Renovace umakartové koupelny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
6.1.22 08:41

Renovace umakartové koupelny

Ahoj všem, potřebovala bych poradit ohledně renovace umakartové panelákové koupelny. Zvažuju ji buď jen nějak „olepit“ (prý jsou nějaké materiály imitující kachličky) či umakart okachličkovat nebo udělat celou nově, tj. vybourat, vyzdít atd.. Je tam zbytečně velká rohová vana, na zemi ještě docela dobré kachličky, ale stěny jsou původní a natřené jen jakousi barvou. WC je zvlášť. Máte někdo zkušenost ohl. postupů, cen a třeba a firem? Dnes je problém někoho sehnat, prý stále ještě se řeší v našem kraji to tornádo. Mám obavu, abych nenaletěla, jsme sama se synkem. Jsme z Brna..Moc děkuju za jakoukoli reakci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17942
6.1.22 08:47

My. To dělali před 6lety. Napůl svépomocí. Napůl dělníky. Máme vyzděno. A to doporučuji i tobě. Co si vzpomínám tak vyzdít to všichni zvládli sami. Cca týden kdo si vzal dovolenou. 14 dní až tři týdny kdo to dělal po práci.
Vlastně odborníci se zvali jen na elektřinu a někteří i na vodu.
Ceny teď budou asi hodně jinde.
Nás to tenkrát vyšlo asi na 100tis. S veškerým materiálem a práci. Kupovali jsme nové úplně všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11881
6.1.22 08:52

Jako já, když už bych to dělal, tak to udělal kompletně celý a umakart vyházel a normálně to vyzdil. Jsou firmy co se na tohle specializují, zkuste se poptat na úřadech co spravují městské byty, kdo jim dělá rekonstrukce jader. Třeba teďka v Černovicích toho předělávají mraky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
6.1.22 09:00

V jednom bytě jsme zdili. Je to nejlepší řešení, ale jestli jsi sama se synem tak počítej, že to bude největší pálka, protože firma si vezme dost peněz. A shánět zvlášť každého dělníka (elektrika, voda, zedník, příp. obkladač). Může být dost na palici, aby ty práce navazovaly… Plus počítej, že všechny musíš hlídat.

V jiném bytě (v té době jsme byli krátce po škole a nebyly finance navíc) jsme malovali. Jsou speciální barvy na umakart do koupelen. Vypadalo to hezky, ale nezměnili jsme vanu, jen záchod. Vana obecně je docela na houby, když se má vytahovat, aniž by se poškodila ta zeď na které je přidělaná.
Z druhé strany v kuchyni jsme na umakart dávali kachličky. (Velké a těžké. Ale hrozně se mi líbily :oops:) Ale zvládli jsme to taky sami. Tak věřím, že i do koupelny by to šlo, ale to mi přijde zbytečné do celé koupelny na umakart…

Variantu 2 zvládneš na pohodu sama. U té první budeš potřebovat dělníky. Varianta 2 vyjde levněji, než varianta 1…

Sama musíš zvážit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29610
6.1.22 09:34

@Danmilo jsi sama s dítětem, takže rady, jak to zvládneš sama, jsou asi mimo mísu - chce to googlit, nebo se spíš poptat v okolí - třeba já jsem renovovala nejen koupelnu a měla jsem firmu - zedníka, který pod sebou měl instalatéra a elektrikáře, takže je zajišťoval i kontroloval sám, jen sádrokartonář se musel shánět zvlášť - ale toho ty asi nepotřebuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
6.1.22 10:01
@Danmilo píše:
Ahoj všem, potřebovala bych poradit ohledně renovace umakartové panelákové koupelny. Zvažuju ji buď jen nějak „olepit“ (prý jsou nějaké materiály imitující kachličky) či umakart okachličkovat nebo udělat celou nově, tj. vybourat, vyzdít atd.. Je tam zbytečně velká rohová vana, na zemi ještě docela dobré kachličky, ale stěny jsou původní a natřené jen jakousi barvou. WC je zvlášť. Máte někdo zkušenost ohl. postupů, cen a třeba a firem? Dnes je problém někoho sehnat, prý stále ještě se řeší v našem kraji to tornádo. Mám obavu, abych nenaletěla, jsme sama se synkem. Jsme z Brna..Moc děkuju za jakoukoli reakci..

mám kosmeticky rekonstruovanou umakartovou koupelnu, dělal to předchozí majitel bytu
tj. bíle natřené stěny, nalepené kachličky, místo takové té velké sprchové vaničky malinká vana
asi takhle, je to lepší než nic, ale chtělo by to udělat pořádně
takže pokud chceš nouzovku, na kterou se dá docela koukat, ale je to furt nouzovka, ale zas je to relativně rychle a za podstatně míň peněz, tak kosmeticky, pokud máš dost peněz a to teď znamená už docela dost stovek tisíc (klidně 200t a víc), tak pořádně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
6.1.22 10:38

V květnu budu bourat jádro. Bude se dávat Ytong, obklady, dlažby, komplet nová sanita, posuvné dveře na liště. Musí se předělat rozvody vody, elektrika. Protože jádro stojí „uprostřed bytu“, půjde dolu i sousedící papundeklová stěna obýváku a jedna stěna kuchyně. Známé žádné nemám a sama řemelsníky shánět si netroufám. Takže zadáno firmě s doporučením, kalkulace 270000,–, práce odhadovaná na 3 týdny.
Doteď jsem měla na umakartu v koupelně/WC nalepené vinylové tapety, během 15 let jsem měnila jednou, držely dobře a zvládly vlhkost. Ze strany kuchyně nalepené dlaždičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
6.1.22 15:03

Normálně se dá na umakart nalepit obklady a drží ti to krásně. Zvenku pak klasika vymaluješ. Strop se dá obložit. Na podlahu dlažba. Nepoznáš rozdíl. Za „pár“ korun. Jsi sama s dítětem, každá koruna se dá utratit jinak si myslím. Ale pokud máš zbytečný peníze, tak si to nech vyzdít. Počítej hodně přes 100 000. A firmu na všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
6.1.22 18:12
@Zeoli píše:
Normálně se dá na umakart nalepit obklady a drží ti to krásně. Zvenku pak klasika vymaluješ. Strop se dá obložit. Na podlahu dlažba. Nepoznáš rozdíl. Za „pár“ korun. Jsi sama s dítětem, každá koruna se dá utratit jinak si myslím. Ale pokud máš zbytečný peníze, tak si to nech vyzdít. Počítej hodně přes 100 000. A firmu na všechno.

Dá se to, jak píšu výš, mám to doma, ale je to kompromis. Tmel z dlaždiček se mi průběžně sype a musí se domazávat, protože ten umakart prostě není pevný jak zeď a trochu se hýbe.
Bude to rychlé a podstatně méně nákladné, než celková rekonstrukce. (100t stála koupelna tak před 20 lety…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
6.1.22 18:43

Umakart rozhodně nerenovuj. Brzy ti to celé spadne na hlavu. Nám to takhle málem spadlo na nájemníka. Vypadalo to docela dobře, ale bylo to vevnitř celé shnilé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
6.1.22 19:19

Známí (senioři) vloni rekontruovali. Obkladové panely Atibiti, dlažba, sprchový kout, odpady, elektřina, umývadlo + skříňka, nátěr stropu. Standartní vybavení, cena do 100 000 Kč. Všechny práce jeden řemeslník, na dva dny měl pomocníka. Za pět dní hotovo, po dobu rekonstrukce se dá v bytě přežít. Jižní Morava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
6.1.22 19:52
@annlady píše:
Dá se to, jak píšu výš, mám to doma, ale je to kompromis. Tmel z dlaždiček se mi průběžně sype a musí se domazávat, protože ten umakart prostě není pevný jak zeď a trochu se hýbe.
Bude to rychlé a podstatně méně nákladné, než celková rekonstrukce. (100t stála koupelna tak před 20 lety…)

Já to tak mám už 15 let skoro a neloupe se nic :nevim: vypadá to fakt krásně pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
7.1.22 00:13

Zrovna mám dokončeno. Já jsem si tedy nechala předělat úplně celý byt, včetně elektřiny. Umakart se vymlátil a místo něj se jádro postavilo ze sádrokartonů habito. Použilo se na to hodně podopudivých a voděodolných věcí, kterým já nerozumím. Ale nechala jsem to udělat tak, aby to bylo z hlediska požární bezpečnosti, elektriky atd. podle předpisů. Cena za materiály, nábytek, spotřebiče a zkrátka vše, co není práce byla kolem 250 táců (on je to malý byteček). Jaká je cena práce jednotlivých řemeslníků, to vám nepovím, protože to bylo stavěno svépomocí, ale dotyčný mě ubezpečil, že to ani vědět nechci, na kolik by mě ta práce jinak vyšla :lol:

PS: Zapomněla jsem dodat, že dotyčný má obchodní kontakty v několika stavebninách v okolí, takže veškerý materiál (až na vodácké věci) byl se slevou někdy až 40 %… Za mě pokud momentálně nemáte volných takových 300 000, tak bych o celkové rekonstrukci od firmy neuvažovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat