Reklama

RH- a injekce na protilátky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marky983
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 11.12.16 10:35
RH- a injekce na protilátky

Ahoj holky, zajímá mě zda se dává injekce na protilátky po porodu, když už jsem ji dostala při odběru plodové vody… Přemýšlím že bych chtěla druhé dítě, ale bojím se že budou nějaké komplikace kvůli tomu že jsem RH- Źe tu bude riziko, že se narodí třeba nemocné…Celkově se do druhého bojím jít, ale chtěla bych aby měla dcera sourozence.

Reklama

Reakce:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 11.12.16 10:50

@Marky983
Jsem Rh neg a má dcerka je pozitivní. Injekce jsem dostala dvě - jednu ve 27. týdnu a druhou hned po porodu.

Marky983
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 11.12.16 10:57

Já právě vůbec nevím jestli jsem dostala nějakou po porodu… Nepátrala jsem po tom do ted, protože jsem byla přesvědčená, že dítě chci jen jedno… Vím jen že při odběru plodové vody jsem ji dostala.

Ketris
Echt Kelišová 9299 příspěvků 11.12.16 11:00

Muzu se zeptat, co je to Rh a k cemu to je?

Pety2
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 11.12.16 11:08

@Ketris
Rh faktor je u Rh pozitivních lidí přítomen na erytrocytech (červených krvinkách), buďto jste pozitivní (máte jej přítomný) nebo negativní (nemáte jej přítomný), 75% ČEchů j pozitivní, ti nic neřeší. Problém je jen, když je žena negativní a čeká pozitivní dítě - během porodu se může smíchat jejich krev a následně si negativní žena může začít tvořit protilátky proti Rh faktoru. U dalšího těhotesntví, pokud opět bude čekat pozitivní dítě, tak ty její protilátky budou proti Rh faktoru dítěte bojovat a ničit je. Proto se dává u těchto žen injekce, aby se ty protilátky tvořit nezačaly.

6ena Rh pozitivní nic neřeší, protože Rh faktor na svých krvinkách přirozeně má a tedy si proti němu nebude tvořit protilátky.

žena, která čeká Rh negativní dítě (ať je sama pozitivní nebo negativní) taky nic řešit nemusí, protože si nebude tvořit protilátky proti něčemu se neexistuje. (rh negativní znamená nepřítomný Rh faktor)

Snad je to aspoň trochu srozumitelné.

Ketris
Echt Kelišová 9299 příspěvků 11.12.16 11:11

@Pety2 Jo takhle, ja o tomhle vubec jeste ani nevedela, jsem tedka ve 29tt a ani doktorka se mi nezminovala, jinak dekuju :hug:

Gosi
Kelišová 5535 příspěvků 11.12.16 11:24
@Marky983 píše:
Já právě vůbec nevím jestli jsem dostala nějakou po porodu… Nepátrala jsem po tom do ted, protože jsem byla přesvědčená, že dítě chci jen jedno… Vím jen že při odběru plodové vody jsem ji dostala.

asi stačí jedna, vím, že dcera je taky pozitivní, ale během těhotenství jsme neměly žádnej invazivní zákrok, jsem jí dostala až po porodu, možná ti jen zkontrolovali protilátky, ono co jsem četla o tom „preventivním očkování“ kolem 28tt, tak někde psali, že poporodní už není nutný… jinak už během těhotenství se chodí na krev častěji, takže kdyby něco píchnou ti jí zase dřív…

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 11.12.16 11:58

Dostala jsem při odběru vody a pak po porodu. Úplně v pohodě a teď jsou protilátky 0. Neřešila bych to, tyhle věci mají lékaři podchycené.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 11.12.16 12:00

Pokud jsi tu injekci po porodu nedostala, tak proto, že dítě mělo stejný Rh faktor jako ty. Pokud má jiný, tak injekci v průběhu pobytu v porodnici dostaneš a pak jdeš po nějakém čase na odběr ke svému gyn.

BaMaK
Závislačka 2754 příspěvků 33 inzerátů 11.12.16 14:21

@Marky983 Ano, dostaneš. Nevím jakou nemoc druháho dítěte myslíš, ale pokud dostaneš injekce správně je minimální riziko, že bys měla kvůli pozitivním protilátkám komplikace. A protilátky se dají před další těhotenstvím vyšetřit.
A pokud je tvoje dítě taky RH-, tak už jsi po porodu nedostala a tím pádem ani žádné komplikace ohledně Rh v dalším těhotenství nebudeš mít.

achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 11.12.16 16:38

Mít RH- není kontraindikace k druhému dítěti. Problémy se vyskytnou jen velice sporadicky. Navíc můžete mít první (nebo druhé) dítě RH- a pak už není vůbec problém. Také mám RH-, první dítě RH+, ted jsem znovu těhotná, 32. týden. Zatím dobrý. Snad to vydrží :-).

Marky983
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 11.12.16 19:08
@BaMaK píše:
@Marky983 Ano, dostaneš. Nevím jakou nemoc druháho dítěte myslíš, ale pokud dostaneš injekce správně je minimální riziko, že bys měla kvůli pozitivním protilátkám komplikace. A protilátky se dají před další těhotenstvím vyšetřit.
A pokud je tvoje dítě taky RH-, tak už jsi po porodu nedostala a tím pádem ani žádné komplikace ohledně Rh v dalším těhotenství nebudeš mít.

Dcera je právě RH+
Bojím se že je to prostě riziko… že se mi narodí dítě nemocné, právě proto, že budu mít nějaké i kdyby minimální protilátky… :( Teprve jsem to začala studovat, tak sbírám info kde se dá.

BaMaK
Závislačka 2754 příspěvků 33 inzerátů 13.12.16 10:16

@Marky983 Ty protilátky se dají zjistit. Každé těhotenství je svým způsobem rizikové, něco se dá ovlivnit, něco ne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama