Rovnátka po druhé

Anonymní
22.11.19 13:53

Rovnátka po druhé

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat, mate někdo zkušenosti s tím, ze by se vám zuby po rovnátkách znovu zkřivily?
Měla jsem fixní rovnátka, a zuby se mi hezky srovnali. Bohužel se mi zase zkřivily kvůli osmičkám. Osmičky už mam venku, ale už asi 3 roky nosím pouze vydávací plastové rovnátka na noc. A zuby jsou furt stejné. Přemýšlím že bych požádala svého zubaře, aby mi dal znovu fixní rovnátka, protože plastové mi vážně nic nerovnají a zbytečně vyhazují peníze. Chtěla jsem se ale zeptat, je to vůbec možné? Měl jste někdo takový případ? Říkám si aby s tím neměl problém, že chci znovu fixní.

Děkuji za odpověď :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22.11.19 14:01

Kdyz si je zaplatite…taky se chystam 2× na fixni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 14:12

Máme v rodině. Krásně srovnané zuby a po sejmutí rovnátek se opět zkřivily. Takže fixní rovnátka podruhé a zůstanou v puse minimálně 18 měsíců. A osmičky už jsou venku.

• Nahlásit
  • Citovat
22.11.19 14:40

Ano bohužel, jsem pomalu zralá na rovnátka po třetí, ale už do fixu nepůjdu, mám plastový nástavec na noc a to mi aspon podrží tvar co mám ted, ovšem po sejemutí fixu jsem je měla uplně rovné, ted už se zase trochu hnuly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 14:40

Ano, já. Měla jsem fixní rovnátka, potom po sejmutí deset let dlahu (drátek zezadu na zubech), pak doktorka usoudila, že už není potřeba, sundala ji a zuby se mi vrátily do skoro výchozího stavu, doktorka řekla, že se to stává a víc to nechtěla řešit, obrátila jsem se na jiné pracoviště, nechala si dát fixní podruhé. Zuby mám opět krásně rovné, opět drátek zezadu a už si ho nenechám sundat, mezitím mi narostly osmičky a vše drží, jak má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
22.11.19 14:43

Jde určitě znovu i s fixními rovnátky, ono je to celkem časté, že se zuby pak mají tendenci vracet zpět do svého původního postavení. Já mám z toho důvodu na horní i dolní čelisti zezadu na zubech v rozsahu 4-4 retainer, tenký fixní drátek, který zuby drží v nové poloze. Už ho tam mám přes osum let a pořád drží, nijak mě neomezuje, v mluvení ani v čištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 14:58

Muze se to stat, ze se zuby po fixnich rovnatkach zase casem rozjedou, jeste kdyz ti narostly osmičky.. Nic neobvykleho. Bohuzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
22.11.19 15:16

Měli ti vytáhnout osmičky před rovnátky, to se běžně dělá. A zuby se zkřiví po sundaných rovnátkách téměř každému, protože zuby si pamatují původní polohu a vrací se do ní. Musíš po sejmutí nosit rovnátka na spaní společně s fixační folií a vážně na to dbát, jinak se ti to zase zkřiví. Nebo jak psaly holky výše, nechat si zuby zezadu zadrátkovat. Mám drátek dole a zuby se ani nehnout, nahoře ho nemám a zase mám zuby trošku křivější. Ale ne tolik, jako před tím, tak to tak neřeším… :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13443
22.11.19 15:28

Ja mela jako mlada rovnatka, hned po sejmuti se mi okamzite zacaly rozjizdet. Pred 2 lety jsem se odhodlala to resit, zasla jsem za zubarem a bylo mi receno toto:

1. nezpusobujou to osmicky, ale mohou ten problem zhorsovat, proto musi ven
2. to ze se zuby zase rozjedou je zpusobeno tim, ze zuby rostou pod urcitym uhlem, to nemusi byt volnym okem az tak videt, ale jak kouses, tak tam dochazi ke tlakum, ktere ty zuby posouvaji smerem dopredu.
3. ani fixni rovnatka nedokazou uplne narovnat ten sklon zubu, to proste nejde, jak to jednou takto narostlo, tak ten sklon tam vzdy bude
4. jediny zpusob, jak zabranit tomu, aby se ti po sundani rovnatek nezacaly zuby opet rozjizdet je ten, ze ti na vnitrni stranu zubu nalepi dratecek, ktery tam uz fixne zustane po zbytek tveho zivota a bude drzet zuby v narovnane pozici a zabrani tomu, ze se ti budou posouvat.
6. vzhledem k tomu, ze to je neco jako ty rovnatka, komplikuje to cisteni zubu. To znamena, ze uz nemuzes pouzivat dentalni nit, musis ty zuby komplikovane cistit mezizubnim kartackem a to zrovna u tech prednich zubu jde tost ztuha. A cistit se musi, protoze normalni kartacek ty meziprostory uz nezvladne vycistit, protoze tam zavazi ten fixacni dratek. Takze zapomen na obycejne vycisteni zubu pred spanim, bude to vzdy procedura.

7. Cena: me bylo receno, ze vzhledem k tomu, ze si ponesu naklady sama, muzu pocitat kolem 80 tacu.

Po zvazeni vsech pro a proti jsem si rekla, ze mi krive zuby zase az TAK moc nevadi. Asi nejvic me rozhodil ten fixacni drat, to ja tam proste nechci mit. Tecka. Cenu bych jeste zkousla, ale nechci drat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 15:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat, mate někdo zkušenosti s tím, ze by se vám zuby po rovnátkách znovu zkřivily?
Měla jsem fixní rovnátka, a zuby se mi hezky srovnali. Bohužel se mi zase zkřivily kvůli osmičkám. Osmičky už mam venku, ale už asi 3 roky nosím pouze vydávací plastové rovnátka na noc. A zuby jsou furt stejné. Přemýšlím že bych požádala svého zubaře, aby mi dal znovu fixní rovnátka, protože plastové mi vážně nic nerovnají a zbytečně vyhazují peníze. Chtěla jsem se ale zeptat, je to vůbec možné? Měl jste někdo takový případ? Říkám si aby s tím neměl problém, že chci znovu fixní.Děkuji za odpověď :srdce:

Měla jsem je znovu asi po deseti letech. Nikdo ti nic neřekne, jen bych volila jiného ortodontistu, tenhle to asi udělal blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 15:52

@warita podruhé jsem je měla snad tři roky, potom nic nenosila, osmičky trochu vykoukli a zuby furt drží. Do drátku bych taky nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
22.11.19 16:28
@warita píše:
Ja mela jako mlada rovnatka, hned po sejmuti se mi okamzite zacaly rozjizdet. Pred 2 lety jsem se odhodlala to resit, zasla jsem za zubarem a bylo mi receno toto:

1. nezpusobujou to osmicky, ale mohou ten problem zhorsovat, proto musi ven
2. to ze se zuby zase rozjedou je zpusobeno tim, ze zuby rostou pod urcitym uhlem, to nemusi byt volnym okem az tak videt, ale jak kouses, tak tam dochazi ke tlakum, ktere ty zuby posouvaji smerem dopredu.
3. ani fixni rovnatka nedokazou uplne narovnat ten sklon zubu, to proste nejde, jak to jednou takto narostlo, tak ten sklon tam vzdy bude
4. jediny zpusob, jak zabranit tomu, aby se ti po sundani rovnatek nezacaly zuby opet rozjizdet je ten, ze ti na vnitrni stranu zubu nalepi dratecek, ktery tam uz fixne zustane po zbytek tveho zivota a bude drzet zuby v narovnane pozici a zabrani tomu, ze se ti budou posouvat.
6. vzhledem k tomu, ze to je neco jako ty rovnatka, komplikuje to cisteni zubu. To znamena, ze uz nemuzes pouzivat dentalni nit, musis ty zuby komplikovane cistit mezizubnim kartackem a to zrovna u tech prednich zubu jde tost ztuha. A cistit se musi, protoze normalni kartacek ty meziprostory uz nezvladne vycistit, protoze tam zavazi ten fixacni dratek. Takze zapomen na obycejne vycisteni zubu pred spanim, bude to vzdy procedura.

7. Cena: me bylo receno, ze vzhledem k tomu, ze si ponesu naklady sama, muzu pocitat kolem 80 tacu.

Po zvazeni vsech pro a proti jsem si rekla, ze mi krive zuby zase az TAK moc nevadi. Asi nejvic me rozhodil ten fixacni drat, to ja tam proste nechci mit. Tecka. Cenu bych jeste zkousla, ale nechci drat.

Drátek mi při čištění rozhodně nevadí, mezizubní kartáček není nic komplikovaného, určitě jednodušší na manipulaci, než zubní nit. Drátek mám navíc nalepený pod bodem kontaktu, takže jednou za čas vyčistím bez obtíží i zubní nití. Zubní kaz jsem měla jeden naposledy v roce 2006, ale to jsem ještě nepoužívala mezizubní kartáčky. Dvakrát do roka pro jistototu chodím na zubní hygienu, kdyby se někde kolem drátku udělal zubní kámen, tak ať se dá pryč. Jinak o drátku vůbec nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
22.11.19 16:33
@Bubla Bůčková píše:
Měla jsem je znovu asi po deseti letech. Nikdo ti nic neřekne, jen bych volila jiného ortodontistu, tenhle to asi udělal blbě.

To, že se to pohne, rozhodně neznamená, že je to chyba zubaře. Záleží hlavně na tom, jaké je postavení zubů před rovnátky. Mně trhali čtyři zuby, všechny pětky, měla jsem velké stěsnání, trojka prořezala bokem, byl zákus dvojky, zkřížený skus u stoliček, nosila jsem rovnátka přes tři roky, bez drátku by se mi to na 100% pohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 16:35
@Beata.xy píše:
To, že se to pohne, rozhodně neznamená, že je to chyba zubaře. Záleží hlavně na tom, jaké je postavení zubů před rovnátky. Mně trhali čtyři zuby, všechny pětky, měla jsem velké stěsnání, trojka prořezala bokem, byl zákus dvojky, zkřížený skus u stoliček, nosila jsem rovnátka přes tři roky, bez drátku by se mi to na 100% pohlo.

Takže ten její to udělal blbě, nedal ji drátek :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
22.11.19 16:36
@Bubla Bůčková píše:
Takže ten její to udělal blbě, nedal ji drátek :nevim:

Třeba ho nechtěla, vy byste ho taky nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama