Rodičovská dovolená a ošetřovné
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Ano, manžel si může vzít ošetřovné na starší dítě, nebo si ho můžeš vzít ty.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 ty víš vše, tak snad mi taky poradíš, pokud odsouhlasí pro OSVČ ošetřovné, můžu si ho vzít na starší dítě 8, když jsem OSVČ a pobiram RP na skoro dvouleté? Díky
- Citovat
- Upravit
Netuším, když to ještě není schválené, tak těžko říct jaké budou podmínky. Jako zaměstnanec bys mohla.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 mám ještě jeden dotaz. Když manžel pracuje od pondělí do pátku, tak víkendy do ošetřovného nezapočítávám, je to tak? Děkuji
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 mám ještě jeden dotaz. Když manžel pracuje od pondělí do pátku, tak víkendy do ošetřovného nezapočítávám, je to tak? Děkuji
I víkendy jsou placené, ale nejde mít ošetřovné jen na nepracovní víkendy.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lendeš děkuji, mně šlo jen o to, jestli je v tom výkazu péče pak nemám vynechávat, když má pracovní dobu od pondělí do pátku. Abychom nečerpali ošetřovné neoprávněně. Děkuji. ![]()
- Citovat
- Upravit
Ošetřovné a rodičovská v době koronaviru
Ahoj, jen se zeptám na situaci. Jsem na rodičovské s dítětem do 1 roku, k tomu máme tříleťáčka a dvě děti 1 a 3 třída. Z koronaviru mám docela strach, manžel jezdí do Prahy mhd a cestou ještě dvakrát přestupuje (nemá možnost jezdit autem). Home office mu neumožnili, protože o děti pečuji já. Docela se bojím nákazy, a vyučovat dvě děti, k tomu tříleté a ještě mimino je taky docela mazec. Má manžel nárok na ošetřovné na školáky i když jsem na rodičovské s miminem a žijeme v jedné domácnosti?
Dík moc a omlouvám se za anonym (nejde mi o zneužívání sociálních dávek, spíše je to strach z nákazy. home office by byl řešením, ale se zaměstnavatelem není domluva, prostě jim nezapadáme do tabulky).
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Ahoj, jen se zeptám na situaci. Jsem na rodičovské s dítětem do 1 roku, k tomu máme tříleťáčka a dvě děti 1 a 3 třída. Z koronaviru mám docela strach, manžel jezdí do Prahy mhd a cestou ještě dvakrát přestupuje (nemá možnost jezdit autem). Home office mu neumožnili, protože o děti pečuji já. Docela se bojím nákazy, a vyučovat dvě děti, k tomu tříleté a ještě mimino je taky docela mazec. Má manžel nárok na ošetřovné na školáky i když jsem na rodičovské s miminem a žijeme v jedné domácnosti?
Dík moc a omlouvám se za anonym (nejde mi o zneužívání sociálních dávek, spíše je to strach z nákazy. home office by byl řešením, ale se zaměstnavatelem není domluva, prostě jim nezapadáme do tabulky).
Nárok má.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jo, narok ma, ale tedy pokud nemate slusnou rezervu, tak nevim zda z te osetrovacky vyjdete.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené, ale pracuji na plný úvazek. Dítku ještě nejsou tři, hlídá ho babička (70 let). Se zavřením škol zůstalo doma i starší dítě a babička už to nedává. Zatím jsme se střídali a řešili dovolenou, ale tu brzy vyčerpáme. Je možné, aby si vzal manžel ošetřování na to starší dítě? Nebude problém v té mé rodičovské dovolené? Home nemáme ani jeden. Za odpovědi děkuji.