Reklama

Rodičovský příspěvek na 3 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 12.08.10 21:23
Rodičovský příspěvek na 3roky

Ahoj holky,mám dotázek,od února jsem doma na neschopence,v květ­nu mi skončila v práci smlouva na dobu určitou(byla jsem tam 6 a půl roku),do práce už se teda bohužel nemůžu vrátit,ale zajímalo by mě,když chci být doma 3roky,tak to nahlašuju na sociálce do 21měsíců dítěte nebo do těch klasických 28týdnů dítěte?A počítá se to ode dne,kdy nastoupím na mateřskou?Moc díky za odpověď :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 12.08.10 21:34

o klasické čerpání požádejte nejpozději v kalendářním měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 21. měsíce věku. Pokud nepožádáte o rychlejší či klasické čerpání rodičovského příspěvku, je vám po 21. měsíci věku dítěte vyplácen rodičovský příspěvek v režimu pomalejšího čerpání, tzn. ve snížené výměře.

http://portal.gov.cz/…/_s.155/8713?…

Qwentin
Hvězda diskuse 52340 příspěvků 21.10.11 13:50
Výše rodičovského příspěvku na 3 roky

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, kolik peněz činí měsíčně rodičovský příspěvek na 3 roky? Díky moc Andrea

mabis
Kelišová 5086 příspěvků 21.10.11 13:56

ted 7600,– od ledna to bude míň

flégris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.11 09:26
Rodičovský příspěvěk

Nevíte prosím někdo, jaká bude výše rodičovského příspěvku na 3roky od 2012 děkuji :-)

Marek Raven Svoboda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.11 09:54
na tři roky

220.000 :36 (měsíci) = 6.100Kč

Qwentin
Hvězda diskuse 52340 příspěvků 13.11.11 10:11
flégris píše:
Nevíte prosím někdo, jaká bude výše rodičovského příspěvku na 3roky od 2012 děkuji :-)

No to by mě taky zajímalo. Změnili to.
http://www.novinky.cz/…h-davek.html

Lucik.Kop
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.11.11 10:34

Podle toho článku to jako znamená, že dokud nevybereš tu částku těch 220tisíc tak budeš doma jako na rodičovské?Pokud to dobře chápu, tak mužeš jít na rodičák třeba na 3 roky a 6 měsíců?A podle toho se upraví ta částka a jednou za 3 měsíce si to můžeš rozmyslet a říct, že ses rozhodla nakonec pro 3 roky?Bože to je ale magořina.

mabis
Kelišová 5086 příspěvků 13.11.11 14:19
Lucik.Kop píše:
Podle toho článku to jako znamená, že dokud nevybereš tu částku těch 220tisíc tak budeš doma jako na rodičovské?Pokud to dobře chápu, tak mužeš jít na rodičák třeba na 3 roky a 6 měsíců?A podle toho se upraví ta částka a jednou za 3 měsíce si to můžeš rozmyslet a říct, že ses rozhodla nakonec pro 3 roky?Bože to je ale magořina.

no mě to naopak jako magořina nepřijde… co kdyby nedejbože manžel přišel o práci, ženskou opustil, nebo nedejbože zemřel… pak je celkem výhoda, si moct variantu změnit ;)
ale jinak to chápeš dobře ;)

mabis
Kelišová 5086 příspěvků 13.11.11 14:19
Marek Raven Svoboda píše:
220.000 :36 (měsíci) = 6.100Kč

vychází to při nástupu na MD 6 týdnů před porodem cca 7096,–

Denyska22
Kecalka 474 příspěvků 13.11.11 14:27
rodicak

Ahoj,ja jsem pred otehotnim jeste studovala..ofi­cialne sem byla zamestnana pri skole neco okolu roku,ale to uz je 3 roky zpatky,takze si myslim,ze mam narok pouze na ten 4letej rodicak..je to tak?Jeste vcera to bylo do 9 mesice mimca,7800..ale chapu dobrem,ze se ten 4letej snizi na necelejch 5000?

mabis
Kelišová 5086 příspěvků 13.11.11 14:31

do 9 měsíce od porodu to bylo 7600 a pak 3800… ted se neví jak to bude ale asi to bude celkově stejná dávka 220000:48=4583,–
ale pokud má nárok otec dítěte, tzn pracuje a má příjem, budeš moct žádat o různou výši toho příspěvku ;) bude záležet na jeho příjmu ;)

Jenka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.11 14:36

Já v tom mám chaos úplně,když tedy teď mám rodičák na 3 roky,mám u něj zůstat,nebo bude pro mě nějaká změna výhodnější :think: :?:

mabis
Kelišová 5086 příspěvků 13.11.11 14:39

pokud nejsi těhotná a nehodláš v příštím roce rodit, tak zůstat, protože bys šla s penězama dolů ;) tříletá bude asi o 500,– míň ;) navíc ty už máš vybráno asi víc, takže bys šla ještě víc dolů s korunkama ;) teda pokud nemáš čtyřletou a nechceš si to zkrátit ;)

Denyska22
Kecalka 474 příspěvků 13.11.11 14:39
info

Ahaa,no on pracuje,ale v Italii a ja budu mimco vychovavat sama v Cechach…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >