Miminko - neumí, co umět má a jsem z toho na prášky

22
7.7.20 10:46

Miminko - neumí, co umět má a jsem z toho na prášky

Ahoh holky,

potrebuju asi trochu podpory a nevim kam jinam, aby si lidi ze me uz nedelali soufky.. Mam 5ti mesicni dvojcata - holku a kluka. Holka je mimino takove, jake ma byt - smisek uz od 2,5mesice, to stejne s povidanim - ukecana baba. Okolo 3mesicu mi zacala cestovat v postylce, je akcni a porad v “pohybu”. Od 4m se mi pretaci na brisko.

A tak musim porad pozorovat kluka, ktery je proste trochu “jiny”. Smeje se jen, kdyz se na hlavu stavime, broukat si zacal az ted na 4,5mesice. Co me znervoznuje je, ze ten v postylce necestuje vubec, proste jak ho dam vecer do postylky, tak ho rano najdu, na bricho se jeste nepretaci, jen na bok a to jen na pravy, na levy ho ani nehne. Jinak je zvedavy, ale proste jak mam moznost srovnani, tak je to spis pro me horsi, nez lepsi. Mudra zatim jeste nijak neresi. Z vlastni iniciativi jdeme pristi tyden na rhb, aby mi na ne fyzio koukla :nevim:

Vim, ze kazde dite je jine, ale asi si o tom proste potrebuju pokecat. Zda jste treba taky nektera z neceho porad silela :mrgreen:

Jinak narozeni jsme relativne v donosenem tydnu 37+4tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

116
7.7.20 10:52

Já silim pořád, mám stejně starou holčičku. každopádně když se do googlu zadá „novorozenecká kalkulačka“ vyjede stránka, kam se zadá doba narození miminka a jestli je to kluk nebo holka a je tam pak vypsané co by v té době miminko mělo už umět, možná mohlo umět a co by i teoreticky mohlo zvládat, pokud je napřed :-) tak tam koukam já :) jinak říká se že děvčátka jsou prý ve vývoji rychlejší než kluci :-)
Edit: také jsem byla ve 4mesici s malou z vlastní iniciativy na rhb, je to dobré hlavně pro uklidnění maminky samotné :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4968
7.7.20 10:56

Evidetně je kluk pohodář a nemá potřebu cestovat.. v 5 měsících se ještě opravdu přetáčet nemusí. Obecně větší děti se přetočí později samozřejmě jsou výjimky holčičky bývájí rychlejší ale zase jsou výjimky. Snaž se fakt nenervovat. Uvidíš že to bude dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
7.7.20 10:59

Já se vždycky řídila těmito stránkami

https://www.maminkam.cz/…ok-1-mesic-5

Někdy uměly jen to co měli, někdy i něco napřed :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15795
7.7.20 11:02

Vždyť to dítě má čas. Mně se začala dcerka přetáčet až po půl roce a neurolog s tím byl naprosto v pohodě. Některý děti jsou prostě línější. Přijde mi zbytečný ho takhle brzo tahat po doktorech, jen zbytečně stresuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
7.7.20 11:02

Dekuji za reakce. Jeste jsem zapomnela napsat, ze mala si uz pomalu strka nohy do pusy a malej si na ne jeste ani nesaha :nevim:
:mrgreen: Nekdy si rikam, ze si zajdu pro lexaurin 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13665
7.7.20 11:04

Na prášky jsi hlavně z únavy, což je úplně normální.

Taky je úplně normální, že děti jsou různé - nemáš jednovaječná dvojčata, nebudou stejní a holky to občas berou rychleji. Je jasné, že to člověka znervozní, když má přímé srovnání, ale fakt se nic neděje.

Pediatra to neřeší správně, protože je všechno pořád v normě. A dokud je všechno v normě, tak primárně potřebuješ počkat a ideálně co nejméně na děti přenášet vlastní nervozitu. A vycítí jakoukoliv -mrchy mrňavý vnímavý :-D

Začni víc pozornosti věnovat spíš sama sobě a zajištění možnosti si odpočinout a nechat o dvojčata občas pečovat i další lidi.

Máš toho moc, je to těžký, ale není potřeba panikařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
7.7.20 11:07
@Baricenka píše:
Dekuji za reakce. Jeste jsem zapomnela napsat, ze mala si uz pomalu strka nohy do pusy a malej si na ne jeste ani nesaha :nevim: :mrgreen: Nekdy si rikam, ze si zajdu pro lexaurin 8)

Tak jsem se koukala do tabulek a moje 2.5 letá neumí co by měla. A nijak mě to nestresuje. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
7.7.20 11:11

@Ou Jo, presne jak pises. A jsem fakt i hodne uzkostna, ale proste to uz je ve mne asi nejak zakoreneny - mam to od jakziva. A taky mas pravdu, ze deti toho spoustu vyciti. Nekdy kdyz mam prave sptnou naladu, nebo nejsou veci tak, jak maji byt (asi proste mam rada rad) a jsem z toho nervozni, jsou i oni nevrli a vse jde do kopru :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
7.7.20 11:12

Mám také dvojčata a také jsme mezi dětmi měli velké rozdíly, co se pohybových dovedností týče. U nás to nakonec byl drobný zdr. problém dcery. Takže je určitě dobře, že k fyzio zajdeš. Ale má ještě čas, s největší pravděpodobností to bude úplně dobré.
Ale jinak do budoucna - opravdu děti nesrovnávej, sama to víš a já moc dobře chápu, jak je to někdy těžké :mrgreen: Ale jsou to dvě individuální jednotky a těch rozdílů bude ještě tolik, že by se z toho člověk zbláznil (jen tak namátkou u nás 1/2 roku rozdíl v tom, kdo se kdy naučil chodit na nočník, stejně tak v mluvení, rok rozdíl v samostatné chůzi - ano to byl extrém, 1,5 roku rozdíl v odplenkování se na noc (kupodivu to dítě, které bylo dřív bez plen přes den je mělo o tolik déle na noc), nyní před nástupem do 1.třídy jedno dítě umí skoro číst druhé zase bez zaváhání sčítá a odčítá do 10 - prostě každý šikovný na něco jiného :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6873
7.7.20 11:16

Možná tě trošku " nakopnu " mám 3 děti.
První dvě se přetáčeli od 4 měsíce, seděli v 6 měsících od 5 měsíců první zub atd atd.
Podotýkám, že to byli kluci.
A třetí mám holčičku. Poprvé se usmála někdy kolem 3 měsíce, tam kam jsem ji dala, tam zůstala včetně postýlky. Už jsem si říkala, že snad se nikdy nezačne přetáčet. Začala ale až kolem 5 měsíce, zuby? Neexistovali, dělali jsme si srandu, že snad žádný nemá. Měla…první tu. Se jí vyklubal přesně v 8 měsících. Sedět? Začala taky až k 8 měsíci.
Prostě totální pohodářka. A mě to strašně vyhovuje. Kluvi byli rychlý, jakmile začali chodit tak jsem se nezastavila. Malá začala chodit ve 13 měsících a je to super.
Hlavu vzhůru a vůbec se nestresuj.
Jo a na okolí dlabej :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1578
7.7.20 11:45

Bože, tyhle hloupé tabulky :pray:
Mám dvě děti a tabulky jsem ani u jednoho nepotřebovala, snad proto měly obě klidné a šťastné dětství s nevystresovanou matkou :think:
První chodí od 15.měsíců, druhé od 11, a co? To, že sousedky Pepíček má o tři zuby víc a seděl v půl roce je mi upřímně u pr.ele, s nikým jsem je neporovnávala. Kdyby bylo něco jó pozdě, tak tě na to pediatr upozorní :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12184
7.7.20 11:56
@Baricenka píše:
Ahoh holky,

potrebuju asi trochu podpory a nevim kam jinam, aby si lidi ze me uz nedelali soufky.. Mam 5ti mesicni dvojcata - holku a kluka. Holka je mimino takove, jake ma byt - smisek uz od 2,5mesice, to stejne s povidanim - ukecana baba. Okolo 3mesicu mi zacala cestovat v postylce, je akcni a porad v “pohybu”. Od 4m se mi pretaci na brisko.

A tak musim porad pozorovat kluka, ktery je proste trochu “jiny”. Smeje se jen, kdyz se na hlavu stavime, broukat si zacal az ted na 4,5mesice. Co me znervoznuje je, ze ten v postylce necestuje vubec, proste jak ho dam vecer do postylky, tak ho rano najdu, na bricho se jeste nepretaci, jen na bok a to jen na pravy, na levy ho ani nehne. Jinak je zvedavy, ale proste jak mam moznost srovnani, tak je to spis pro me horsi, nez lepsi. Mudra zatim jeste nijak neresi. Z vlastni iniciativi jdeme pristi tyden na rhb, aby mi na ne fyzio koukla :nevim:

Vim, ze kazde dite je jine, ale asi si o tom proste potrebuju pokecat. Zda jste treba taky nektera z neceho porad silela :mrgreen:

Jinak narozeni jsme relativne v donosenem tydnu 37+4tt.

Ahoj,

v prvé řadě bych tě chtěla uklidnit, že tvůj syn je jiný - stejně jako tvoje dcera stejně jako všechny děti na světě - všechny jsou jiné, všechny jsou své, všechny jsou svým vlastním originálem.
Nehleď na tabulky, nehleď na to, co umí tvá dcera a neumí syn a hlavně - nesrovnávej. Nauč se to už teď a ušetříš tím synovi hodně smutku a pocitu neuspěchu.

Je dobře, že jsi děti objednala na fyzio, i kvuli upřednostnování jedné strany, někdy se to řeší. Ale opět to moc nehrot, protože většina fyzioterapeutů si nabere klientelu, pak se stane, že nějaká maminka necvičí a dítě se lepší a fyzio říká „No vidíte, jak to cvičení pomáhá mamko!“ a mamka mlčí a přikyvuje a doma nedělá nic = budto fyzio kecá, nebo to to dítě dohání samo (ehm, příklad je třeba moje mamka s bráchou - měla cvičit vojtovku, kvůli udajnému předčasnému porodu - dle mamčina výpočtu byl ale donošený a doktor nedělal TT už poprvé co tam byla, ale až podruhé za měsíc, necvičila, protože na to neměla nervy a brácha se zázračně lepšil týden od týdne :D - nicméně jen píšu příklad, NENAVÁDÍM nikoho k ničemu :mrgreen: ).

Ale opravdu se tím nestresuj. V nečem bude rychlejší a lepší dcera v něčem syn. ;) tak to v životě chodí.

:mavam: :kytka: užívej léta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3048
7.7.20 12:35
@Baricenka píše:
Dekuji za reakce. Jeste jsem zapomnela napsat, ze mala si uz pomalu strka nohy do pusy a malej si na ne jeste ani nesaha :nevim: :mrgreen: Nekdy si rikam, ze si zajdu pro lexaurin 8)

Prosím tě uklidní se. Syn si taky nohy necucal, musela jsem mu je do pusy strčit, protože jsem htela to vidět :-D Dcera sama od sebe.. Pretacet se začala později než on, je líná. Tvůj synek má spoustu času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 14:34

Naše malá má půl roku, po postýlce cestuje asi jen měsíc. Na bříšku se opírá jen o lokty, vůbec ne o dlaně. Poprvé se přetočila na bříško před 14 dny a umí to jen na jednu stranu.
Podle mě je velká chyba, že ty děti srovnáváš (vím, je těžké se tomu ubránit). Ale asi by bylo dobré naučit se je nesrovnávat, protože když je budeš dál a dál srovnávat, tak jim tím do budoucna asi moc neprospěješ.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama