Rozešli jsme se s přítelem a zjistila jsem, že jsem těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DOhemova
Nováček 3 příspěvky 23.01.19 21:32
rozešli jsme se s přítelem a zjistila jsem, že jsem těhotná

Zdravím, jsem tu nová a nevím si rady. S přítelem jsme se rozešli na začátku ledna. Ted jsem zjistila, že jsem těhotná. Bejvaly se bohužel vrátil k ex, se kterou už má jedno dítě ( malemu je 1,5 ). Údajně to byl i důvod našeho rozchodu. :/ Když jsem přišla za ním mu to říct, nebyl moc nadšený, ale řekl, že rozhodnutí je na mně, jestli si to chci nechat, ale řekl mi, že ted není v situaci, že by se o nás mohl postarat, přesto když jsme se viděli tak říkal jak mu strašně chybim, že na mě často myslí a že s tou jeho jim to neklape. Stala se vám někomu podobná situace? Zvládate se postarat o mimco jako matky samozivizelky? Na potrat jit nechci, rodina mi řekla, že by mi i finančně pomohli, abych na to vše nebyla úplně sama. Přesto mám strach.. Je mi teprve 22, mám svůj byt, práci.. Ale nevím si úplně rady a asi by mě trochu utěšilo, kdybych věděla, že byl někdo v podobné situaci a zvládl to :) Díky za vaše odpovědi a rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
truelly
Závislačka 3013 příspěvků 23.01.19 21:35

Svůj byt? Nebo pronájem? Když myslíš, že to sama finančně zvládneš…nebo můžeš začít s čistým štítem hledat lepšího otce svých dětí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 21:43

No nevim jestli to sama ve 22 zvladnes. K tomu dite bez otce taky nic moc. A alimenty jestli uz jedbo dite ma moc velky taky necekej.

DOhemova
Nováček 3 příspěvky 23.01.19 21:44

@truelly byt je mamky, ale bydlím v něm já, jelikož mamka bydlí s přítelem v domě. Nazývám to jako „svůj“ byt :)

terien
Echt Kelišová 9482 příspěvků 23.01.19 21:58

To je nějaká epidemie porozchodových těhotenství tady. Pokud máš bydlení takhle vyřešené tak bys to mohla zvládnout, rodičák + alimenty + výživné na matku, to není tak marný.

atominnka
Generální žvanilka 21966 příspěvků 23.01.19 21:59

Vypočítej si mateřskou, pokud máš nárok, cca kolik bys dostala alimenty od otce a jestli vyjdeš s mateřskou/ro­dičákem. Pokud zvládneš vše poplatit, jdi do toho. Ale pleny a věci pro dítě nejsou sranda, navíc třeba UM.
Pokud to nezvládneš poplatit, osobně bych volila potrat. byla jsem v situaci, kdy jsem dětem pomalu neměla za co koupit jídlo, já jedla jen v práci v kantýně a fakt to není p.del. Dobrovolně bych to neriskovala nikdy. A na pomoc se spoléhat nemuzeš.
Jinak… ani být sama s dítětem není sranda, ale zvládat se to dá.
dobře to zvaž. dítě je radost, ale je to fakt na celý život, neodložíš ho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 22:01

Mám to stejně ;) bydlím v bytě taťky, sama s dítětem. ;) Navíc platím nájem, nevím jestli mamce něco platíš. Mám alimenty. Na vyskakování to není ale dá se zvládnout ;) držím palce a rozhodni se jak uznáš za správné :hug:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29690 příspěvků 23.01.19 22:01
@terien píše:
To je nějaká epidemie porozchodových těhotenství tady. Pokud máš bydlení takhle vyřešené tak bys to mohla zvládnout, rodičák + alimenty + výživné na matku, to není tak marný.

se změnil…, co se tady ještě divíš :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 22:04

Ja to zvladla. Dite ve 22. Ex 28 let prisel o mamu, slo to s nim z kopce, bez prace, zacal pit… davala jsem dite na hlidani kam to slo - hlavne nasim odpoledne a ja sla makat na kratkej/dlouhej tyden do baru v centru 17:00-2:00 pak jsem jela k nasim do baraku 30km za malou, spala jsem do doby nez se vzbudila, starala se o ni a cekala na jejiho odpoledniho slofika abych dohnala spanek a pak zase ve 4 odpo do prace. Platila jsem najem 16k, jidlo, naftu, vsechno. Ex jsem davala cas. Pak mi dosla trpelivost a vykopla jsem ho. Penize pak uz mel ale pro sebe. Sla jsem do menciho bytu v Pze za 12k se vsim. Ted uz mi skoncil rodicak, mala ve skolce, ja v praci obor gastro 3× tydne do 15:00. Pak si beru smenu na cely 2dny ob vikend, to malou ma ex. Zvladam to, s malou jsem dost. Uteklo to nejhorsi, ale byla to drina. Mozna i vic psychicka, ani nevim. Kolikrat jsem malou odstrkovala aby si hrala sama, ja byla vystavena po 3 dnech v praci. Do bytu jsem prijela tam neuklizeno, zadny jidlo, ja unavena jak prase a musela jsem vse udelat… ted tu prdola vedle me spi, a ja tehlech chvil, ktery byly, lituju. Mohla jsem jit bydlet k nasim davno, muzu i ted. Pred tim jsem mela hrdost, ted chci mit prece jenom klid. Financne to zvladam:) nemam nouze. Kdyz je vetsi vydaj potreba, tak vim, ze muzu rict nasim.

mrav
Generální žvanilka 22925 příspěvků 23.01.19 22:18

Ahoj. Být sama na dítě - to není žádná sranda, ale zvládnout se to dá. Já jako chlap jsem po tragédii v rodině taky zůstal sám s dvouletou holčičkou. Přeji ti, aby jsi brzo našla pro své miminko náhradního tátu.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 23.01.19 22:29

Zvládneš to :kytka: . A nemyslím si, že budeš do konce života sama, někoho si určitě najdeš :hug:. Pokud ti rodina slíbila pomoc, neboj se ničeho.

Lussinda
Kecalka 104 příspěvků 23.01.19 22:42

Tak zvladnout se to asi da. Ale neni mit lepsi dite s nekym, koho milujes? Si mlada a mas sanci si vybrat. Ja bych osobne nespechela a radeji si pockala.
Bylo by to jine, kdyby si mela s dite s nekym, koho milujes a on te pak treba po 2 letech opustil. Ale tahle, myslis, ze jeho tata bude mit o nej zajem? Ze ho bude navstevovat, veme ho obcas na vylet az bude vetsi, nebo bude jen posilat penize?
Taky si hledat s pritele s ditetem, tahle mlada bude myslim tezke. Cast v tvem veku jeste studuje, nebo o rodine neuvazuje a pokud ano, tak urcite uprednosti vlastni dite. Jeho “tata” o nej muze po 5 letech treba projevit zajem, ty budes mit treba i pritele, jeho biologicky tata se vam bude do vztahu michat.. myslim, ze to neni dobre

rena621
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 23.01.19 23:12

Dost pochybuji ze tenhle tatinek nekdy projevi zajem o dite a uprime jsi myslim,ze se nebude starat ani o dite co je uz narozene.Tvuj prispevek me nuti jsi myslet ze je lepsi dite jsi nenechavat? @Lussinda

Lussinda
Kecalka 104 příspěvků 24.01.19 00:38

@rena621
Byt ja v te situaci tak si ho nenecham. Ciste muj nazor. Otec o dite ocividne nestoji. Kdyby treba projevil alespon zajem, chtel stridavou peci, zajimal by se, jak se vyviji atd..
Jiste, je hodne deti bez tatinka i maminky.. ale porad je ti sance, ze si slecna muze za rok, dva najit milujiciho, hodneho pritele. Otazka je, jestli by ale takovyto pritel dokazal pojmout toto dite za sve.. asi je to taky jine ve 20, nebo ve 30. Myslim si, ze treba nejaky 25 ti lety kluk uprednosti radeji dite svych genu nez cizi, zaroven ale nerikam, ze se nenajde kluk, ktery by dite prijmul. Kdyby zakladatelce bylo treba 35, nasla by si pritele, treba rozvedeneho, ktery treba nejake dite ma, vída ho, posila alimenty, ale s zenou se s nejakeho duvodu rozvedl, prijme mnohem snaze “cizi” dite za sve nez mlady kluk…
Jestli chapu, tento kluk si udelal dite s byvalou pritelkyni, pak ji opustil, udelal si dite se zaklatelkou, tu taky opustil, vratil se k byvalce a pak zase zjistil, ze jim to neklame.
Promin, ale ja bych si s takovymto clovekem proste dite nenechala, kdyz si mohu jeste vybrat. Jak jsem psala, je to jine kdyby bylo dite natozene a pritel by ji opustil po x letech. Takhle je porad sance, ze se najde super tatinek, ktery slecnu bude milovat, bude ji pomahat atd. Nez resit alimenty, finance, bat se ze za x let projevi biologicky otec zajem, zacne treba pozadovat strodavku … :nevim:

majdalenka20
Kecalka 420 příspěvků 24.01.19 01:49

Jsi rozhodnuta si ho nechat. Dal nad tim nepremyslej. Rodina stoji pri tobe, bydlet mas kde a do porodu jeste daleko. Za tu dobu se muze zmenit milion veci.
Dokonce i vdana zena s dokonalym vztahem, muze byt za 9 mesicu matka samozivitelka.
Ty to das! :srdce: Drzim pesti. :* :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >