Jak to vše zvládnout s miminkem?

7.7.20 10:44

Jak to vše zvládnout s miminkem

Dobrý den, předem se omlouvám za „fňukání“. Zajímalo by mne, jak to zvládáte vy ostatní maminky… Syn (7 měsíců) přes den naspí maximálně hodinu.. někdy ani to ne. A my s manželem jsme zdědeli obrovský dům. A prostě já nevím, jak to všechno zvládat. Manžel po práci jde ven něco dělat a neustále se tady z toho práší a já musím pořád uklzet atd. A když ten malý nespinká, tak nevím, jak to všechno dělat. Nedokážu ho nechat třeba hodinu v postýlce a v klidu vařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23454
7.7.20 11:05

Vařím když spí. Ostatní věci buď s ním, nebo to udělám až přijde manžel z práce, nebo to udělá on. Na nárocích jsme slevili. Ale nemáme dům, jen byt. Co dělá venku, že to zabordeli celý barák? Jste tři, on přes den v práci, nemá ani kdo dělat nepořádek. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3047
7.7.20 11:24

Dělej s miminkem. Když vysavam, malá leze kolem. Zametani je teda vopruz, pořád mi leze do toho smetí :-) Vytiram když spí nebo je v zidlicce. Prach, koupelnu i wc zvládám s ní. Je teda starší, tak už sama sedí ve vaničce, takže umyvadlo a provozní bordel v koupelně likvidují, když se koupe. Prádlo vesim a skládám taky s ní. Vařím hned po ránu, když je ještě zpomalení a kouká na pohádky nebo si hraje. A to, co fakt nejde, dělám, když je doma chlap.
Taky teda nevím, co tvůj chlap venku dělá, že ty z toho máš bordel v celém domě. Minimalizovat bych počet využívaných místností, abys nemusela uklízet pravidelně všechny. Tam, kde nechodite, stačí vysat a vytrit jednou měsíčně, ne? A nebo pořídit roboticky vysavač a mop. A máš kus práce ušetřený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
7.7.20 11:24

Pani na uklid :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9830
7.7.20 11:27

Pořiď šátek nebo nosítko a věř, že vše půjde lépe :relaxed:️ vaření a drobné uklízení s ním v pohodě zvládneš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4966
7.7.20 11:52

Máme velký dům 5 plus 1 plus schodiště technická místnost, zahrada. 1) Robotický vysavač/vytírač., 2) sušička 3) jednou týdně má dítě babička 4) snažit se nevytvářet bordel a všechno po sobě hned utřít umejt uklidit, hračky neřeším uklízím až večer. 5) Vařím když malá spí pro malou toho dělám víc a zamrazuju a pak vytahuju. Když nestíhám není dávám hipp srdíčko,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6725
7.7.20 14:26

@racooon To si každý dovolit nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
7.7.20 15:54

To je strašný zděditv v dnešní době velký dům a mít chlapa, co na něm ještě dělá. My žijeme v 1+1, za měsíc rodim. Třetí a půl patro bez výtahu. Klidně si to vyměním. :lol: :D :lol: važ si toho, co máš! :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6725
7.7.20 17:11
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3303
7.7.20 18:02

Máme to stejně. Stejně staré dítě, a starý dům k tomu. Prostě dceru dám k hračkam na koberec, a jdu dělat. Nejsem ji celej den za zadkem.. Když řve, tak si sni pohraju, ale nevěnuju se jí cely den vkuse.. V místnosti kde budeš, tak ho vem sebou.. Já ji u toho vyprávím co dělám.. :lol: Mytí podlah a vysávání dělám když jde spát.. Chodí večer brzo cca 18 - 18.30… Takže mám pohodu, klídek, a čas :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
18.7.20 15:16

Tak tohle znám moc dobře… Velkej dům, prďola a k tomu pes, kterej potřebuje minimálně dvě hodiny denně lítat venku. Do dceřiných 10 měsíců jsem myslela, že zešedivím :) Dcera potřebovala, abych neustále seděla vedle ní, v šátkonosičce být nechtěla. Spala 20 min dopoledne a 30 min odpoledne.
Asi nejsem moc dobrej příklad, ale slevila jsem z nároků (na všechno - úklid, jídlo…) Jednou do týdne mi dceru na celé odpoledne pohlídala moje babička (vzala ji v kočárku ven, pak mi ji přinesla na nakrmení a zbytek odpoledne si s ní hrála na hrací dece). Já si mezitím udělala týdenní úklid. Vařila jsem večer, když malá spala a pak si to dva až tři dny jen ohřívala, nebo jsem se odbývala rychlovkama jako těstoviny nebo krupice. Dceru jsem krmila hodně ze skleniček. Když jsem potřebovala něco udělat, musela jsem ji hodit do kočárku a vozit si ji s sebou z místnosti do místnosti. A o víkendu si ji na půl dne vzala moje mamka a já si v klidu dojela třeba na nákup apod. Jinak jsem nákup řešila hodně přes Rohlík.
U nás se to hodně spravilo v 10 měsících, kdy si začala hrát víc sama.
Já mám štěstí, že mám hlídání. Ale neboj, chce to vydržet a bude líp :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12989
18.7.20 15:22

Zkus nositko nebo satek. Nevenuj se ji 24/7 to je stejne k ničemu. Varit můžes i kdyz bude na dece v kuchyni nebo v zidlicce. Nedelej problemy, kde nejsou. A uklizet denne nutne neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
18.7.20 19:59

Ono těžko radit, protože každý z nás žije v jiných podmínkách a má jiné dítě. Co funguje někomu, jinému vůbec. Třeba jak už tady padlo nosítko nebo robotický vysavač - je mi jasný, že spoustě lidí to ušetří spoustu starostí, ale u nás to bohužel nefunguje :D
Když už jsem tak jednou měla všeho plný zuby, tak jsem si sedla se sklenkou vína a napsala si seznam věcí, co by mi ulehčili život. Netýkaly se jen věcí kolem mimina, ale celkově domácnosti. Od drobností jako „Naučit manžela skládat špinavé nádobí rovnou do myčky a ne na linku“ (pozn. pozor cílem není se pohádat a pak taky některé položky ze seznamu se ukázaly být nereálné :D ) nebo „Přeorganizovat přeplněnou skříň, aby na mě z ní nepadaly věci“, přes „Koupi nějakého spotřebiče“ nebo naopak „Prodej jiného, který mi jen doma překáží“ až po „Postavení plotu, aby pes mohl lítat po zahradě bez dozoru“. No a pak jsem si z toho vzala ty, co je možné realizovat a nejbližší možné době je provedla.
A musím říct, že mě to zase na pár týdnů nakoplo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama