Nedokážu se postarat o své dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 07:31
Nedokazu se postarat o sve dite

Mam 5 mesicni dite ktere vubec uz od narozeni v noci nespi ale budi se co hodinu nebo dve. Pres den. ho nic nezabavi, porad ho musim mit u sebe, na rukach.. v nositku nechce byt, v zidlicce taky rve. Uz jsem. ippne vycerpana a prvni 3 mesice byly nejhorsi. Ted. mi pomaha muj pritel ktery uz kvuli me ani do prace nechodi.. Z toho ze bych s nim zase byla cele dny sama. me. desi. Proste to nedokazu, nevydrzim.. Mel to z vas nekdo taky takhle? Ja nevim co mam. delat, prcka mam rada ale nejak na. me vse dopadlo.. a. nevim co delat. Jsem zoufala pripadam si ze jsem. jako matka uplne selhala

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 07:42

A zjistila jste příčinu proč řve? Co dr? To asi není úplně normální :zed:. U nás rvama malá když ji rostli zuby nebo měla prdiky :think:

mikes89
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 13.12.18 07:43

Ano,meli jsme to uplne stejne. Nam hodne pomohlo jezdeni va kocarku nana brise,ale to bylo pres leto…lepsit se to zacalo kolem desateho mesice,az na to spani,to trva dodnes(13 mesicu). Byla jsem vycerpana fyzicky i psychicky,ale verte,ze nam to ty deticky jednou vrati,jsou to zlaticka,nedelaji to naschval…jen toho proste vyzaduji vic :srdce:

mikes89
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 13.12.18 07:46
@Anonymní píše:
A zjistila jste příčinu proč řve? Co dr? To asi není úplně normální :zed:. U nás rvama malá když ji rostli zuby nebo měla prdiky :think:

Tak to mate velke stesti,ale nektere deti jsou proste narocnejsi,vyzaduji neustaly kontakt a nove,zajimave podnety…

mikes89
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 13.12.18 07:49

Jeste abych to doplnila…nam velmi pomohlo spolecne spani, byli jsme hodne venku a po navstevach. Citila jsem se hrozne,ze stale nekoho otravuji,ale jak byl maly v novem prostredi,byl o dost hodnejsi,bavila ho ta zmena…takze se opravdu stavalo,ze jsme v osm rano vyjeli ven a vratili se na vecerni spani,spani pres den probihalo v jedoucim kocare. Moc vas chapu,je to narocne,chce to cas. Az maly zacne lezt a sedet o neco se to zlepsi :hug:

Aduš8
Závislačka 2979 příspěvků 13.12.18 07:52

Asi bych spíš řešila příčinu toho pláče. Můj malý taky skoro nespal, první tři měsíce mi zachránil život šátek. Řval na ruce, řval v kočáru,řval na dece. Jakmile byl u mě, tak se to zlepšovalo. U nás bylo nejlepší chodit s ním hodně mezi lidi, aby měl hodně podnětů. Zlomilo se to, když se začal pohybovat, teď (13m) o něm třeba hodinu nevím, když si hraje.

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 13.12.18 07:53

Moji oba kluci řvali az asi do sedmeho mesice.Bylo to strasny.Pomahalo vozit je v aute, nebo v kočárku.Nekdy jsem uspavala i doma v kocarku.Vyz­kousela jsem ruzne kapky na prdiky - sab kapky, pak takovy ty drahy, uz nevim presne, jak se jmenovali biogia nebo tak nejak.
Neboj, jednou řvát prestane.Musíš vydrzet.

S.Berankinová
Kecalka 310 příspěvků 13.12.18 08:04

Ano znám. Vydrž. Nebojuj s ním. Dej mu všechno, co chce. Zkus vysledovat, co ho trápí. Já tipuji zoubky nebo prdíky. To je taková klasila a některá miminka to prostě hůř snáší. Ale stopro se poraď s MUDr. ať něco nezanedbáš. Jestli kojíte, tak má třeba hlad, protože mu mlíčko nestačí. Třeba by už na noc snesl umělé mlíčko nebo kašičku. Na bolavé bříško jsou super masáže bříška. Kup v lékárně nebo i v drogerii mastičku a namaž mu pupíček, hýbej nožičkama v krouživých pohybech. Na zoubky prodávají v lékárně taky mazání. V noci si ho nech u sebe v posteli. Třeba si lehni a polož si ho na sebe kůži na kůži. Jestli dáváte vitamín D formou kapek Vigantol, tak to taky může být tím. Pohledej na netu jinou formu podávání tohoto vitamínku. Může to být cokoli, co ho trápí a volá o pomoc, jinak to neumí. No prostě zkoušet zkoušet a chovat chovat. Neboj, na konci tunelu je světlo. Jednou ti to všechno vrátí. :hug: :kytka:

S.Berankinová
Kecalka 310 příspěvků 13.12.18 08:10

A ANO dokážeš se postarat o své dítě. Nikdo to nedokáže líp než ty. Jsi jeho máma, jeho střed vesmíru, teplo a jistota. Voníš mu nejkrásněji na světě. Chce jen a jen tebe. To je přeci boží ne? Jsi pro něj dokonalá. Nikdo jiný na světě takový není. :kytka:

warita
Echt Kelišová 9029 příspěvků 13.12.18 08:35
@Anonymní píše:
Mam 5 mesicni dite ktere vubec uz od narozeni v noci nespi ale budi se co hodinu nebo dve. Pres den. ho nic nezabavi, porad ho musim mit u sebe, na rukach.. v nositku nechce byt, v zidlicce taky rve. Uz jsem. ippne vycerpana a prvni 3 mesice byly nejhorsi. Ted. mi pomaha muj pritel ktery uz kvuli me ani do prace nechodi.. Z toho ze bych s nim zase byla cele dny sama. me. desi. Proste to nedokazu, nevydrzim.. Mel to z vas nekdo taky takhle? Ja nevim co mam. delat, prcka mam rada ale nejak na. me vse dopadlo.. a. nevim co delat. Jsem zoufala pripadam si ze jsem. jako matka uplne selhala

Ja to mela takto. Prvni 2 tydny byly pohodicka, v te dobe jsem si blahove rikala, ze jake mam hodne dite a ze co na te peci jine matky nezvladaji a ze to tak pekne davam i po cisari.

Uderem 2-3tyden zacalo peklicko. Postupne pres den prestala spat a jecela doslova od 6 rana az do pulnoci vecer. Stravila jsem cely den tim, ze jsem nosila a nosila, zpivala, az mi odchazel hlas...... klouby na ruce me bolely tak, ze jsem nemohla otocit zapestim, zada se mi mela zlomit vejpul hned na dvou mistech a psychika uplne v prdeli. Chodila jsem s jecicim deckem po byte, nosila a zpivala, a pocitala doslova minuty na mikrovlnce, kolik mi zbyva do dalsiho krmeni, protoze krmeni byl jediny cas, kdy nejecela, nebot mela savicku v puse. A i kdyz s mi ji podarilo uspat, nedalo se ji odlozit, kdyz jsem se o to pokusila, byla do 5min vzhuru a ja mohla zase uspavat.

Mne teda manzel taky pomahal, ja byla tak na sracky, ze hrozilo akutni zhrouceni, ale manzel teda do prace chodil. Dost casto jsem se hroutila, nekontrolovatelne bulela a rvala, ze koncim, ze uz proste nemuzu, at si vezme dite a odejde s nim nekam, ja uz nemuzu.

Nakonec jsem to nejak prezila … a i ty prezijes. Budes muset.

U nas to bylo tak, ze tato nesnesitelnost trvala do 10m cca. Nebylo mozne ani na vterinu nechat dite samotne. POlozit na deku, at si hraje s hrazdickou, to vubec neznam. Mala rvala jako tur, at jsem ji polozila kamkoliv. Nemohla jsem delat zadne domaci prace, protoze se rvoucim deckem v pozadi mi tekly nervy. Rvala mi v kocarku, rvala v houpatku, rvala na dece, hracky ji nezajimaly, nic jenom neprerusovana pozornost od maminky. Byla vecne uknourane, upistene a urvane miminko. Na tech 10m se to zacalo lepsit milovymi kroky. Mala lozila po mistnosti, objevovala hracky a jine veci, byla sice nadale narocna, ale ne tak, abych si v klidu nemohla uklidit kuchyn. Od te doby to uz je pohoda. Takze vydrzet, nic jineho se delat stejne neda.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 13.12.18 08:45

Měla jsem to s prvním synem stejně a dodnes (je mu 5,5roku) je náročnější a fakt si s ním užívám :mrgreen: co on má za nápady, to nevymyslíš. Jako mimino řval furt, nespal, budil se co hodinu, dvě, skoro nejedl… Na roce a půl přestal spát po o (pokud se ta hodina vůbec počítala jako poobědový spaní :lol: ), rvani a záchvaty vzteku zůstaly… byla jsem s ním sama, takže mazec. Okolo 3.roku se to zlepšilo, protože od jeho 2let jsem si našla nynějšího muže a syn asi konečně pochopil, že se svět netočí jen kolem něj a dost se postupně zklidnil :palec: ale ty blbý nápady mu zůstaly :roll: :lol:

Taky pomohla mladší dcera, školka, prostě to pochopení že to není jen o něm..

Každopádně minimálně ten rok ještě budeš muset vydržet, pokud se nestane zázrak :nevim: my už čekáme třetí dítě, zase kluk, už teď se děsím… ať je hodný miminko :andel: :lol: ale mě už jen tak něco nerozhodí no :lol:

Verpa5
Kecalka 234 příspěvků 13.12.18 08:56

Druhé dítě je nespavec, mrzout ( všechno ho naštve) a chce stále nové podněty. Je to velice náročné. Nám trochu pomáhá dát mu co chce. Baví ho ovladač, telefon, něco montovat (spíš rozmontovavat). Jsi dobrá máma, už jen to že situaci řešíš o tom svědčí. Nejsi první ani poslední komu pomáhá partner. Nezbývá než vydržet. Drž se brzy bude líp :srdce: .

ShadowDancer
Kecalka 211 příspěvků 13.12.18 09:00
@S.Berankinová píše:
Ano znám. Vydrž. Nebojuj s ním. Dej mu všechno, co chce. Zkus vysledovat, co ho trápí. Já tipuji zoubky nebo prdíky. To je taková klasila a některá miminka to prostě hůř snáší. Ale stopro se poraď s MUDr. ať něco nezanedbáš. Jestli kojíte, tak má třeba hlad, protože mu mlíčko nestačí. Třeba by už na noc snesl umělé mlíčko nebo kašičku. Na bolavé bříško jsou super masáže bříška. Kup v lékárně nebo i v drogerii mastičku a namaž mu pupíček, hýbej nožičkama v krouživých pohybech. Na zoubky prodávají v lékárně taky mazání. V noci si ho nech u sebe v posteli. Třeba si lehni a polož si ho na sebe kůži na kůži. Jestli dáváte vitamín D formou kapek Vigantol, tak to taky může být tím. Pohledej na netu jinou formu podávání tohoto vitamínku. Může to být cokoli, co ho trápí a volá o pomoc, jinak to neumí. No prostě zkoušet zkoušet a chovat chovat. Neboj, na konci tunelu je světlo. Jednou ti to všechno vrátí. :hug: :kytka:

Lépe bych to nenapsala. :hug:

Nám pomohlo abych se zklidnila já a udělala si pořádek v hlavě. Taky šátek, v nosítku je teda taky spokojená, ale ne vždy to tak bylo, nicméně šátkem nepohrdla nikdy. Snažím se abysme byly spokojené obě, taky jsem začala v těch hracích fázích jí hodně “unavovat” různýma blbinama. Cvičíme na velkym míči, různě leze, nechávám jí prostor aby prozkoumávala. Zachycuju signály ještě dřív než se to vyhrotí. Třeba si hrajem, už si mne očička tak nečekam, dám jí do šátku a jdu třeba uvařit nebo ven.
Spíme v posteli, malá mě u toho vyžaduje. Do sprchy chodíme spolu, pak se hodně mazlíme, snažím se jí před spánkem “zpomalit” jinak se budí co 30 minut a chce prso.

Ale nejdřív jsem to taky kontultovala s dr. ono toho fakt může být mraky. Nespokojenost tvoje tomu ale nepřidává.
Hodně štěstí. :srdce:

Janka888
Kecalka 375 příspěvků 13.12.18 09:09

U nás to bylo stejné, první půlrok dcera v podstatě prořvala, byli jsme kvůli tomu i na neurologii, žádná příčina se nenašla. I doktorka říkala, ze některé děti jsou prostě citlivější. Doteď je dcera uřvánek (11m) nedokáže si sama dlouho hrát, pořád potřebuje pozornost. Hodně pomohl šátek a kočárek, bohužel nezbývá než vydržet. Držím palečky :hug:

Annabela11
Závislačka 2805 příspěvků 13.12.18 09:14
@Anonymní píše:

Ano taky jsem to měla syn byl uřvané nespave dítě byla jsem s ním i u lékařky protože opravdu nespal a řval,nikde problém nenašla byl v pořádku. :nevim: Byla jsem zralá na blázinec.Zacal spát celou noc až ve 3letech. :roll: :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >