Roste málo?

Bgf
70
13.12.18 14:35

Roste malo?

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat zda si myslite, ze je v poradku kdyz dcera pribrala od začátku září jen 600 gramu.

V září ji bylo 18 měsíců a vážila 12100 a měřila 84,5 Cm a dnes jsem byla u doktora a ma 12700 a 85 Cm. Byla to tedy jiná doktorka, než která ji měřila v tom záři, ale přijde mi, ze hrozne málo nabrala a zejména málo vyrostla- nebo je to v pořádku?

Je pravda, ze hrozne špatně ji a je pořad kojena a mléko tedy vyžaduje hodně.

Děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5464
13.12.18 14:43

@Bgf Myslim že v tomhle věku už je to normální, nemusí přibrat a růst každý měsíc o x kg a cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
13.12.18 14:46

Já tedy nevím, ale v roce a půl aby nejedla a byla živa jen z kojení, to mi přijde, že nemá ani z čeho růst a přibírat :nevim: Všeobecně si myslím, že děti spíše rostou přes léto, než přes zimu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4227
13.12.18 14:46

@Bgf Syn přibral za půl roku 2kg, takže úplně v pohodě ;) Má 19měsíců, 85cm a 11,1kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
13.12.18 14:49

Myslím si, že je to normální.
Mrkla jsem na čísla od našeho jednoho dítěte, tak mezi 18. a 24.měsícem (za 6 měsíců) přibralo 500g a vyrostlo o 2cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9418
13.12.18 14:54

Moje dcera v roce mela 11kg, ted ma ctyri.a tri mesice a ma.13,7kg, takze bych byla uplne v klidu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bgf
70
13.12.18 14:56

Děkuji, ja se to kojeni snažím hodně omezit a pořad ji nabizim normální jídlo, ale ten apetit moc nemá… tak snad se to zlepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
13.12.18 15:00

@Bgf Co si pamatuji, tak po jednom roce se má mléko omezit na půl litru za den. Pokud ne, tak normální jídlo bere dítě jen jako doplněk. U nás také trvalo dost dlouho, než děti začaly jíst relativně odpovídající porce (Co je ale odpovídající,že? Mladší jedlo více jak o tři roky starší sourozenec)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1637
13.12.18 15:04

Dcera byla na 18m prohlídce začátkem srpna a to měla 10,5kg a 84cm, asi před týdnem jsem ji premerovala a měla 11,5kg a 86cm. Nejí nijak extra moc, ale ani žádná tragédie a je celkově hubená odjakživa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
13.12.18 15:30
@Bgf píše:
Ahoj maminky, chtela bych se zeptat zda si myslite, ze je v poradku kdyz dcera pribrala od začátku září jen 600 gramu.

V září ji bylo 18 měsíců a vážila 12100 a měřila 84,5 Cm a dnes jsem byla u doktora a ma 12700 a 85 Cm. Byla to tedy jiná doktorka, než která ji měřila v tom záři, ale přijde mi, ze hrozne málo nabrala a zejména málo vyrostla- nebo je to v pořádku?

Je pravda, ze hrozne špatně ji a je pořad kojena a mléko tedy vyžaduje hodně.

Děkuji za radu

Ahoj.

Jestli to počítám správně, tak jste na prohlídce byly v roce a devět měsíců. No a průměrná váha u holek ve dvou letech je kolem 12,4 kg a výška 87 cm.

Takže s váhou je v cajku už teď a výšku dožene. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 05:33

Pomalý růst u miminka

Ahoj, mám roční holčičku a včera jsme byli na prohlídce. Doktorka nic neříkala, jenom to, že je drobnější po mě (mám 164 cm a kolem 50 kg). Dceři naměřili 69 cm, obvod hlavy 43,5 cm a hmotnost 7750 g. Odpoledne jsem se koukala do průkazky na předchozí údaje z 6 měsíční kontroly a začala jsem jako správná matka hysterka pěkně vyšilovat. Za těch 6 měsíců totiž vyrostla pouhé 2,5 cm, hlava porostla o 1 cm a přibrala necelé kilo.
Je pravda, že se teď konečně hodně rozpohybovala, leze jak drak, všelijak se koulí, začíná se stavět u nábytku… Také má už 8 zubů. Ale ten pomalý růst mi teda nasadil brouka do hlavy. Kor když jsem to srovnala se synem, který v tomto období porostl 9 cm - z 68 na 77 cm! Přesto teď patří mezi vrstevníky spíš k menším.
Mám to řešit a urgovat u doktorky podrobnější vyšetření? Rostlo něčí dítě také tak málo?

• Citovat
  • Nahlásit
9309
2.6.20 06:18

Já osobně bych asi taky zazmatkovala, ale počkala bych do další prohlídky. Mně syn skoro nevyrostl mezi 1. a 2. rokem byl rozdíl asi 5 cm. A pak najednou přeskočil dvě konfekční velikosti během půl roku a vrstevníky dohnal. Pokud je drobná, tak tomu odpovídá i ta váha. Jak je na tom s jídlem, jí dobře, nebo je nejedlík?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 06:32

@Aduš8 Jí celkem dobře, k tomu je o hodně kojená, takže strádat by neměla. Baští maso, zeleninu, jogurty, vajíčka, ovoce, kaše… Další prohlídka je až v prosinci :think: 18-měsíční

• Citovat
  • Nahlásit
8210
2.6.20 07:05
@Anonymní píše:
Ahoj, mám roční holčičku a včera jsme byli na prohlídce. Doktorka nic neříkala, jenom to, že je drobnější po mě (mám 164 cm a kolem 50 kg). Dceři naměřili 69 cm, obvod hlavy 43,5 cm a hmotnost 7750 g. Odpoledne jsem se koukala do průkazky na předchozí údaje z 6 měsíční kontroly a začala jsem jako správná matka hysterka pěkně vyšilovat. Za těch 6 měsíců totiž vyrostla pouhé 2,5 cm, hlava porostla o 1 cm a přibrala necelé kilo.
Je pravda, že se teď konečně hodně rozpohybovala, leze jak drak, všelijak se koulí, začíná se stavět u nábytku… Také má už 8 zubů. Ale ten pomalý růst mi teda nasadil brouka do hlavy. Kor když jsem to srovnala se synem, který v tomto období porostl 9 cm - z 68 na 77 cm! Přesto teď patří mezi vrstevníky spíš k menším.
Mám to řešit a urgovat u doktorky podrobnější vyšetření? Rostlo něčí dítě také tak málo?

Přišlo by mi to divné. Ty nejsi vůbec malá. Máš průměrnou výšku. Kdybys měla kolem 150 cm, tak jsi malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17462
2.6.20 07:30
@Anonymní píše:
Mám to řešit a urgovat u doktorky podrobnější vyšetření? Rostlo něčí dítě také tak málo?

Koukni se na růstový graf v očkovacím průkazu a porovnej hodnoty na něm. A hlavně NESROVNÁVEJ se synem.

Naše malá je taky prcek, ale roste podle toho spodního percentilu, takže klid. Schválně ti napíšu její míry. 6 měs 6kg, 60 cm; rok 7,2 kg, 68 cm…Doktor říkal, že je to v pohodě, že je důležité, že roste kontinuálně. A pokud se hýbe, tak je to normální, že tolik neroste. Fakt klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama