Roušky v Itálii venku

326
15.6.21 14:14

Roušky v Itálii venku

Zdravím všechny, na začátku července se chystáme na dovolenou do Itálie. Chtěla bych se všech informovaných zeptat, jak je to s rouškami venku případně na pláži? Četla jsem, že roušky jsou tam pořád povinné. To mi trochu kazí náladu. Přece jen si nedovedu představit, že ležím na pláži na lehátku v roušce… Moc děkuji za odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7459
15.6.21 14:27

@samantafox Ahoj,
aktuální podmínky jsou vždy uvedeny na stránkách Ministerstva zahraničí, odkaz zde:
https://www.mzv.cz/…publika.html

Aktuálně o rouškách:
Nošení roušek je povinné.

Kamarád je právě v Rakousku a jeho zkušenost je taková, že vyžadují potvrzení při vstupech, a to i u restaurací apod. Tzn. berou daleko vážněji, co se nařídí. V Čr po mě nido nikdy nic nechtěl, přestože potvrzení s sebou mívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
15.6.21 14:30
@Premek_Orac píše:
@samantafox Ahoj,
aktuální podmínky jsou vždy uvedeny na stránkách Ministerstva zahraničí, odkaz zde:

Aktuálně o rouškách:

Kamarád je právě v Rakousku a jeho zkušenost je taková, že vyžadují potvrzení při vstupech, a to i u restaurací apod.

No, z informací z tohoto webu samozřejmě vycházím. Jde mi o to, jak to Italové vymáhají - znám jejich laxnější povahu:-). Nechci se na lehátku při opalování třást, že mi dají pokutu. tak jsem myslela, že někdo tam žije nebo už přijel z dovolené a má nějaké info z každodenního života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
15.6.21 14:54
@Premek_Orac píše:
@samantafox Ahoj,

Aktuálně o rouškách:

Kamarád je právě v Rakousku a jeho zkušenost je taková, že vyžadují potvrzení při vstupech, a to i u restaurací apod. Tzn. berou daleko vážněji, co se nařídí. V Čr po mě nido nikdy nic nechtěl, přestože potvrzení s sebou mívám.

Z rodiny mam zkusennost, ze vyzaduji u nas v hotelech v Pha i Brne a ve Vidni ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.6.21 16:10

Věřím, že se to do prázdnin ještě změní. Je to hrozná představa mít roušku či respirátor v tom vedře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
15.6.21 19:08

Taky by mě to zajímalo. Koukala jsem na webkamery a vypadá to, že na plážích nikdo roušku nemá ;)
Každopádně v sobotu tam jedeme, tak pak mohu poreferovat, jaká je skutečnost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
17.6.21 07:51

@samantafox Na plazich se rousky nenosi a pry je to dost laxni i kolem nich, ted mi rikali znami, co se vraceli. Uzijte si dovcu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
17.6.21 07:52
@retrivrice píše:
@samantafox Na plazich se rousky nenosi a pry je to dost laxni i kolem nich, ted mi rikali znami, co se vraceli. Uzijte si dovcu!

Díky moc za ochotu! Docela se mi ulevilo! Hezký den!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
21.6.21 21:55

Tak mohu potvrdit, že roušky jsou vidět na pláži i mimo ní velmi málo. V obchodech je mají všichni a i na plážích na WC je cedulka, že mají být a lidé to dodržují. Na ulicích jsou to pak jen jednotlivci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
27.6.21 10:30

Ahoj, chystame se v cervenci do Italie autem, budu vdecna za informace, jak to tam prakticky vypada s opatrenimi, co aktualne vyzaduji pri prejezdu hranic, co pri ubytovani…

Planujeme sever Italie, Lago di Como a okoli, more spis ne.

Piste zkusenosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
3.7.21 15:38

Nevím, co konkrétně tě zajímavá, včera jsme se vrátili ;)
Při cestě tam na hranicích nikdo nebyl, při zpáteční nás na Italsko-rakouských hranicích svedli do jednoho pruhu a každého zastavovali. Nás se jen ptali, kam jedeme, když jsme řekli, že domů do ČR, tak nás pustili. Na českých hranicích už také byli, ale nezastavili nás.
Při ubytování po nás nikdo nic, kromě peněz, nechtěl :D
Možná bych akorát zmínila, že v celé Itálii jsou povinné koupací čepice v bazénech jako proticovidové opatření a dost se to hlídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
5.7.21 10:12
@vverru píše:
Nevím, co konkrétně tě zajímavá, včera jsme se vrátili ;)
Při cestě tam na hranicích nikdo nebyl, při zpáteční nás na Italsko-rakouských hranicích svedli do jednoho pruhu a každého zastavovali. Nás se jen ptali, kam jedeme, když jsme řekli, že domů do ČR, tak nás pustili. Na českých hranicích už také byli, ale nezastavili nás.
Při ubytování po nás nikdo nic, kromě peněz, nechtěl :D
Možná bych akorát zmínila, že v celé Itálii jsou povinné koupací čepice v bazénech jako proticovidové opatření a dost se to hlídá.

Moc děkuji, přesně toto jsem potřebovala zjistit. :D Jak to vypadá na hranicích cestou tam (autem), jak při ubytování. Teda nechtěli nikde nic, super!

Akorát teda ty koupací čepice moc nechápu, jak to může pomoct? :lol: Ty jste byli na nějakých velkých koupalištích?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
5.7.21 10:13

@vverru Ještě prosím dotaz - s rouškama nějak prudili? Opravdu bych špatně snášela, kdybych ji v tom horku musela mít nasazenou… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
8.7.21 23:05

@J_Doe Ty čepice jsme taky nepochopili, ale fakt to hlídali hodně. My jsme byli v aquaparku v kempu se známými.
Roušky venku neřešil a nenosil nikdo, pouze v obchodech a tam všude byla klima ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat