Roční dítě a koliky

21
7.7.20 12:47

Roční dítě a koliky

Ahoj holky, vím, že už se tu podobná témata řešila, ale už jsem zoufalá. Máme takrka rocniho syna. Kojen byl 9 měsíců, pak se sam odstavil. Od malicka trpel na koliky, v noci sice klidne spal, ale pres den treba tri hodiny kricel. Po zavedeni prikrmu se to trochu zlepsilo, nicméně brisko ho trapilo porad. Jede to v takovych cyklech, chvilku je klid, chvilku peklo. Dokonce uz jsme byli i na gastru, cca v deseti mesicich. Ultrazvuk cisty, testy na alergie negativni. Poslednich 14 dni je ale peklo, maly place a narika skoro porad. Kdyz nekrici, tak mrci. Jsme zoufalí. Mel to nekdo z vas podobně? Myslite si, ze tyto koliky muzou souviset s tim, ze malemu rostou zuby? Nebo z ceho to je? Jinak vyzkouseli jsme vsechno, vsechny kapky, masaze atd., na co si jen vzpomenete. Budu rada za kazdy prispevek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7684
7.7.20 12:52

A stěžuje si na bříško? nebo podle čeho piznasz že ho trápí střeva?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29089
7.7.20 12:55

Zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
7.7.20 12:55

@pannda má tvrde bříško, ječí jako siréna, kope nozickama a obcas z něj vyjde,,těžký,, prd. Pred usnutim sebou strasne hází a mele..nevim, co vic dodat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
7.7.20 12:58
@inkakřivák píše:
Zuby.

Myslite tedy, ze jak ho boli zuby, tak to muze ty koliky zhorsovat? Ze treba ten stres z bolesti zubů se promita do briska?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
7.7.20 13:02

Já bych si těmi kolikami nebyla tak jistá. Moje roční dcera má tvrdé bříško taky a na žádné netrpí. Spíš bych to prisuzovala těm zubům a možná prostě problém se zvýšenou plynatostí. Synovi jsem v roce dávala kapičky ještě snad každou druhou noc, taky byl prďoch. Celkově jsme si ten první rok s břichem užili. K tomu pak zuby, průjem, opruzeniny :zed: dneska mu jsou 2,5 po prdících ani památky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
7.7.20 13:05
@Aduš8 píše:
Já bych si těmi kolikami nebyla tak jistá. Moje roční dcera má tvrdé bříško taky a na žádné netrpí. Spíš bych to prisuzovala těm zubům a možná prostě problém se zvýšenou plynatostí. Synovi jsem v roce dávala kapičky ještě snad každou druhou noc, taky byl prďoch. Celkově jsme si ten první rok s břichem užili. K tomu pak zuby, průjem, opruzeniny :zed: dneska mu jsou 2,5 po prdících ani památky

Ja právě kdyz jej masiruji, tak citim, jak ta tvrdost povoluje, nekdy citim, jak mu tam cestuji bublinky vzduchu. Pak se vyprdi a je to zase dobré. Vzdycky jsme to nejak zvladali, ale tech poslednich 14 dni je opravdu vyzivnych :cry: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12164
7.7.20 13:06

Zkusenost nemam, nicmene I kdyz ma vyloucene alergie, nemuze mit treba intoleranci? Zuby to muzou byt taky, a milion dalsich jinych veci, bohuzel u tech deti se to tak nejak vsechno projevuje stejne :( Kdyz pises, ze to ma cykly, zkus zapisovat, co kdy ji, jestli tam nenajdes nejaky vzorec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
7.7.20 13:09

@Ojanka tak je ale pořád možné, že Ace kvůli zubům a ty to přisuzuješ bříšku. Zkoušela jsi mu dát něco proti bolesti? Uleví se mu, nebo pláče dál? Jinak bych zkusila postupně vysazovat známé alergeny, jako je lepek, mléčné výrobky, určitě druhý zeleniny, luštěniny. Postupně, vždycky na několik dní /týdnů. Třeba opravdu najdeš souvislost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
7.7.20 13:09
@beruska9 píše:
Zkusenost nemam, nicmene I kdyz ma vyloucene alergie, nemuze mit treba intoleranci? Zuby to muzou byt taky, a milion dalsich jinych veci, bohuzel u tech deti se to tak nejak vsechno projevuje stejne :( Kdyz pises, ze to ma cykly, zkus zapisovat, co kdy ji, jestli tam nenajdes nejaky vzorec.

To uz jsem taky zkoušela, je to bohuzel nepravidelné a nikdy jsem na nic nepřišla. Jedine co, tak mi pani v lekarne, kdyz jsem tam kupovala kapky, poradila nahradit psenici zitem. Pry je ted psenice geneticky modifikovana a mala briska deti to muzou hur snášet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
7.7.20 13:14
@Aduš8 píše:
@Ojanka tak je ale pořád možné, že Ace kvůli zubům a ty to přisuzuješ bříšku. Zkoušela jsi mu dát něco proti bolesti? Uleví se mu, nebo pláče dál? Jinak bych zkusila postupně vysazovat známé alergeny, jako je lepek, mléčné výrobky, určitě druhý zeleniny, luštěniny. Postupně, vždycky na několik dní /týdnů. Třeba opravdu najdeš souvislost

Jj zkoušela, panadol, nekdy to zabralo, nekdy ne. Myslim, ze to je briskem, vzdycky dve hodiny place, vriska, pak se mu podaří se vyprdet a je to zas dobrý…proste mi hlava nebere, ze si v jednom roce neumi prdnout. Ted jeste chci resit s doktorkou, jestli nema diastazu, jinak uz fakt nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
7.7.20 13:26

Moje dcerka trpěla na koliky do půl roku..zhruba. Teď to jsou spíš zuby. Ale je vždy protivnější před kakáním zhruba hodinku, ale jak to pustí do plíny, je zase jako sluníčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63379
7.7.20 13:48
@Ojanka no nevim, to muzou byt klidne i jen zuby. Predpokladam, ze se hybe, tudiz plyny odchazi. Kdyz dite breci ma vzdy tvrde bricho. Bricho se hodnoti jedine v klidu a pokrcenymi nohami idealne. Dala bych mu homeopatika na zuby a potrela je gelem na noc. Pripadne muzes dat zkusit Nurofen a kdyz to zabere na bolest, jsou to zuby.
@Ojanka píše:
Jj zkoušela, panadol, nekdy to zabralo, nekdy ne. Myslim, ze to je briskem, vzdycky dve hodiny place, vriska, pak se mu podaří se vyprdet a je to zas dobrý…proste mi hlava nebere, ze si v jednom roce neumi prdnout. Ted jeste chci resit s doktorkou, jestli nema diastazu, jinak uz fakt nevim.

No a na brise pri lezeni snad plyny odchazi, ne? Jako mozne je vse, ale zuby mi prijdou pravdepodobnejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
7.7.20 13:55

@blumen Ondrasek uz dokonce i chodí, nekdy i běhá, je na nohou cely den. Nekdy prave prdi pekne sám, ale jindy to jde strasne ztezka. Proste je videt, ze ho ty prdy tlaci ve strevech a nemuze je dostat ven. Kdyz ho.chci dat do klubicka, aby si ulevil, tak huronsky rve a propina se a nechce mi to dovolit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
7.7.20 15:18

U ditete do tri let jsou testy na alergie neprukazne. Casto falesne negativni nebo pozitivni. Zkousela jsi eliminovat potraviny? V prvni rade mleko a mlecne vyrobky, pokud by mu zpusobovaly jen koliky, tak by priznaky mely ustoupit do tydne od vysazeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama