Reklamovaly byste boty s propadlou patou po půl roce?

12199
27.5.16 16:27

Reklamovaly byste boty?

Zdravím. Po půl roce nošení se u bot jakoby propadla úplně ta vnitřní pata nebo jak to popsat. Myslíte, že bych je měla reklamovat? Záruka je dva roky a po půl roce jsou nenositelné. Jen se ptám, abych tam nešla zbytečně. Nemám tyhle záležitosti ráda, no. Boty stály něco pod tisícovku, tak zase co by člověk chtěl, že jo? Kupované v Renu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
27.5.16 16:29

Tak zkusit to můžeš, ale po půl roce nevím. jestli nebudou argumentovat, že životnost obuvi nemusí být tak dlouhá, jako záruka. a pokud to teda nebyla módní obuv.
za zkoušku každopádně nic nedáš, i dkyž po třeba 2 měsících bys měla šancí víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
27.5.16 16:36

Nešla bych je reklamovat. Řeknou, že je nosíte špatně apod.

• Nahlásit
  • Citovat
28885
27.5.16 16:39

Máš záruku 2 roky. Po tu dobu musí mít boty životnost. Šla bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
795
27.5.16 16:40

Oni si najdou důvod pproč reklamaci neuznat. Kamarádce takhle rřekli ze je nosí moc často :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 16:43

@eva valoi Pokud jsi těžší váhová kategorie, tak to může být tím.
Budou se ohánět vším možným na svou obranu. Zkusit se to ale může.
Mám špatnou zkušenost s reklamací u ARA.

• Citovat
  • Upravit
46669
27.5.16 16:46
@eva valoi píše:
Zdravím. Po půl roce nošení se u bot jakoby propadla úplně ta vnitřní pata nebo jak to popsat. Myslíte, že bych je měla reklamovat? Záruka je dva roky a po půl roce jsou nenositelné. Jen se ptám, abych tam nešla zbytečně. Nemám tyhle záležitosti ráda, no. Boty stály něco pod tisícovku, tak zase co by člověk chtěl, že jo? Kupované v Renu.
Šla bych reklamovat a oháněla se tím, že vada, která vznikla do půl roku od koupě byla už předurčená nesprávnou výrobou. Do půl roku od koupě, pokud se projeví vada, máš nárok na okamžité vrácení peněz. A tuto informaci mám přímo od pracovníka ČOI, abyste si nemyslely, že vařím z vody. Po zimě jsem řešila podobný případ s tím rozdílem, že boty se mi rozpadly do týdne. Kontaktovala jsem inspekci s tím, zda mám správnou informaci, tam mi to potvrdili..
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Muzz
27.5.16 16:54
@KPKristy píše: Šla bych reklamovat a oháněla se tím, že vada, která vznikla do půl roku od koupě byla už předurčená nesprávnou výrobou. Do půl roku od koupě, pokud se projeví vada, máš nárok na okamžité vrácení peněz. A tuto informaci mám přímo od pracovníka ČOI, abyste si nemyslely, že vařím z vody. Po zimě jsem řešila podobný případ s tím rozdílem, že boty se mi rozpadly do týdne. Kontaktovala jsem inspekci s tím, zda mám správnou informaci, tam mi to potvrdili..

Reklamace se nevztahuje na běžné opotřebení. Já tím rozumím věci jako sešmajdání podpatku, kde třeba špatnou chůzi podpatek je ochozený. Ale u uváděné vady, tak o tom ta záruka přece je.

Pokud někdo to neuznají, tak to není konečná. Teď nedávno to nějak měnili, člověk není odkázaný na libovůli prodavačů a nebo soud, pokud nesouhlasím se všemi riziky a náklady. Právě bych zjistil tu českou obchodní inspekci, jak tu můžou pomoci. Pokud by se neměli k uznání reklamace.

• Citovat
  • Upravit
4853
27.5.16 16:56

@berry4 Pozor, mám pocit že záruka nejde zaměňovat s životností. Myslím, že je to i někde zakotvené, ale nechci kecat. Jde samozřejmě taky o typ vady, je to vždy individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
27.5.16 16:58

@eva valoi Já bych to zkusila. Je to už víc než 6m od koupení? Kdyby jo, byla bys v lepší pozici. Ale i tak bych to zkusila. Reklamovala jsem několikery boty a kromě příšerného přístupu v Humanicu jsem neměla nikdy problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7388
27.5.16 17:00

@eva valoi Zkusit to můžeš, ale budeš muset asi být tvrdší a nedat se. Nedávno jsem reklamovala v Humanicu kožené polobotky za dva tisíce, manžel je nosil necelý rok, seděl v nich akorát v kanceláři a boty na hadry :roll: Reklamaci samozřejmě zamítli s tím, že bota je ´´spotřebovaná´´. Takže opakovaná reklamace, tentokrát jsem se obrátila přímo na centrálu a pohrozila jsem znaleckým posudkem, potažmo soudním sporem. A najednou to šlo! Peníze mi vrátili s vyjádřením, že jejich stanovisko se sice nemění, ale jejich cílem není nespokojený zákazník :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
27.5.16 17:02

Důležité faktory:

1. název obchodu (někde ani oprávněný reklamace neprojde, takže je lepší tam přestat nakupovat, někde vymění na místě a neřeší)
  2. jaký typ bot to je (aby to nebyly takové ty na parádu, u kterých nejsou používány v souladu s popisem, tedy že je nesíš moc často :D, označují se jako modní obuv)
  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
27.5.16 17:05

@Bibi82 Wau, tak to bych také mohla zkusit. Manžel odrovná poloboty za 2,5tis během půl roku. JENŽE: on je nosí denně, všude, i na lehčí turistiku, nazouvá si je zavázané, tudíž mu v nich pata lítá a ničí se tím pata boty i náznak proděravění špičky, dále váží 125kg a i když má nohu vel. 50, ty boty to nevydrží. Pod patou nám jinak (i mě 80kg vel. 42) pravidelně propadávaly boty Josef Seibel. Ty stojí kolem 2tis.

• Citovat
  • Upravit
50413
27.5.16 17:06

Urcite bych reklamovala, zhrouceni te vnitrni mrizky se beznym nosenim opravdu nestane, pokud nevazis metrak. Ale ano, pocitala bych s tim, ze se budou cukat, hodne zalezi, kde je to kupovane, nekde berou vsecko bez problemu a nekde neprijmou ani rozpadly sev po tydnu noseni. Trvala bych na svem. Mela jsem stejny problem v Humanicu, proste se zhroutila ta mrizka pod patou, zkouseli to na me, ze jsem na ty boty moc tezka (mam 60 kilo a boty byly panske, neb v mem cisle sportovni damske proste nevyrabeji), nedala jsem se, boty mi opravili a od te doby jsem tam v zivote nic nekoupila. Ne proto, ze by vyrabeli smejdy, stane se vsude, ale protoze jejich pristup k reklamacim je tristni a snazili se ze me udelat blbce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Muzz
27.5.16 17:14

@Elenloth Ty tu nečte, co lidi už napsali. Za běžné opotřebení já teda považuju ochození (ošmajdání) podrážky, zejména podpatku. Ale ne, že ve vnitř se něco zbortí. To musí vydržet aspoň 2 roky. Asi jako u kola, že se sjede plášť, to je opotřební užíváním. Ale že za půl roku praskne rám, tak to opotřebení není. To je opotřebení tak po 20 letech. U těch bot podobně.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama