Řešíme výšku - 3,5

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 19.12.16 19:51
Řešíme výšku - 3,5

Ahoj, obracím se na maminky, které s výškou u svých dětí nakonec dopadly „neslavně“ a skončily u píchání růstového hormonu. Máte prosím záznamy o výšce svých dcer v 3,5 letech? Juditka má 95, podle některých měření 96 cm, asi 13,5 kg. Je nejmenší v své třídě ve školce, tak do mě pořád všichni šijí- tchyně, manžel. Tuhle byl u nás stejně vysoký, o rok mladší klouček:( Nikdo v rodině není žádný úplně prcek, já mám 174, manžel asi 173. Doktorce praktické ale zatím stačí, že je v tabulce - okolo desátého percentilu. Byla už i míň, i o hodně víc - jako batole i okolo 25tého. Řešily byste na mém místě něco navíc a případně v kolika letech? Nebo vážně stačí že není pod tabulkou?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 19.12.16 19:55

Pokud je na 10. percentilu, a rovnoměrně, pravidelně roste neřešila bych to

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 19.12.16 19:57

@Rezii Tohle holka ve 3,5 letech ani neměla, měla nějakých 91 a zatím všechna vyšetření ji vyšla v mezích normy, tak se zatím vyčkává. A pokud vyloženě nestagnuje a nepropadá se percentilem, tak bych nic neřešila, my se plácáme okolo 3.

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 19.12.16 19:59

@slavuska1 Právě že rovnoměrně moc ne, percentil si nedrží. Lítá hodně nahoru dolů, ale je fakt že v dlouhodobém horizontu bohužel spíše setrvale klesá. Já rozhodně nejsem matka hysterka, ale teď zase kolem besídky, jak tam stáli v řadě, byl ten rozdíl propastně vidět - nevím asi máme ve školce samé nad 50 percentilem nebo co, doktorka - zas jiná - taky tvrdí, že už se ty tabulky dlouho neaktualizovaly, že jsou dnes děti větší -, tak jen nechci něco zanedbat. Byla bych ráda za konkrétní výšky konkrétních holčiček, které nakonec bohužel v pořádku nebyly a dneska píchají. Předem všem díky!

Judithkaj
Nováček 19.12.16 19:59

Nelze srovnávat chlapce a děvče. Neřešila bych to. Roste rovnoměrně, ani váhu nízkou nema. Třeba bude drobná.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 19.12.16 19:59

@Rezii Syn stejneho veku ma taky 95 cm, též vypadá o rok mladší. Já mám ale 158 cm a chlap 173 cm, takže velký nema být po kom. Vzhledem k tomu, ze je na 10. percentilu, tak to nějak neresime.
Dcera je teda pod 5., ta bude jeste menší než brácha. V roce a pul měla 75 cm.

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 19.12.16 20:00
@j.a.n.i1
@j.a.n.i1 píše:
@Rezii Tohle holka ve 3,5 letech ani neměla, měla nějakých 91 a zatím všechna vyšetření ji vyšla v mezích normy, tak se zatím vyčkává. A pokud vyloženě nestagnuje a nepropadá se percentilem, tak bych nic neřešila, my se plácáme okolo 3.

Děkuju moc, takovýhle příspěvek mě uklidňuje že ještě až tak plašit nemusím.

Hadumi
Extra třída :D 13512 příspěvků 19.12.16 20:00

Dcera 3 roky 96 cm a 13,1 kg a ve 4 letech 103 cm a 16,2 kg, v těch 3,5 letech měla kolem 14 kg. Vždy byla a je nejdrobnější, pohybovala se na 3.-5. perc. Dr. to vždy stačilo, tak jsem to neřešila.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 19.12.16 20:01

@Rezii muj mel ve 4 letech 100 cm coz je na kluka podobne jako ta vase. Je prcek, ale nastesti tim, ze zijem ve francouzskem prostredi to nikdo neresi a to i tak je nejmensi.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 19.12.16 20:02

@Hadumi tuhle vahu a vysku ma muj 5 lety.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 19.12.16 20:02

@Rezii Obávám se, že budeme řešit kluka, ten je starší a už je mimo křivku úplně - v pěti letech zjištěný kostní věk 2,5 roku, ale ani u něj zatím nemocnice neplaší, pořád roste, i když pomalu.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 19.12.16 20:13

Dcera ve čtyřech letech má 101 cm a 15,1 kg oblečená. Zhruba v těch 3,5 letech měla 96 cm a 14,3 kg oblečená. A doktor podle dýlky něčeho na noze prohlašuje, že bude vysoká. Mýmu bráchovi, který byl drobnější to taky předpověděl a měl pravdu :mrgreen: Ale my máme drobný, ale velmi čilý děti v rodině. Mamka byla ještě v devítce nejmenší ze třídy a má úctyhodných 182 cm. Neteř ještě ve třech letech měla 10 kg a teď v 16 je to normálně vysoká dívčina :nevim: Takže dceru neřeším :mrgreen: Doktorovi se naopak moc líbí, že je štíhlá :mrgreen: Výšku ani váhu nikdy neřešil, rostla rovnoměrně. Zato se už mu moc nelíbí můj pětiměsíční, kojený syn, který váží kolem 8 kg :mrgreen:

Susanna
Generální žvanilka 21939 příspěvků 19.12.16 20:17

@Rezii Mám stejně starou dceru, ve 3 letech u dr. naměřeno 90 cm a 11 kg. Teď se nám zdá, že se trochu vytáhla, konečně budeme moct vyřazovat oblečení vel. 92, odhaduju, že má cca 93-94 cm, neměřila jsem ji, váhu má aktuálně 12,5 kg. Taky všude nejmenší. V naší rodině jsou lidé spíš menšího vzrůstu, obzvlášť ženy, takže genetika taky určitě hraje roli.
Vyšetření absolvovala kolem roku, kdy byla dr. z jejího neprospívání nervózní, navštívily jsme i gastro, vše v pořádku.
Dcera v grafech od narození klesá, neb se narodila s 52 cm a 4,56 kg.

renap
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 19.12.16 20:17

@Rezii Malá měla na tříleté prohlídce 94 cm a 12kg, nenaapadlo mě ani doktorku to nějak řešit a hledat nějaký problém. Teď je jí 7,má 122cm a 18kg. Ještě navíc je srpnová a šla do školy bez odkladu, takže většina třídy je o rok i více starší. Na besídce jsem taky nevěděla, jestli mám brečet nebo se smát. Vypadala jako jejich mladší sestra. Jinak mi to nevadí, je zdravější, než o 10 kilo těžší vrstevníci, závodně sportuje, takže klid, aspoň nebude mít problémy s nadváhou. Lepší mít tohle, než tlusťocha, to by mi vadilo víc.

misicka 149
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 19.12.16 20:20

Ty jo, tímhle bych si asi vůbec nelámala hlavu, nevím co se píchá, ale přijde mi to divné tohle řešit. Syn ve třech letech 92 cm a 12,5 kilo a nikdo nic neřeší, prostě je drobnější. Holky opravdu je potřeba se takhle stresovat? Navíc před vánoci.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >