Reklamace bot - rada

8994
22.3.17 19:59

Reklamace bot - rada

Pěkný večer všem, najde se tu někdo, kdo je informovaný ohledně reklamací?

Zkráceně:

• Dala jsem na reklamaci zimní boty (ani ne 6m od koupení) s tím, že je propadlá vnitřní stélka, propadlé paty - k mému překvapení to prý jsou schopni opravit, ok
  • když boty přišly z reklamace, byly sice opraveny, ALE daly do nich tvrdou vložku, na to ještě jednu z úplně jiného materiálu, než byl původní (původně byla boty z mikroplyše, nyní tam daly sportovní vložku), díky tomu, že tam dali 2 vložky, bota se o dost zmenšila a je malá, navíc tepelný komfort je narušen a to ani nemluvím o tom, že bota je anatomicky špatná (neohebná)
  • poslala jsem je znova na reklamaci (i s přiloženým dopisem s tím, že vadu neopravili, tak jak by měli - tepelný komfort narušen, menší bota, neohebná) s tím, že požaduji, aby boty dali do takového stavu, jako byly při koupi (z hlediska mikroplyšové vložky a velikosti) a nebo ať mi vrátí peníze
  • prodavačkou mi bylo řečeno, že peníze mi ani náhodou nevrátí, že to znova opraví
  • koncem týdne půjdu boty vyzvednout a jsem zvědavá v jakém stavu budou…

co mě zajímá? Jak mám postupovat, za předpokladu, že bota bude opět nevhodně opravena. Měla jsem a stále mám za to, že pokud boty opraví, jsou povinni je „stejného stavu“ jako při koupi, ptám se tedy, mám pravdu nebo ne? Pokud bude bota opět nevhodně opravena, mám vůbec reklamaci přebírat? Nebo nechat poslat znovu na posouzení?

Hledala jsem to v obchodním zákoníku, v zákonu na ochranu spotřebitele, něco jsem našla, ale popravdě v tom plavu, pokud byste mi někdo hodili přímo i odkaz na paragraf (předpokládám, že tím budu muset argumentovat), budu vám vděčná.

Ano, jasně, můžu to nechat plavat, nejde o nějak vysokou částku bot, ale jde mi o princip a o to, že boty odešly opravdu po ani ne 3 měsících nošení. (Vím, že ještě před pár lety se propadlé paty braly jako neodstranitelná vada a okamžitě vrácení peněz, ale možná, že už nyní to dokáží opravit, ale to co přišlo mně, děs a hrůza)

Díky moc všem a pěkný večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2029
22.3.17 21:30

Neporadím, ale zajímá mě to taky. Nedovedu si představit, že to, co tam dali vyrvou a nacpou tam něco jiného. Snad už to nebudou pokoušet a vrátí ti peníze. Mě takhle 2× dali nový přebalovák, napotřetí už museli dát peníze. Tam to nešlo opravit, tak dali nový kus na výměnu, ale zase stejná vada, takže pak už je nárok na vrácení peněz.
Tak hodně štěstí a dej pak vědět, jak to dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8994
22.3.17 21:39

@xstrasilka ano, dám pak vědět ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
23.3.17 08:22

Pokud budeš nespokojená a nebudou chtít věc řešit, řekni jim, že se obrátíš na ČOI, jestli to s nimi nehne, obrať se na ně pravdu :think: docela by mě zajímalo, jak by se to řešilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
23.3.17 12:49

-

Příspěvek upraven 26.03.19 v 11:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11235
23.3.17 13:03

Vzhledem k tomu, že to bylo do 6 měsíců od koupě, máš to popsáno tady: https://www.vasestiznosti.cz/…-do-6-mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama