Rozchod s cholerikem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 18:57
Rozchod z cholerikem

Prosím o radu. Jsem s přítelem 3 roky a máme roční dceru. Poslední půl roku se s jim nedá vydržet. Pohrávám si s myšlenkou, že se s ním rozjedu. Ale jak? Je to hrozný cholerik. Už jednou (těhotná) jsem se s ním chtěla rozejít, nepustil mě z bytu, držel mě za krkem, chytal mě pořad za ruku, až jsem druhý den měl modřiny. Nakonec jsem s ním zůstala. Teď se ale obavám, jak to mám udělat, když tu je malá. Co když mi ji nebude chtít dat? Nemuzu předpokládat jeho reakci, opravdu nám to neklape, ale on s rozchodem určitě nebude souhlasit. Nebude mě chtít pustit. Jak by jste se na tohle dámy Vy připravili, jak mu to řekli? Máte některá zkušenost rozchodu z cholerikem? :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
mary.27
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 24.01.19 19:02

Tak hlavně bych neodcházela s ním v zádech, ale odchod si připravila, vše odvezla včetně dcery pryč a potom mu to buď řekla nebo napsala. Ať si potom hází s nábytkem a kope do věcí beze svědků…

Maiandra
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 24.01.19 19:05

Postopadesáté, agresivní magor není cholerik. Cholerik je normální člověk, který rychle vyšumí. Tohle je agresivní násilník, je fajn si ten rozdíl uvědomit, protože choleriků je spousta a je to normální, toto normální ani přijatelné není.
Klidně si zavolej na linku pro oběti domácího násilí (Bílý kruh bezpečí, Persefona a jiné), a můžeš se poradit o praktických věcech. Potřebuješ si udělat jasný plán odchodu, co, kdy, jak, kam. Abys pak mohla prostě rychle odejít, i s malou. Žádné že ti ji nebude chtít dát, je to dítě vás obou, budeš to muset řešit s OSPOD a pak se bude řešit svěření do péče. V takovém typu vztahu klidně můžeš nechat dopis, pokud si na konfrontaci netroufneš, říct to přes telefon apod. - normálně mi to nepřijde fér, ale toto není normální situace, tady už nemá smysl hrát na fér a nefér, když se ho bojíš. Bude pro tebe pochopitelně snazší odejít, když u toho zrovna nebude. Případně je i možnost si přizvat třeba někoho z rodiny nebo z přátel, abys na to nebyla sama (na stěhování věcí apod., aby se to stihlo rychle a hladce).

Příspěvek upraven 24.01.19 v 19:07

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 19:05

@mary.27 toho se právě bojím no. Jednou jsme se bavili o tom a on řekl, ze by na mě zavolal policii, ze jsem mu unesla dítě.

Maiandra
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 24.01.19 19:12
@Anonymní píše:
@mary.27 toho se právě bojím no. Jednou jsme se bavili o tom a on řekl, ze by na mě zavolal policii, ze jsem mu unesla dítě.
Žes MU unesla svoje vlastní roční dítě v rámci odchodu od něj… to víš že jo, tak abys snad ve strachu s ním byla furt, ne. Proto ti říkám, poraď se na OSPOD nebo některé tě organizaci, jak přesně postupovat ohledně svěření dítěte do péče i před, aby to bylo ok, nenech si něco bulíkovat od něj, snaží se tě zastrašit. Více viz i třeba zde: http://www.azrodina.cz/…k-postupovat
Nemůžeš mu ale bránit ve styku s dítětem, to ne.
ka2ka
Extra třída :D 13767 příspěvků 24.01.19 19:22
@Anonymní píše:
@mary.27 toho se právě bojím no. Jednou jsme se bavili o tom a on řekl, ze by na mě zavolal policii, ze jsem mu unesla dítě.

hlavně si promysli jak to pak bude finančně, máš kde žít, z čeho žít?

káťa
Extra třída :D 13438 příspěvků 24.01.19 19:30

Já bych odešla, když u toho nebude a napsala/zavolala mu to až bych byla v bezpečí.
Nebo ta asistence nejakych bodyguardů - rodina, přátelé…

Micaella22
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 24.01.19 19:48

Presne, nejdriv zajit na ospod, vse oznamit, poradit se. Za par dni pak pockat az bude v praci. Zburcovat kamosky s autama at se ti tam vejde co nejvic veci a zdrhnout pryc. Doufam, ze mas kam.

Božislava
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 24.01.19 19:53

S těma agresory se roztrh pytel. Jiné rady nečekej co už najdeš zde na e-miminu v archívu. Nebo co radily holky přede mnou. Přeji vše dobré. Ať vše dobře dopadne. :hug:

růžový achát
Kelišová 6199 příspěvků 24.01.19 19:59
@Božislava píše:
S těma agresory se roztrh pytel. Jiné rady nečekej co už najdeš zde na e-miminu v archívu. Nebo co radily holky přede mnou. Přeji vše dobré. Ať vše
dobře dopadne. :hug:

Jj, hoši to nedávaj a tak si masírujou ego na maminách s miminama. :cert:

Božislava
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 24.01.19 20:52
@růžový achát píše:
Jj, hoši to nedávaj a tak si masírujou ego na maminách s miminama. :cert:

To je velmi smutné :hug:

Honza82
Kecalka 219 příspěvků 24.01.19 21:10

To je hrozný. To muž před ženou opravdu dokáže svou agresi skrývat, nejde to poznat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 21:16
@Honza82 píše:
To je hrozný. To muž před ženou opravdu dokáže svou agresi skrývat, nejde to poznat?

Nejde. Dokonce navenek se casto jevi jako sympataci, vsichni jim tu pretvarku basti. Zazito na vlastni kuzi jako dite. Na druhou stranu zena trpici je vedle nich za suchou vetev a casto toho paradniho muze jeste vsichni castecne lituji. :zed:

jege
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 24.01.19 21:28
@růžový achát píše:
Jj, hoši to nedávaj a tak si masírujou ego na maminách s miminama. :cert:

Jj, a podobné posmívání tomu jenom přispívá. Ohnuly jste si společnost podle toho, jak vám to vyhovuje a pak se divíte, že se chlapi mají problémy s egem. Chce to i dávat, a ne jenom brát.

@Anonymní píše:
Nejde. Dokonce navenek se casto jevi jako sympataci, vsichni jim tu pretvarku basti.

Ale dá, do 1/2 roku se projeví každá odchylka nebo úchylka, ovšem to by ženská neměla mít klapky na očích a toho svého všemožně omlouvat. To jak se chová navenek s ostatními lidmi je přitom úplně irelevantní. Tady je zakladatelka ve vztahu 3 roky, už má roční dceru a agresivita se projevovala již předtím. Co na to říct? Kdo chce kam …

Honza82
Kecalka 219 příspěvků 24.01.19 21:32

Ja nechápu, jak může muž na ženu použít sílu. To je tak tupý, vybíjet se silou a k tomu ještě na někom, kdo se neubrání

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >