Pokec o dětech s poruchou soustředění, ADD či ADHD

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andulicka16
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 28.01.17 16:47
Pokec o dětech s poruchou soustředění, ADD či ADHD

Jsem maminka 9leté dcery trpící ADD, problémy ve škole, neustálé zapomínání, dcera je jakoby duchem jinde kolikrát. Táda bych o tomto problému popovídala s někým kdo takové dítko má.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 2 inzeráty 28.01.17 17:23

Ahoj mám kluka a bude mu 12 let. Má add a je to tedy děs. Zapomínáni, duchem je tak jinde. Řeknu mu ať vymaže tu desetinnou čárku, která je špatně a on jí stejně dvakrát napíše na to samé místo. Vrcholem bylo, když v matice ju říkám napiš rovná se a on napsal slovy rovná se :mrgreen:

Andulicka16
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 28.01.17 17:37

@Lamátko Ahoj, tomu NAPROSTO rozumím jak se cítíš :( :mrgreen: Doma to samé..úkoly příšernost, jeden den to jde druhý den třeba ty samé příklady a neví..civí..na otázku kolik je třeba 77-6 mi řekne 44 :zed:
Psaní katastrofa. Naštěstí čtení jí jde.
Diagnostikovaná byla již pred 7.rokem věku a 17.1.2017 jsme byli v PPP. Poslali nas na neurologii, asi budou delat EEG.
Jak diagnostikovali tveho syna?

Napsali nám 3. (nejtěžší stupeň, navic porucha krátkodobé paměti atd.)takže bude mit asistenta ve škole (spec. pedagog).

Doma pořád neustálé připomínání běžných úkonů, věčná kontrola, chaos v dennim čase.

Jak to zvládáš?

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 28.01.17 17:47

@Andulicka16 Naše nejstarší má ADD a nejmladší ADHD. Ta nejstarší teď začala se školou a má super učitelku, co zapomínání moc neřeší. Nejmladší má ve školce asistentku.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19951 příspěvků 28.01.17 18:15

Můj bude mít v květnu 7, půjde v září do školy. Teď chodí do normální školky, ale poslední rok teď tam má asistentku pedagoga. Nicméně z vyšetření z spc vyplynulo doporučení na speciální školu, takže půjde asi tam.
Stupeň má napsaný 3, z 5 takže to je středně těžké adhd, není to nejhorší. K tomu má ještě dysfazii, hodně špatnou výslovnost.

Ivaneska
Hvězda diskuse 47755 příspěvků 28.01.17 18:20

Syn 14 let, co se týká povinností, má doma tabulku, kde má povinnosti serazene pod sebe, a ještě rozdělené na ranní, odpolední a večerní. Vedle každé povinnosti má několik okýnek vetsinou na 14 dní, jedno okénko 1 den. Pokud ten den nemá tu danou povinnost, okenko je zacernene. Jakmile povinnost splní, tak do okýnka udělá křížek. Takže tímto mi odpadá stres s povinostmi. Od druhého stupně jsme na něj začaly pomalu přehazovat zodpovědnost za jeho školu. Učí se sám pro sebe. Učitelka i asistentka jsou na to upozornene. Co se týká známek, tak pouze z dálky přihlížím, max. upozorním, na co je dobré se zaměřit. Průměr měl na konci 7. třídy 1,83. Už pomalu pokukujeme, na jakou školu si bude za rok dávat přihlášku. Prostřední dítě ještě chodí do školky a s tím to bude teprve oříšek, má pohybový handicap, vyvojovou dysfazii a špatnou kratkodobou paměť, která se dá naštěstí dost zlepšit. Po poslední kontrole mu psycholožka napsala že má lehkou mentální retardaci v oblasti kognitivních funkcí, takže makame na zlepšení a modlim se, ať je z toho jen ta vývojová dysfazie, nebo max. ADHD.

Daphnei
Kecalka 181 příspěvků 28.01.17 19:14

@Ivaneska … Dobry večer, mohla bych se zeptat na zlepšení kratkodobe paměti? Jsou nejake knihy, články nebo odkazy, kde bych se mohla dozvědět vice? Budu ráda za jakýkoliv tip…
 Dekuji

Ivaneska
Hvězda diskuse 47755 příspěvků 28.01.17 19:28

@Daphnei našla jsem sama na netu, že je na to dobré pexeso, jen se musí střídat téma. Takže nahrát jen jedno, na synovi je znát velký pokrok. Pak si vem nějaké předměty, nebo ovoce, několik druhů, prikrej utěrkou, posad dítě před to, na 10 vteřin, či déle ( sama vysledujes jak dlouho dítě potřebuje a pomalu postupně ten čas skracuj, nebo přidávej předměty) utěrku odkrej, pak zase zakrej a dítě musí říct co tam bylo. Jakmile je znát zlepšení, tak je dobré promíchat témata. Ze začátku dej třeba jen ovoce, potom jenom zeleninu, pak třeba nářadí, nebo hračky, či nádobí, časem témata spoj, dva kousky ovoce, dva zeleniny atd. ;-)

Raspusha
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 28.01.17 19:37

Ahoj holky. Nebudu se schovávat za anonym, přestože se mi spoustu věci nepíše úplně lehce. Navíc gramatika by mě jistě prozradila :think: Nicméně i já mám ditko s ADHD a musím říct, ze je to peklo na zemi a já jsem na cestě do blázince. A to mám děti víc. Bereme léky, které nám zabírají max. 6 hodin. Pak se z normálního kluka stává monstrum a škola je vzhůru nohama. Navíc dostává léky na spaní. Je tak hyperaktivní, ze utaha tucet lidi s přehledem.. A s nim to ani nehne. Přejde to někdy? Vyroste s toho? Mate někdo podobnou zkušenost? Jo a hledám nějakou dobrou knihu o ADHD. Nějaký nápad co stojí za to přečíst? Díky všem

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 28.01.17 19:41

Unás kluk je ve druhé třídě..
V první první pololetí to bylo takaové, že učitelka myslela, že kluk dělá naschály, naštěstí to tak nebylo. No naštěstí.. ale hlavně, že prostě učitelka viděla, že to neni schválně.. Prostě zahleděný, nevnímá..
Celkově se to těžko popisuje.. Přečete odstavec, neví o čem, dostane otázku co tam bylo za zvířata neví. a přitom čte na 1.. V matematice nejlepší ve třídě, vypočítá kde co, ale má napsat odpověd a neví co teda počítal, neumí složit odpověd. Když píše sám, nějakou slohovku nebo něco, tak napíše bez problému, jen gramatické chyby uměrné 2 tř. ale když píše diktát, tak je schopný v jedné věte dát 6 chyb..
Mame omezení schválené, u nás je to nedovyvinuté sluchové vnímání, dysgrafie,,i když trénujem, i špatnější výslovnost..
Nejhorší je, že opisuje větu z čítanky napíše ve větě 4 chyby, má to opravit a opraví to opět stejně 8o
Asistenta nemáme, to jsem zatím ani nechtěla, učitelka nakonec říkala, že se poradí, jsem spokojená, sedí v první lavici, když vidí, že - jakoby čučí do blba a nevnímá, tak se zeptá, jeslti ví co má dělat..

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 28.01.17 19:44

@Raspusha unás to taky pomalu začíná. neni to o zlobení tako takovém, že by byl drzý nebo tak, ale je prostě hodně roztržitý, hodně splašený, když sedí, tak sebou pořád mele, a co unás je strašně uřvaný..
Nemyslím, že pláč a nebo, že by někomunadával, ale nalas mluví až jakoby křičí, když něco říká..
Ve školce jsem ho slyšela přes půl sidliště :roll: když jsem šla okolo.. i učitleka říkala, že je ho plná chodba.. A můžu říkat mluv potišej nic..

Ivaneska
Hvězda diskuse 47755 příspěvků 28.01.17 19:46

@Raspusha vyroste, dobré je najít nějakého koníčka, ale to většinou až povyrostou. Syn má stolní tenis a četbu. Ta četba je k nezaplacení, syn je schopný ležet v knížkách od rána do večera ;-) Upravit stravu jsi zkousela? :think:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 2 inzeráty 28.01.17 20:22
@Andulicka16 píše:
@Lamátko Ahoj, tomu NAPROSTO rozumím jak se cítíš :( :mrgreen: Doma to samé..úkoly příšernost, jeden den to jde druhý den třeba ty samé příklady a neví..civí..na otázku kolik je třeba 77-6 mi řekne 44 :zed:
Psaní katastrofa. Naštěstí čtení jí jde.
Diagnostikovaná byla již pred 7.rokem věku a 17.1.2017 jsme byli v PPP. Poslali nas na neurologii, asi budou delat EEG.
Jak diagnostikovali tveho syna?

Napsali nám 3. (nejtěžší stupeň, navic porucha krátkodobé paměti atd.)takže bude mit asistenta ve škole (spec. pedagog).

Doma pořád neustálé připomínání běžných úkonů, věčná kontrola, chaos v dennim čase.

Jak to zvládáš?

no u nás taky musím pořád připomínat, aby nezapoměl udělat to a to, dokonce je schopný jít bez mikiny do školy, takže ráno musím i toto připomínat a jak píšeš jeden dn dobrý a druhý den katastrofa. Taky je strašný bordelářcmá ve věcech chaos. V září jak nastoupil na druhý stupeň to bylo strašný, nebyl vůbec samostatný a trvalo dva měsíce, než začal fungovat lépe, takže jsme se o víkendu věnovali jen jemu a to máme ještě dvě děti. Teď už ta samostatnost v úkolech je lepší. Sám si najde jaký mají úkol a případně potřebuje pomoct. A někdy tedy to jsou velké nervy. Jinak ho diagnostikovali v ppp. Jelikož v první třídě začali problémy, se psaním, čtením, pozorností. Písmo a úpravu sešitů má tedy hodně špatnou. Co je ale divný, že když ho zkoušela doučovat čj mého bývalého manželka, tak ho prý držela pod tlakem, nevím jak, ale asi to bylo dost drsný, že prý i bývalý odcházel ven a on najednou pracoval, soustředil se a nešil s sebou. No ale nevím, zda je to dobrá metoda, je tedy pravda, že se hodně v češtině zlepšil najednou z trojku na dvojku, ale zase si myslí, že to není dobrý, jelikož pak, kdyby to pokračovalo mohl by mi t z toho nějaké jiné psych. Problémy…?

andelka83
Neúnavná pisatelka 19951 příspěvků 28.01.17 20:34
@Janasas píše:
@Raspusha unás to taky pomalu začíná. neni to o zlobení tako takovém, že by byl drzý nebo tak, ale je prostě hodně roztržitý, hodně splašený, když sedí, tak sebou pořád mele, a co unás je strašně uřvaný..
Nemyslím, že pláč a nebo, že by někomunadával, ale nalas mluví až jakoby křičí, když něco říká..
Ve školce jsem ho slyšela přes půl sidliště :roll: když jsem šla okolo.. i učitleka říkala, že je ho plná chodba.. A můžu říkat mluv potišej nic..

Já mám dva kluky a teda ztisuju je pořád. :roll:

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 28.01.17 20:39

@andelka83 jenomže unás- nevím, jka u vás, on to říká tak, jakoby na něho řval.. Prostě něco vysvětluje a neni jakože vzteklý, ale i tak prostě.. Už několikrát jsem mu říkala, nekřič, slyšíme tě, ale nepomáhá to… Naštěstí kamarádi jsou už zvyklý..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >