30.01.17 15:15

No, záleží od toho, co od základní školy očekáváš :think: přípravu na gympl nebo spíš sportovní vyžití a spoustu kroužků okolo? Jsem soukromá lektorka a setkala jsem se s žáky z mnoha ZŠ a taky hodně záleží na třídním, kterého člověk chytne. Za sebe nedoporučuji mozartovu - sice o sobě říká, že je dobrá, ale učí se tam toho malinko - třeba matematika v 6 třídě je půl roku opakování předchozího, zatímco ostatní ZŠ jedou dál. :nevim:

avna
Nováček 8 příspěvků 30.01.17 21:38

@dalmati To jsem poměrně překvapená s tou Mozartkou, slyšela jsem o ní právě, že je dost přísná a pan ředitel si spíš vybere žáky VIP a je tam těžké protlačit dítě.
O Heyrovském jsem zase zaslechla, že se zaměřuje pouze na fotbal a angličtinu. Údajně byla na této škole zpochybněna šikana žáka… Čajkovského je asi příprava na gymnázium…
A další školy? Nedvědka? :think:

avna
Nováček 8 příspěvků 30.01.17 21:40

@surikataXY tak to je docela zajímavé…to jsem netušila, děkuji za info :D

Pov
Kecalka 215 příspěvků 31.01.17 12:22

Za sebe muzu doporucit Stupkovu. dcera je ve 2tride, ucitele i vychovatelky jsou uplne v pohode, dobra domluva, uceni podle osnov(stihaji jak maji),lehce problemy s par spoluzaky, ale i to se resi dobre, druzina funguje bezvadne, spousta akci v ramci skoly, na druhy stupen je moznost vybrat si zamereni matematika/in­formatika/hudeb­ni nauka(u HV je moznost prihlasit dite do prvni tridy do hudebni tridy, dcera tam je, uci se na fletnu, mivaji koncerty).za me spokojenost :palec:

avna
Nováček 8 příspěvků 31.01.17 13:33

@Pov No tak to je tedy paráda :potlesk: :palec: A to je ta škola na tabuláku? Všimla jsem si, že tam má na budově tuším notičky a písmenka z řecké abecdy :)
A uměla dcerka než šla do školy hrát na flétničku?

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 31.01.17 15:02

@avna dost přísná je možná na češtinu a angličtinu, ale matematika katastrofa.(vážné potíže s přijímačkama na střední) Němčina ještě větší katastrofa k vytrhání vlasů. Učitelé - člověk musí mít štěstí, ale to je asi určitě riziko každé školy. :nevim:

Musím reagovat, že Stupkova je i podle mne docela dobrá škola, možnost zaměření na druhém stupni je fajn.

Heyrovského je ideální pouze pro sportovce. Mají tam cestičku ušlapanou a učitelé přehlíží nedostatky ve vědomostech a dávají dobré známky (pak je třeba udržet zdraví rozum a dítě neposílat slepě na gympl, protože má přece dobré známky…)

Pokud je dítě nadprůměrně nadané, může se zkusit dostat do speciální třídy ZŠ Hálkova, ale chce to důkladně zvážit a zajít si před tím do PPP.

Čajkovského základka nevím, vím jenom čajkovského gympl - pokud pomineme sportovní třídy, tak je to docela fajn pohodový gympl.

Pov
Kecalka 215 příspěvků 31.01.17 16:26

@avna neumela hrat vubec, ale uz v prvni tride, na konci, hrala bezvadne a ted sama hledim, jak ji to jde.kdyz jsem mluvila s nekterymi rodici, tak vsechny deti, vcetne kluku, se naucily hrat moc dobre :) ja zas musim reagovat na zs Halkova, ta skola ma jen dobre jmeno, od zname co se pohybuje ve skolstvi vim, ze je to spis protekcni skola, kde je spousta problemu s chovanim deti, ale sama zkusenost nemam :think:

avna
Nováček 8 příspěvků 31.01.17 18:15

@dalmati Moc děkuji za užitečné postřehy :palec:

avna
Nováček 8 příspěvků 31.01.17 18:17

@Pov Tak to je tedy paráda! :potlesk:
Jinak na každém šprochu pravdy trochu :oops:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >