Reklamace - kdo platí poštovné

1303
17.1.20 17:40

Reklamace - kdo platí poštovné

Objednala jsem přes internet dětem holinky a jedny přišly s na první pohled viditelnou vadou. Budu je reklamovat, ale netušíte, jak je to s poštovným? Mám právo chtít po prodávajícím, aby ho zaplatil on?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4373
17.1.20 18:08
@vedma007 píše:
Objednala jsem přes internet dětem holinky a jedny přišly s na první pohled viditelnou vadou. Budu je reklamovat, ale netušíte, jak je to s poštovným? Mám právo chtít po prodávajícím, aby ho zaplatil on?

Asi bude nejlepší přečíst si Všeobecné obchodní podmínky. U nás v takovém případě, že pošleme zákazníkovi omylem jiné nebo vadné zboží, pošleme kurýra na vlastní náklady. Pozdější reklamace zasílají zákazníci na vlastní náklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
17.1.20 18:10

@vedma007 To záleží od eshopu. Některé posílají se zbožím zároveň „nálepku“ na vrácení zboží, kdy už třeba mají přímo smlouvu s dopravcem a nehradíte nic. Další eshopy (bonprix) atd, to mají tak, že poštovné si hradíte sama. V dalších eshopech ho třeba zaplatíte, ale pak vám ho vrátí spolu s penězi za zboží.
Nejlepší je se podívat co mají v podmínkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
17.1.20 19:10

V podmínkách právě tohle nemají, ale taky mi to přijde logické, že by mi poštu měli uhradit, když poslali vadné zboží :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5345
17.1.20 19:14
@LilyJane píše:
@vedma007 To záleží od eshopu. Některé posílají se zbožím zároveň „nálepku“ na vrácení zboží, kdy už třeba mají přímo smlouvu s dopravcem a nehradíte nic. Další eshopy (bonprix) atd, to mají tak, že poštovné si hradíte sama. V dalších eshopech ho třeba zaplatíte, ale pak vám ho vrátí spolu s penězi za zboží.
Nejlepší je se podívat co mají v podmínkách.

Vrácení ale není reklamace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
17.1.20 19:34

@rozand No u těch eshopů kde dávají „nálepku“ na vrácení, mají většinou na vyplnění jestli jde o vrácení a nebo o reklamaci. Spousta lidí radši zboží vrátí a dostanou zpět své peníze, než aby pak měsíc čekali na to, jestli jim tu reklamaci někdo uzná nebo ne. @vedma007 Tak jim zkuste napsat, jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
17.1.20 20:13

Není vpostate relevantní co mají/nemají v obchodních podmínkách (jediné že by tam byl nárok nad rámec zákona).prodejce hradí účelně vynaložené náklady na reklamaci, což je i poštovné. Ale dané hradí jen v pripade, že reklamace je oprávnena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
20.1.20 09:13

Do eshopu už jsem samozřejmě psala, ale o víkendu bez odezvy, tak mě zajímalo mě, jestli někdo neví, jak je to ze zákona, kdyby se chtěli s proplacením pošty „cukat“. Tady právě poslali viditelně vadné zboží - podrážka je do boty úplně křivě nalisovaná (objednávala jsem dvoje totožné boty pro dvě děti, takže mám porovnání). Štve mě to, boty mám na hory, kam jedeme za 14 dní, tak doufám, že mi do té doby stihnou reklamaci vyřídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
20.1.20 11:19

@vedma007 psala jsem Ti to v příspěvku výše jak to je podle zakona

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu