Asi mám pomalé dítě

Anonymní
6.7.20 18:14

Asi mám pomalé dítě :(

Ahoj holky.. Jdu se svěřit, možná ani nečekám žádnou radu, spis útěchu. :( Mám dceru, narozena ve 38+2tt, měla necely 3kg. Teď má za týden 7 měsíců, na 6ti měsíční kontrole měla 65cm, 6200g. Ve 3 měsících pasla koníky, v necelých 4 měsících se začala otáčet na jednu stranu na brisko, a za 14 dní i na druhou stranu. Zpátky se dokáže otočit, ale chce být pořád na brisku.. Celý den si hraje na břiše, otáčí se kolem své osy za hrackami. Nějak se sune dozadu, ale neplazi se, neleze, nesedi. Cca před měsícem se začala stavět na 4 na kolena, sem tam posune nožičky pod sebe, ale ruce nechá tam kde jsou a přepadne přes ně.. Tchyně mi furt tvrdí že už by měla sedět… Nemám kamarádky s dětmi, ale koukám na různé youtuberky, a jejich stejně staré děti se už plazi, některé sedí.. A co mě dneska dorazilo, staví se i u nábytku. Jinak se dcera směje, povídá si, jak jsem psala už předtím, když někam chce, dokáže se tam dostat. Máme lino, takže se tak nějak klouže pozadu po něm, ale zvládá se pozadu posunovat i na koberci, a puzzlich.. Popredu ji to prostě nejde… Natož aby třeba seděla, nebo se stavěla.. To si neumím představit. :think: :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

316
6.7.20 18:17

Já myslím, že dcera je O. k. Nespechej na ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14565
6.7.20 18:19

Neporovnávat! V 7 měsících má přece ještě čas. Na tchýni se vykašli, nenech se stresovat. Kdyby to byl takový průšvih, tak už tě upozorní pediatr. Dej dceři čas. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
6.7.20 18:23

Úplně úměrný vývoj k jejímu věku. Můj syn si sedl až v 9 měsících, lezl v 8 měsících. Bud

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
6.7.20 18:23

Buď v klidu. Je šikovná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4962
6.7.20 18:24

:roll: naprosto normální šikovné dite. Radim opravdu neporovnávat s okolím a už vůbec ne s internetem kam si každý může dát co chce. I kdyby se posadila až v jednom roce co s tím uděláš? Jsou děti co začnou chodit až před 18 mesici a jsou naprosto v pořádku. Na další vývoj to nemá žádný vliv a o ničem to nemusí vypovídat. A tchýni vůbec neposlouchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
6.7.20 18:26

Tvoje dcera rozhodně není pozadu, ale hrozně šikovná! Ta moje se otočila poprvé až v 6ti měsících, sedla někdy v 8 a stavěla ještě později… Teď je jí rok a půl a běhá jak kamzík, že ji pomalu nestačím. Hlavně nesrovnávej. Každé dítě ma svoje tempo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21230
6.7.20 18:52

Tchýni vůbec neposlouchej, občas toho napovídají :lol:.. nenech se rozhodit..
Dcerka je šikovná a každé dítko má své tempo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
6.7.20 18:53

Ach jo :zed: :zed: Co bys po ní chtěla v 7 měsících?? NIKDY NIKDY NIKDY neposlouchej tchyni a žádné podobné chytré babičky!!! Je uplne v pohode a pokud chce už na všechny 4,tak je opravdu hodně šikovná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22131
6.7.20 19:04

Muj starsi se v 6 mesicich otocil, v 8 si sedl, v 9 zacal lezt, v 10 vstavat a v roce chodil. S tim otacenim jsem byla nervozni, ted uz je mi vsechno buřt ;)
Muj mladší byl doktorkou poslan na fyzioterapii, protoze ve 2 mesicich nejak spatne pasl a zaklanel se. Zatim jsme tam byli dvakrat, vsechno spatne, i jsme cvicili uplne naopak, ale udajne se zlepsil. Mezitim se zacal otáčet, a podle me moc hezky. Jestli z nej jeste chvili budou delat kripla, tak uz se nastvu :cert:

Nikdy neporovnavej a nikdy si nemysli, ze nejaky psychomotoricky pokrok je tva zasluha nebo vina :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1321
6.7.20 19:06

Je šikovná. Moje druhá dcera seděla i lezla až v 11 měsících a taky byla ještě v normě. Chodí od 16 měsíců a je úplně zdravá, jen prostě flegmoš :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
6.7.20 19:08

Podle nadpisu diskuze jsem čekala kdo ví co, ale tohle opravdu nee… Přečti si něco o vývoji hrubé motoriky v prvním roce života dítěte - visí to snad u každého pediatra. Podle toho zjistíš, že máš úplně normální dítě (ne-li možná i rychlejší). Ještě mi k tomu chybělo, že tchyně by tvrdila, že tvůj manžel v té době byl už bez plen a říkal básničku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
6.7.20 19:14

Proboha, to se opravdu někdo porovnává s youtubery? :roll: S asi nejzbytečnějšími existencemi ve vesmíru? Pár měsíců sem nebo tam ve vývoji dítěte neznamená nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
6.7.20 19:21

Syn sice v 7m stal, ale sednul si az mesic na to. Dcera sedela az v deviti mesich a az tehdy zacala lezt po ctyrech. Do ty doby se jen plazila.
Nedelej paniku :), ma na vse casu dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
6.7.20 19:26

Tchyni neposlouchej, dcera má na všechno ještě čas. A neporovnávej s ostatními, každé dítě má vlastní tempo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama