Rekonstrukce prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

M_Vladim
Echt Kelišová 7643 příspěvků 23.02.17 18:38
Rekonstrukce prsu

Dobrý den, vážené dámy!
Nalezl jsem tu poměrně dost příspěvků na téma augmentace prsu (ů), ale nenašel jsem téma rekonstrukce prsu po jeho amputaci, zejména kvůli rakovině.
Pokud někdo máte nějaké zkušenosti, které sem patří, sem s nimi, prosím. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

pasnau
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 12:37

Mám spoustu, ale proč Vás toto těžké téma zajímá?

M_Vladim
Echt Kelišová 7643 příspěvků 24.02.17 22:20

Manželka…
Totální ablace jednoho kvůli rakovině. Včetně uzlin a části prsního svalu.
Určitě sem nenapíše. A rozhodně by si rekonstrukci zasloužila. :srdce:

pasnau
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 07:26

Rekonstrukce je hrazena plne pojistovnou. Je to velky zakrok, ktery stoji za to. Pri oboustranné ablaci se vetsinou dela ve dvou krocích, ale na některých klinikach to delaji najednou. Jestli chcete napiste mi sz.

M_Vladim
Echt Kelišová 7643 příspěvků 26.02.17 22:14

Díky za nabídku, zvážím to. Ale šlo mi o zkušenosti, co nají ty, co už zákrok absolvovaly. :kytka:
jinak našel jsem…
 https://www.facebook.com/…eddress/info?…

M_Vladim
Echt Kelišová 7643 příspěvků 27.02.17 12:29

Informace - může se hodit všem.
Link je na oficiální vládní stránky USA, není to tedy jedna paní povídala, ale seriózní info. Část pojednává o hrazení pojišťovnami, což nás nezajímá. Ale někde jsem tu viděl informaci, že implantát zhoršuje šance na případnou pozdější detekci karcinomu. Není tomu tak:
 https://www.cancer.gov/…n-fact-sheet

Uživatel je onlineinkakřivák
Extra třída :D 14001 příspěvků 27.02.17 13:22

Kdybych musela o něčem takovém uvažovat, nechala bych si udělat z vlastní tkáně, což lze. A je to jistě lepší než nějaká chemie v těle.

M_Vladim
Echt Kelišová 7643 příspěvků 28.02.17 13:06

Snažím se v tom zorientovat a není tak jednoduché. Např. při ozařování může být okolní tkáň poškozená. Nelze tedy použít transpozice z okolí (např. zádový sval), dokud nebude transponovaná tkáň v pořádku. Nebo lze použít volný lalok.Tam je zas vyšší riziko nekrózy přenesené tkáně (jejího odumření). V obou případech vznikne ještě poměrně velká jizva i v místě, odkud je tkáň odebíraná. Navíc, v případě svalu může dojít k svalové dekompenzaci, např. ke křivení zad. Lze použít i tukové tkáně, ale ta má zase snahu se resorpovat (vstřebávat) a tím „mizet“.
Poslední nevýhodou je složitost a trvání operace a s tím spojená i délka narkózy, která je až trojnásobná oproti implantátu ( klidně i 4 - 6 hodin). S tím je spojená i délka hojení a rekonvalescence.
Umělé tkáně se pochopitelně nevstřebávají ani nejsou postižené ozařováním. Má to zas jiné nevýhody…

Příspěvek upraven 28.02.17 v 15:48

Extra třída :D 14001 příspěvků 28.02.17 15:01

A co jí jednoduše vysvětlit, jaká je krásná, i když nemá prso a že bude vždycky ta nejkrásnější žena na světě? A že ji ta jizva zdobí a má být hrdá na sebe a na to, co má za sebou a co zvládla? klobouk dolů před takovými lidmi!

M_Vladim
Echt Kelišová 7643 příspěvků 28.02.17 15:49
@inkakřivák píše:
A co jí jednoduše vysvětlit, jaká je krásná, i když nemá prso a že bude vždycky ta nejkrásnější žena na světě? A že ji ta jizva zdobí a má být hrdá na sebe a na to, co má za sebou a co zvládla? klobouk dolů před takovými lidmi!

Ale vlákno je o rekonstrukci, ne o psychologii.
A mimochodem: v obchodech s oblečením žádná psychologie neplatí. Buď to na vás jde, nebo to na vás visí jak pytel a tedy nemůžete si koupit, co chcete, včetně letních šatů a plavek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 18:31

Tak ze své zkušenosti..raději anonymně z důvodu zdrav stavu. Já absolvovala konzultaci na plastice ještě před operací. Plastička si pak těsně před operací na mě namalovala, jak má být veden řez. Šlo o mastektomii, ale zákrok zachovávající kůži. Jinak nevím v jaké etapě léčby je tvoje paní, ale obecně se s plastikou čeká rok až dva po skončení ozařování a taky se čeká zda se nemoc nevrátí. Navíc si prosím uvědom, že se jedná (v případě TRam laloku) o až osmi hodinovou operaci a operací je postiženo i břicho..břišní svaly. Chce to tvoje manželka? Nebo ty chceš ženskou s novýma prsama? Ptej se především jí, na co se cítí, co chce. A k tomu oblečení..po operaci jistě paní dostala poukaz na etipézu. A ty jistě jako milující manžel jí koupil podprsenky s kapsičkou na epitézu, takže teď když si vezme na sebe cokoliv to není poznat. Přeji tvé ženě mnoho sil. Síly přeji i tobě, vím, že manželé nás žen s rakovinou prsu to mají složité.

M_Vladim
Echt Kelišová 7643 příspěvků 28.02.17 20:07
@Anonymní píše:
Tak ze své zkušenosti..raději anonymně z důvodu zdrav stavu. Já absolvovala konzultaci na plastice ještě před operací. Plastička si pak těsně před operací na mě namalovala, jak má být veden řez. Šlo o mastektomii, ale zákrok zachovávající kůži. Jinak nevím v jaké etapě léčby je tvoje paní, ale obecně se s plastikou čeká rok až dva po skončení ozařování a taky se čeká zda se nemoc nevrátí. Navíc si prosím uvědom, že se jedná (v případě TRam laloku) o až osmi hodinovou operaci a operací je postiženo i břicho..břišní svaly. Chce to tvoje manželka? Nebo ty chceš ženskou s novýma prsama? Ptej se především jí, na co se cítí, co chce. A k tomu oblečení..po operaci jistě paní dostala poukaz na etipézu. A ty jistě jako milující manžel jí koupil podprsenky s kapsičkou na epitézu, takže teď když si vezme na sebe cokoliv to není poznat. Přeji tvé ženě mnoho sil. Síly přeji i tobě, vím, že manželé nás žen s rakovinou prsu to mají složité.

Psal jsem, že náhrada vlastní tkání není legrace…stačí si přečíst moje Re, takže to píšete zbytečně. Poznámku k sobě jsem samozřejmě čekal už když jsem zakládal vlákno. když jsem si bral svojí milovanou polovičku :srdce: tak už s tím, že byla - jak jsem se od nejmenovaných takykámošú „dozvěděl“ - „jak žehlicí prkno se shrnutým potahem“. Vždycky jsem byl smutný, když si to nebo ono oblečení nemohla pořídit, protože nebylo „co do něj“. :hug: A ani jsem jí nemohl nic kloudně pořídit. :oops: Takže to beru jako příležitost osudu, aby jí to utrpení aspoň takhle trochu vrátil. Myslím, že potřebuje ale trochu postrčit. Od totální ablace uběhly více než tři roky a pokud vím, nikdo s ní tehdy vůbec o plastice vůbec nemluvil. Teď měla další operaci, která se ovšem prsů netýkala. Není divu, po tom, kolik už si prožila, že se do ničeho dalšího nehrne. Já už to téma skoro nezkouším, právě kvůli podobným názorům, co jste tak „nádherně“ předvedla. :jazyk: Doufám, že nalezne ve svých lékařích v tomto směru podporu. Se mnou ti doktoři nemluvili ani při perspektivě, že byla 25% možnost že mi manželka zemře. Takže já už jen na vyžádání, jinak ne.:cert: Další podrobnosti vynechám. Ale pro ostatní: nadále budu podobné poznámky už jen ignorovat. :cert:
Ad oblečení: aby to nebylo nápadné, musí mít podprsenku pro epitézku. Rohodně nemůže v létě nahoře bez, ani když je na to např. halenka dělaná. Šaty se zádovým dekoltem… Plavky jen speciál… Nemůžete někam přijít, a to ani do luxusní prodejny, a říct chci támhletu podprsenku (abych jí jako koupil, jak naznačujete) pro epitézku. A) budete za vola, protože něco takového „normálně“ přece neexistuje, ne? A u nás? Mílý pane, my jsme přece seriózní podnik, víme (tím myslí módní butik) B) ve specializovaných krámech, tedy ve zdravotních potřebách, musíte přesně vědět, jakou epitézku. A jak jsem psal, moje milovaná má dívčí rozměry, takže obsluha nejdřív vyvalí oko… jakože cože ten blb chce, to se asi po… splet´. Teprve pak, když pochopí, že to myslím vážně začne zmateně hledat, obvykle s velmi tristním výsledkem :zed: O plavkách a ceně se zmiňovat ani nebudu. Čtyři roky jsme plavat nebyli.
Hovgh! :mrgreen:

Příspěvek upraven 01.03.17 v 20:13

Extra třída :D 14001 příspěvků 01.03.17 18:56

Mne tahle operace čeká, doufám že co nejdřív, oboustranně a jsem pevně rozhodnutá - kašlu na rekonstrukci. celý život nahoře celkem nula nula prd, co mi vyrostlo po přechodu, na to jsem si ani moc nezvykla a taky to moc za řeč nestojí. Takže na to kašlu. A když se nad tím někdo pozastaví, je to jen jeho problém. Nakonec ne každý člověk bez ruky nebo nohy nosí kdovíjakou protézu. nechce se mi se trápit na další operaci, zase pro mne o tolik nejde. I když chápu, že třeba tvoje žena po novém prsu touží. A co se týče epitézy, nechtěla bych ani ji, je těžká. Natož když se nosí na jedné straně.
A nosit si budu co chci a plavky neřeším už vůbec, no co, tak nebudu mít do plavek prsa, a co? To kvůli tomu někam zalezu? hele je od tebe pěkné, že se staráš, ale vážně bych to v první řadě nechala na tvé ženě. On je to skutečně nápor na tělo.
Prostě i žena bez prsů je krásná žena, a když zvítězí nad tou bestií, tak je nejen krásná, ale taky sakra hrdinka a bojovnice a zaslouží si obdiv, a stokrát víc než jen nějaké nové prso z plastu.
Ale být tebou zajdu se poradit s lékaři, oni jsou od toho.
A že jste nebyli čtyři roky plavat? proč propánajána? Tvá žena musí být hrdá sama na sebe a pak klidně bude chodit po pláži i na nudapláž a nic jí nebude vadit! Chce to hodně v ní tu sebejistotu budovat.

M_Vladim
Echt Kelišová 7643 příspěvků 01.03.17 20:06

Manželka bojovnice opravdu je! :andel: :potlesk:
I proto by si zasloužila něco jako odměnu. :srdce: :kytka:
Nemůžu ale komplet souhlasit. Ta epitézka je lepší, než by člověk čekal (Amoena). Ovšem obvod hrudníku dost přes 90 (abych nebyl konkretní) a košíček A je v konfekci problém…
Jinak:
https://www.facebook.com/…eddress/info?… :,(

Extra třída :D 14001 příspěvků 02.03.17 09:36

No asi takle - jestliže je to JEJÍ přání, její touha, tak jo, at jde do toho. Já prostě nepůjdu, jsem rozhodnutá, druhá v naší rodině též ne. Já si jako odměnu raději nadělím pohodičku u moře, vínko, dobrou baštu, koupání. Asi tak. No a ty epitézy jsem měla v rukou a zdá se mi to hodně těžké, nechtěla bych je.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >