RH- a injekce na protilátky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marky983
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 11.12.16 10:35
RH- a injekce na protilátky

Ahoj holky, zajímá mě zda se dává injekce na protilátky po porodu, když už jsem ji dostala při odběru plodové vody… Přemýšlím že bych chtěla druhé dítě, ale bojím se že budou nějaké komplikace kvůli tomu že jsem RH- Źe tu bude riziko, že se narodí třeba nemocné…Celkově se do druhého bojím jít, ale chtěla bych aby měla dcera sourozence.

Reakce:
Pety2
Závislačka 2525 příspěvků 11.12.16 10:50

@Marky983
Jsem Rh neg a má dcerka je pozitivní. Injekce jsem dostala dvě - jednu ve 27. týdnu a druhou hned po porodu.

Marky983
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 11.12.16 10:57

Já právě vůbec nevím jestli jsem dostala nějakou po porodu… Nepátrala jsem po tom do ted, protože jsem byla přesvědčená, že dítě chci jen jedno… Vím jen že při odběru plodové vody jsem ji dostala.

Ketris
Echt Kelišová 9758 příspěvků 11.12.16 11:00

Muzu se zeptat, co je to Rh a k cemu to je?

Pety2
Závislačka 2525 příspěvků 11.12.16 11:08

@Ketris
Rh faktor je u Rh pozitivních lidí přítomen na erytrocytech (červených krvinkách), buďto jste pozitivní (máte jej přítomný) nebo negativní (nemáte jej přítomný), 75% ČEchů j pozitivní, ti nic neřeší. Problém je jen, když je žena negativní a čeká pozitivní dítě - během porodu se může smíchat jejich krev a následně si negativní žena může začít tvořit protilátky proti Rh faktoru. U dalšího těhotesntví, pokud opět bude čekat pozitivní dítě, tak ty její protilátky budou proti Rh faktoru dítěte bojovat a ničit je. Proto se dává u těchto žen injekce, aby se ty protilátky tvořit nezačaly.

6ena Rh pozitivní nic neřeší, protože Rh faktor na svých krvinkách přirozeně má a tedy si proti němu nebude tvořit protilátky.

žena, která čeká Rh negativní dítě (ať je sama pozitivní nebo negativní) taky nic řešit nemusí, protože si nebude tvořit protilátky proti něčemu se neexistuje. (rh negativní znamená nepřítomný Rh faktor)

Snad je to aspoň trochu srozumitelné.

Ketris
Echt Kelišová 9758 příspěvků 11.12.16 11:11

@Pety2 Jo takhle, ja o tomhle vubec jeste ani nevedela, jsem tedka ve 29tt a ani doktorka se mi nezminovala, jinak dekuju :hug:

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 11.12.16 11:24
@Marky983 píše:
Já právě vůbec nevím jestli jsem dostala nějakou po porodu… Nepátrala jsem po tom do ted, protože jsem byla přesvědčená, že dítě chci jen jedno… Vím jen že při odběru plodové vody jsem ji dostala.

asi stačí jedna, vím, že dcera je taky pozitivní, ale během těhotenství jsme neměly žádnej invazivní zákrok, jsem jí dostala až po porodu, možná ti jen zkontrolovali protilátky, ono co jsem četla o tom „preventivním očkování“ kolem 28tt, tak někde psali, že poporodní už není nutný… jinak už během těhotenství se chodí na krev častěji, takže kdyby něco píchnou ti jí zase dřív…

Judithkaj
Nováček 11.12.16 11:58

Dostala jsem při odběru vody a pak po porodu. Úplně v pohodě a teď jsou protilátky 0. Neřešila bych to, tyhle věci mají lékaři podchycené.

Judithkaj
Nováček 11.12.16 12:00

Pokud jsi tu injekci po porodu nedostala, tak proto, že dítě mělo stejný Rh faktor jako ty. Pokud má jiný, tak injekci v průběhu pobytu v porodnici dostaneš a pak jdeš po nějakém čase na odběr ke svému gyn.

BaMaK
Závislačka 2935 příspěvků 35 inzerátů 11.12.16 14:21

@Marky983 Ano, dostaneš. Nevím jakou nemoc druháho dítěte myslíš, ale pokud dostaneš injekce správně je minimální riziko, že bys měla kvůli pozitivním protilátkám komplikace. A protilátky se dají před další těhotenstvím vyšetřit.
A pokud je tvoje dítě taky RH-, tak už jsi po porodu nedostala a tím pádem ani žádné komplikace ohledně Rh v dalším těhotenství nebudeš mít.

achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 11.12.16 16:38

Mít RH- není kontraindikace k druhému dítěti. Problémy se vyskytnou jen velice sporadicky. Navíc můžete mít první (nebo druhé) dítě RH- a pak už není vůbec problém. Také mám RH-, první dítě RH+, ted jsem znovu těhotná, 32. týden. Zatím dobrý. Snad to vydrží :-).

Marky983
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 11.12.16 19:08
@BaMaK píše:
@Marky983 Ano, dostaneš. Nevím jakou nemoc druháho dítěte myslíš, ale pokud dostaneš injekce správně je minimální riziko, že bys měla kvůli pozitivním protilátkám komplikace. A protilátky se dají před další těhotenstvím vyšetřit.
A pokud je tvoje dítě taky RH-, tak už jsi po porodu nedostala a tím pádem ani žádné komplikace ohledně Rh v dalším těhotenství nebudeš mít.

Dcera je právě RH+
Bojím se že je to prostě riziko… že se mi narodí dítě nemocné, právě proto, že budu mít nějaké i kdyby minimální protilátky… :( Teprve jsem to začala studovat, tak sbírám info kde se dá.

BaMaK
Závislačka 2935 příspěvků 35 inzerátů 13.12.16 10:16

@Marky983 Ty protilátky se dají zjistit. Každé těhotenství je svým způsobem rizikové, něco se dá ovlivnit, něco ne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >