Reklamace pracovní desky

Anonymní
21.4.21 08:16

Reklama e pracovní desky

Ahoj, chtěl bych se zeptat na reklamaci pracovní desky. Máme doma od truhláře celou kuchyňskou linku a pracovní deska je z dubové spárovky. Po roce a půl se nám začala spárovka v některých místech rozlepovat… Manželka tedy pracovní desku reklamovala. Reklamaci předal truhlář na svého dodavatele. Reklamace překročila zákonů lhůtu o týden. Ale řešení jsme se nakonec dočkali.

Řešení je takové, že nám truhlář vrátí peníze za pracovní desku a práci sní spojenou. Ale kuchyň nás stala cca 150 tisíc a za pracovní desku nám bude vráceno cca 10 tisíc. Je to adekvátní částka?
Truhlář nám vystavil dobropis.. Máme to přijmout nebo ne?

Popřípadě co můžeme dělat. Mysleli jsme že proběhne výměna, ale truhlářův dodavatel nemá spárovku skladem a u jiného prodejce ji nechce kupovat, že prý nakupuje pouze u svých ověřených dodavatelů.. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8003
21.4.21 08:32

Tak snad máte fakturu ve které máte ceny rozepsané ne? Nebo máte fakturu na kuchyň kde je „kuchyň+montáž“ = 150 tis? :roll:

Jeho jednání mi přijde jako férové. Nelze opravit/vyměnit. Vrací peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 08:39
@Cenarius píše:
Tak snad máte fakturu ve které máte ceny rozepsané ne? Nebo máte fakturu na kuchyň kde je „kuchyň+montáž“ = 150 tis? :roll:Jeho jednání mi přijde jako férové. Nelze opravit/vyměnit. Vrací peníze.

Nene máme jen fakturu za výrobu a montáž komplet kuchyně… Nechci ho nijak urazit ani obírat, ale ani nechci aby toto dělal někdo nám.. Chtěl bych aby to bylo férové

• Citovat
  • Nahlásit
3386
21.4.21 08:42
@Cenarius píše:
Tak snad máte fakturu ve které máte ceny rozepsané ne? Nebo máte fakturu na kuchyň kde je „kuchyň+montáž“ = 150 tis? :roll:Jeho jednání mi přijde jako férové. Nelze opravit/vyměnit. Vrací peníze.

Ty jo, to nevím jak tohle funguje - kuchyň bez pracovní desky moc používat nejde - to je podobné, jak kdybych reklamovala boty s poškozenou podrážkou a dostala jsem peníze jen za podrážku :think:
Ale jinak bohužel neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 08:45
@jita22 píše:
Ty jo, to nevím jak tohle funguje - kuchyň bez pracovní desky moc používat nejde - to je podobné, jak kdybych reklamovala boty s poškozenou podrážkou a dostala jsem peníze jen za podrážku :think:
Ale jinak bohužel neporadím.

Stav není takový že by se v kuchyni nedalo fungovat.. Toto zas nechci tvrdit. Spíš jde o to že taková spárovka není skladem u jeho dodavatele.. proto výměna není možná.. No srovnávat boty s kuchyní mi pride trochu… :)

• Citovat
  • Nahlásit
2918
21.4.21 08:56
@Anonymní píše:
Nene máme jen fakturu za výrobu a montáž komplet kuchyně… Nechci ho nijak urazit ani obírat, ale ani nechci aby toto dělal někdo nám.. Chtěl bych aby to bylo férové

A vam se jeho reseni nezda ferove? Jak to chcete tedy resit vy?

Příspěvek upraven 21.04.21 v 09:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3901
21.4.21 08:57

@jita22 Ale kdyby chtěli u té kuchyně tu pracovní desku vyměnit, tak to víceméně není žádný problém (byť třeba jiný dekor, nebo přes nějakého jiného truhláře), u dnešních bot když odejde podrážka, tak ti nikdo nevymění jen tu podrážku. Přeci kdyby sis nějak poškodila pracovní desku, tak nebudeš pořizovat celou novou kuchyň… :nevim:
Otázka je podle mě akorát to, jestli je 10k adekvátní - ale to asi bez znalosti toho, jak velká vlastně je, co konkrétně to je za materiál, těžko posoudíme.

Jestli je to dočasně provozuschopné, dohodla bych se s tím truhlářem, zda, až teda bude mít materiál, nám to za těch 10 tisíc předělá na novou (a peníze z reklamace si vzala). Nebo zkusila oslovit nějakého jiného truhláře, který má jiného dodavatele, zda by to nemohl udělat za podobnou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 09:05
@klamonožka píše:
@jita22 Ale kdyby chtěli u té kuchyně tu pracovní desku vyměnit, tak to víceméně není žádný problém (byť třeba jiný dekor, nebo přes nějakého jiného truhláře), u dnešních bot když odejde podrážka, tak ti nikdo nevymění jen tu podrážku. Přeci kdyby sis nějak poškodila pracovní desku, tak nebudeš pořizovat celou novou kuchyň… :nevim:
Otázka je podle mě akorát to, jestli je 10k adekvátní - ale to asi bez znalosti toho, jak velká vlastně je, co konkrétně to je za materiál, těžko posoudíme.Jestli je to dočasně provozuschopné, dohodla bych se s tím truhlářem, zda, až teda bude mít materiál, nám to za těch 10 tisíc předělá na novou (a peníze z reklamace si vzala). Nebo zkusila oslovit nějakého jiného truhláře, který má jiného dodavatele, zda by to nemohl udělat za podobnou částku.

Jedná se o masivní spárovku… Jiny materiál určitě nechceme… Rozměrově je to 4 metry pracovní desky

• Citovat
  • Nahlásit
9723
21.4.21 09:05

Kupovali jste kuchyni, takže jste měli reklamovat kuchyni. On je povinen ji opravit, nebo vrátit peníze a Vy jemu kuchyni, nebo Vám dát slevu z kupní ceny, ale Vy s tím musíte souhlasit.

Měl by to vyřešit on, ale zkusil bych pohledat jinou firmu, jestli by to za vrácenou částku nezvládla, ale pokud ne, tak bych tlačila na něho, ať to opraví a spárovku vymění třeba za jiný vzor, po vzájemné domluvě, nebo ať ji koupí u jiného dodavatele.

Když se Ti nelíbí boty, představ si auto, kde se Ti „sype“ převodovka a prodejce Ti vydobropisuje převodovku. Sice to zatím jezdí, ale po čase to jezdit přestane úplně a novou převodovku za vrácené peníze nekoupíš, nemluvě o ceně samotné výměny. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3616
21.4.21 09:06
@Anonymní píše:
Stav není takový že by se v kuchyni nedalo fungovat.. Toto zas nechci tvrdit. Spíš jde o to že taková spárovka není skladem u jeho dodavatele.. proto výměna není možná.. No srovnávat boty s kuchyní mi pride trochu… :)

Jestli jste s truhlářem byli spokojení, tak bych mu věřila. Můžeš pohledat cenu desky na netu nebo si poptej u někoho podle rozměrů, abyste se necítili poškození. Být vámi už do dřeva nejdu, jestli máte kuchyň na vaření a ne na ukazování, je to nepraktické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 09:06
@klamonožka píše:
Otázka je podle mě akorát to, jestli je 10k adekvátní - ale to asi bez znalosti toho, jak velká vlastně je, co konkrétně to je za materiál, těžko posoudíme.Jestli je to dočasně provozuschopné, dohodla bych se s tím truhlářem, zda, až teda bude mít materiál, nám to za těch 10 tisíc předělá na novou (a peníze z reklamace si vzala). Nebo zkusila oslovit nějakého jiného truhláře, který má jiného dodavatele, zda by to nemohl udělat za podobnou částku.

Je mi jasné že cena materiálu a práce v roce 2019 byla jiná než je teď.. ale netuším jaka je skutečná částka takové desky

• Citovat
  • Nahlásit
10774
21.4.21 09:07
@Anonymní píše:
Nene máme jen fakturu za výrobu a montáž komplet kuchyně… Nechci ho nijak urazit ani obírat, ale ani nechci aby toto dělal někdo nám.. Chtěl bych aby to bylo férové

Je fakt, že tímhle postupem starost o opravu přehodil na vás. Vy teď budete mít práci se sháněním nového truhláře. A truhláři jsou poměrně „nedostatková“ profese a sehnat někoho jen na opravu za pár tisíc, může být docela oříšek. Zažila jsem na podzim s opravou kuchyňských dvířek…
Takže já bych se s tím vaším snažila spíš domluvit, že to opraví on, klidně až za pár týdnů až sežene materiál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2918
21.4.21 09:13
@Anonymní píše:
Jedná se o masivní spárovku… Jiny materiál určitě nechceme… Rozměrově je to 4 metry pracovní desky

Jak je ta sparovka tlusta? Podle toho si zvladnes dohledat cenu na netu a uvidis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 09:14
@Ernais píše:
Jak je ta sparovka tlusta? Podle toho si zvladnes dohledat cenu na netu a uvidis

4 cm? A můžu porovnávat cenu která je z roku 2019 a cenu za letošní rok? Také podnikání a ceny se rok od roku mění :/

• Citovat
  • Nahlásit
2918
21.4.21 09:16
@ivašot. píše:
Je fakt, že tímhle postupem starost o opravu přehodil na vás. Vy teď budete mít práci se sháněním nového truhláře. A truhláři jsou poměrně „nedostatková“ profese a sehnat někoho jen na opravu za pár tisíc, může být docela oříšek. Zažila jsem na podzim s opravou kuchyňských dvířek…
Takže já bych se s tím vaším snažila spíš domluvit, že to opraví on, klidně až za pár týdnů až sežene materiál.

Celkove sehnat truhlare na opravu cizi prace je takrka nemozne, to vezme bud jen zoufalec bez prace nebo to udela nekdo ze znamosti. Normalni truhlar je posle rovnou k sipku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat