Rodičovská dovolená a ošetřovné

Anonymní
24.3.20 12:42

Rodičovská dovolená a ošetřovné

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené, ale pracuji na plný úvazek. Dítku ještě nejsou tři, hlídá ho babička (70 let). Se zavřením škol zůstalo doma i starší dítě a babička už to nedává. Zatím jsme se střídali a řešili dovolenou, ale tu brzy vyčerpáme. Je možné, aby si vzal manžel ošetřování na to starší dítě? Nebude problém v té mé rodičovské dovolené? Home nemáme ani jeden. Za odpovědi děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73597
24.3.20 12:45

Ano, manžel si může vzít ošetřovné na starší dítě, nebo si ho můžeš vzít ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.20 12:56

@j.a.n.i1 moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.20 13:10

@j.a.n.i1 ty víš vše, tak snad mi taky poradíš, pokud odsouhlasí pro OSVČ ošetřovné, můžu si ho vzít na starší dítě 8, když jsem OSVČ a pobiram RP na skoro dvouleté? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
73597
24.3.20 13:29

Netuším, když to ještě není schválené, tak těžko říct jaké budou podmínky. Jako zaměstnanec bys mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.20 19:53

@j.a.n.i1 mám ještě jeden dotaz. Když manžel pracuje od pondělí do pátku, tak víkendy do ošetřovného nezapočítávám, je to tak? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
8684
29.3.20 20:11
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 mám ještě jeden dotaz. Když manžel pracuje od pondělí do pátku, tak víkendy do ošetřovného nezapočítávám, je to tak? Děkuji

I víkendy jsou placené, ale nejde mít ošetřovné jen na nepracovní víkendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.20 20:28

@Lendeš děkuji, mně šlo jen o to, jestli je v tom výkazu péče pak nemám vynechávat, když má pracovní dobu od pondělí do pátku. Abychom nečerpali ošetřovné neoprávněně. Děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
59
4.4.20 13:12

H

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.20 14:00

Ošetřovné a rodičovská v době koronaviru

Ahoj, jen se zeptám na situaci. Jsem na rodičovské s dítětem do 1 roku, k tomu máme tříleťáčka a dvě děti 1 a 3 třída. Z koronaviru mám docela strach, manžel jezdí do Prahy mhd a cestou ještě dvakrát přestupuje (nemá možnost jezdit autem). Home office mu neumožnili, protože o děti pečuji já. Docela se bojím nákazy, a vyučovat dvě děti, k tomu tříleté a ještě mimino je taky docela mazec. Má manžel nárok na ošetřovné na školáky i když jsem na rodičovské s miminem a žijeme v jedné domácnosti?
Dík moc a omlouvám se za anonym (nejde mi o zneužívání sociálních dávek, spíše je to strach z nákazy. home office by byl řešením, ale se zaměstnavatelem není domluva, prostě jim nezapadáme do tabulky).

• Citovat
  • Nahlásit
3810
11.4.20 15:10
@Anonymní píše:
Ahoj, jen se zeptám na situaci. Jsem na rodičovské s dítětem do 1 roku, k tomu máme tříleťáčka a dvě děti 1 a 3 třída. Z koronaviru mám docela strach, manžel jezdí do Prahy mhd a cestou ještě dvakrát přestupuje (nemá možnost jezdit autem). Home office mu neumožnili, protože o děti pečuji já. Docela se bojím nákazy, a vyučovat dvě děti, k tomu tříleté a ještě mimino je taky docela mazec. Má manžel nárok na ošetřovné na školáky i když jsem na rodičovské s miminem a žijeme v jedné domácnosti?
Dík moc a omlouvám se za anonym (nejde mi o zneužívání sociálních dávek, spíše je to strach z nákazy. home office by byl řešením, ale se zaměstnavatelem není domluva, prostě jim nezapadáme do tabulky).

Nárok má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73597
11.4.20 15:48

Jo, narok ma, ale tedy pokud nemate slusnou rezervu, tak nevim zda z te osetrovacky vyjdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama