Robot Kenwood Chef XL Elite pro dva

25
4.1.21 15:57

robot Kenwood Chef XL Elite pro dva

Ahoj, chtela bych si poridit kuchynsky robot, hlavne na hneteni chleboveho testa a mleti masa. Nejvic se mi libi Kenwood Chef XL Elite, ale vaham s velikosti. Misa ma 6,7l a ja vetsinou varim pro 2-3 lidi. Mate prosim nekdo zkusenost zda zvlada i male davky nebo doporuceni na neco mensiho? Moc diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19640
4.1.21 16:23
@Katchulle píše:
Ahoj, chtela bych si poridit kuchynsky robot, hlavne na hneteni chleboveho testa a mleti masa. Nejvic se mi libi Kenwood Chef XL Elite, ale vaham s velikosti. Misa ma 6,7l a ja vetsinou varim pro 2-3 lidi. Mate prosim nekdo zkusenost zda zvlada i male davky nebo doporuceni na neco mensiho? Moc diky

Já mám Kenwood major premier a kupovali jsme taky, když jsme byli dva. Taky na chleba. Tam bych se řídila, jak velký pečeš chleba. jinak masořezka je fuk. Té je jedno jestli meleš kilo nebo 3. A co se týká piškotů atd.tak ty většinou šlehám ručním, protože se mně nechce vytahovat robot a ta metla ani kolikrát to množství nevezme. Stejně tak na strouhání 2 mrkve řeším ručně.

Ale jinak hnětení těsta je super. Včetně vánočního cukroví. Jakýchkoli kynutých. MArmelády Atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6825
4.1.21 16:48

@Katchulle mozna zbytecne velky, pokud nebudete treba pect cukrovi na desitky kil apod. Na mleti masa vam staci obyc mlynek za zlomek ceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
4.1.21 17:32

Mám Kenwood menší typ - KVC 3170, objem misy je 4,6 a je to naprosto dostačující na vaření pro 4. Ale nevim jestli se ještě prodává. Používám na chleba, mletí masa, domácí těstoviny, ale třeba i na šlehačku (mám ho pořád na lince) a na to by mi asi jeste větší misa přišla zbytečná. Už ta menší zabírá v myčce dost místa. Jinak jsem s kenwoodem moc spokojená, používám skoro každý den. Dost brzy jsem dokupovala ještě druhou mísu, ale větší jsem zatím na nic nepotřebovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52227
4.1.21 17:33

Mam teda uplne jinou znacku robotu. Ale hlasuji za vetsi. My jsme si koupili, kde muzu dat max. 500g mouky. Takze testo na pizzu nebo na knedle, kolace musim misit na 2 dily. Zbytecne.
Ted jsme dostali od Jeziska novy, je to celkove vetsi, mohutnejsi stroj. Uz se tesim, az ho zkusim.
Proste radeji vetsi, nez mala ta misa a dela se to na etapy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19640
4.1.21 18:26
@Kelsey píše:
Mam teda uplne jinou znacku robotu. Ale hlasuji za vetsi. My jsme si koupili, kde muzu dat max. 500g mouky. Takze testo na pizzu nebo na knedle, kolace musim misit na 2 dily. Zbytecne.
Ted jsme dostali od Jeziska novy, je to celkove vetsi, mohutnejsi stroj. Uz se tesim, az ho zkusim.
Proste radeji vetsi, nez mala ta misa a dela se to na etapy.

Jenže ono je větší a větší. Co tak koukám, tak ten náš je asi předchůdce toho, co píše autorka, a tam knedlíky z 0,5 kg mouky docela honím. Nehledě na to, že je to fakt velké a těžké, takže je to na postavení na linku. TAkže bych teď asi šla do toho 4,6 l. Chleba se v tom taky zadělat dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19640
4.1.21 18:28
@Cenarius píše:
@Katchulle mozna zbytecne velky, pokud nebudete treba pect cukrovi na desitky kil apod. Na mleti masa vam staci obyc mlynek za zlomek ceny.

TAk pokud si už koupíš robota, tak nvm, proč ještě kupovat masomlýnek navíc. U některých je navíc v základní výbavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 09:26

@Kormidelnice Moc diky za nazor. Jeste mam dotaz k vykonu, divam se, ze ty mensi Kenwoody maji prikon 1000W. Zvladne v pohode mlit maso a hneteni? Kamaradka ma Etu s prikonem 1000W a cele se ji to krouti a s mletim masa zapasi.
Diky moc
Katka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19640
5.1.21 09:56
@Katchulle píše:
@Kormidelnice Moc diky za nazor. Jeste mam dotaz k vykonu, divam se, ze ty mensi Kenwoody maji prikon 1000W. Zvladne v pohode mlit maso a hneteni? Kamaradka ma Etu s prikonem 1000W a cele se ji to krouti a s mletim masa zapasi.
Diky moc
Katka

Já myslím, že je to hodně i o konstrukci toho robota a převodech. Třeba mamka má malý Bosch mum a ten utáhne ledacos. Zeptej se na prodejně nebo koukni do návodu, je tam vždycky napsáno kolik tam můžeš dát chlebového, piškotového aj. A podle toho bych se rozhodla.

A při mletí masa, je potřeba dávat pozor, co tam dáváš. Babička takhle dva roboty odpálila, protože nechápala, že velké kusy masa a dlouhé flaksy to neutahne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
5.1.21 10:15

Zatím jsem s výkonem neměla problém, chlebova těsta zvládá v pohodě a maso taky. Ale nemám zkušenosti s výkonejsim, takže moc nemůžu říct, jaký je to rozdíl oproti treba 1600W. Robot jsem vybirala i podle výsledků d-testu, kde se tenhle typ umístil jako jeden z nejlepších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat