Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj holky,
chtela bych znat jen Vas nazor.
Dneska prisel pritel domu s tim,ze nam jeho kamarad daruje postylku,protoze jeho 3 mesicni syn v ni odmita usnout a usne jedine na ruce nebo s nimi v posteli.
Kdyz ho daji do postylky tak jen rve a rve a rve,ale to se prece muselo mimco naucit a kdykoliv predtim brecelo,tak ho mamka vzala do naruce a tim prestalo.
Ptala jsem se na nazor me mamky a ta mi rikala,ze jsem nikdy s nimi v posteli nespala..
Strcila me do postylky a kdyz jsem brecela,tak me nechala brecet a ja prestala a potom spokojene usnula..Nenechalo to na me zadne nasledky,ze me nechala vyrvat ![]()
Ptam se proto,protoze bych se presne tomuhle chtela vyvarovat,tak jestli mate nejake rady jak na to
![]()
Promiň mou nechápavost - asi že je pět ráno
- ale čeho se chceš vyvarovat? Brát si mimčo do postele nebo ho nechávat vyřvat v jeho?
Buďte rádi za darovanou postýlku a ještě radši za dostatek místa v posteli ![]()
Nejsem zastánce usínání u rodičů, stejně tak jako nechápu, proč by si dítě mělo přes den v postýlce hrát. Tyhle dvě věci opravdu dodržuju a nestalo se mi, že by naše malá za těch 7 a půl měsíce neusnula v postýlce. Když se náhodou stane, že brečí, nevyndavám ji, jen ji hladím a mluvím na ni a do pár minutek je ticho a spí ![]()
Tak já vlastně nevím,proč ti tu píšu…radu nemám žádnou.
Jsem zastánce toho,že mám miminko protože chci,chci se o něj starat,chci ho milovat a k tomu mi příjde normální ho i chovat,„rozmazlovat“,.......Věčně to miminko nebude,takže já jsem ráda za to,že se mnou může párkrát spinkat v posteli.
Nemám děti přece proto,že se chci vyspat a že je nechci rozmazlovat atp-Toť můj názor
![]()
Příspěvek upraven 23.11.11 v 06:10
Každé dítě je jiné - nicméně tříměsíční miminko není rozmazlené. Tříměsíční dítě funguje v rovině biologických potřeb, takže z nějakého důvodu silně potřebuje blízkost matky (případně jiné pečující osoby), fyzickou blízkost, pocit bezpečí. Nedat mu ho a nechat ho vyřvávat v postýlce až (spokojeně) usne je trápení.
A jinak - jak na to? No to je jednoduché. Když bude miminko plakat, tak máš dvě možnosti - buď mu vyjdeš nějak vstříc (chováním, nošením, hlazením, nakrmením, přebalením, zpíváním …) nebo ho dáš do postýlky a necháš ho tam křičet, dokud neusne/neuřve se do totálního vyčerpání (upozorňuji, že zvlášť „urputná“ mimina dokáží křičet i hodiny v kuse) … co jiného chceš slyšet???
Taky jsem dřív byla zastánce toho, že dítě do postele néé. Ale mla bys to vidět u nás v noci
děti (6 a 3) oba nakýblovaný u nás, mladší u mě, starší holka u manžela. Fakt si nepamatuju, kdy jsme spali bezu dětí. A fakt mi to nevadí, je strašně příjemný když se k tobě v noci tulí.
Podle mě 3měsíční miminko nejde rozmazlit. Brečí, protože něco potřebuje… Jasně, že se mu líbí u mámy…ale teda postýlky bych se kvůli tomu nezbavovala. za měsíc může být všechno jinak
Tak malé miminko bych vyřvat nenechala a taky ho šla chovat. Moje děti po usnutí šly vrátit do postýlky, tak nevím ![]()
byla jsem rozhodnutá že moje dítě bude usínat a spát v postýlce,do doby než se nám rozjeli tříměsíční koliky a řval a řval až se zalykal-dokázala by jsi ho potom dát do postýlky se slovy dobrou noc a odejít? ano nakonec s náma spí v posteli, jsem na sebe za to hrdá, uskromním se jen aby on byl šťastný, jsem matka která dítěti v tomto vyšla vztřict a nenechala ho vyřvat v bolestech v postýlce.Je rozdíl miminko, který se do postýlky položí a ono po chvilce usne-pak ať spí v postýlce, ale dítě který trpí v bolestech a řve celou noc si zaslouží být chováno a u maminky
Nase mala spinka v postylce, nemame problem, ovsem ma obdobi, kdy je ufnukana, umazlena a chce byt s nami. Vyrvat ji nenechavam (to na ni stejne neplati, rvala by i ctyri hodiny) a proste si ji vezmu k nam… ![]()
Treba za tri noci az tyden uz je opet ve sve kuzi a spinka si v postylce…
Navic, to mazleni v posteli je s mimcem supr a jak prijde obdobi, kdy vas ditko posle do pr.ele, jeste budete s laskou vzpominat na to, jak se tlacilo do luzka! ![]()
když jsem si přečetla název tvého příspěvku, hned jsem chtěla doplnit „neexistuje“. 3měsíční dítě určitě není rozmazlené, vypočítavé a ani nic podobného. co se tohoto týká, můžeš být v klidu
. a „vyřvat“ bych ho určitě nenechávala.
Ahoj já mám doma taky dítě co neusíná ve své postýlce. Ano naučila jsem si ho tak sama. Ale prostě když ti novorozenec řve, řve a řve ( trpěl na prdy) tak uděláš cokoliv aby konečně usnul.
Tak zaprvé
ty dva slova-rozmazlené miminko-mě zvedají ze židle.bud ráda,že ti tam prcek po chvíli pláče pěkně usnul.Ten kdo nezažije např.neskutečné koliky,řev,totální zoufalost a hlavně nevyspání,to těžko chápe.Těžce pochybuji o tom,že bys tam svoje dítko nechala několik hodin řvát,kor by třeba mělo bolení bříška.Klidně si vemu prcka do postele,jen abych se mohla trochu vyspat a pak mít možnost přez den normálně fungovat.Já mám staršího nakvartyrované u mě v posteli a bez něj prostě neusnu
Mladší s postýlkou nikdy problém neměl,spí tam jak přez den,tak v noci uplně bez problému a to od malička-a to je k nezaplacení.Starší postýlku nenáviděl,takže vím o čem mluvím.Ono dítko jde snadno naučit na určité zvyky,které se pak stanou bičem,ale někdy prostě není jiné východisko ![]()
Ahoj,takhle malé miminko není rozmazlené ale jen chce prostě maminku a zvyklo si.
Moje malá dřív usínala u kojení a když ne,tak plakala.Uspávala jsem různě - třeba v lehátku,v ruce atd.Podotýkám ale že to bylo jen když byla vážně miminko,které trpělo hodně velkými prdíky,takže vlastně jen plakala.Párkrát spala i se mnou v postely.Nakonec jsem ji nechala uřvat - to jí bylo asi 9měsíců.Naučila se usínat sama a usíná sama dál.Když lezou zuby a hodně jí to bolí spí u mě i dnes ale je to naprosto výjméčné.Dítko by prostě mělo mít svoji postýlku
ale třeba kamarádky holčička spí s ní v posteli od jejích 3měs. taky a chudák manžel na sedačce.Holčičce je ted rok a půl a pořád spí s mamkou a postýlku už ani nemají.
Tříměsíční miminko nejde rozmazlit. Je to tvoreček kterej nechápe, nerozumí a potřebuje se dobře „dopíct“ a rozvinout. A to bez jistoty mámy - v JAKÉKOLIV situaci, ve dne v noci - jde těžko.
Neřekla bych, že tříměsíční dítě po vyřvání „spokojeně usne“. Spíš pochopí, že se pomoci nedovolá, co mu zbyde. To je totální kapitulace.
Dítě si schválně do postýlky dávat nemusíš - každé je jiné, proč ho hned něco učit. Ale kdyby plakalo, jsem tu pro něj a klidně si ho k sobě vezmu.
Lidi jsou strašně nevyzrálý, když se narodí. Porovnejte nás s jinejma tvorama - pokouší se brzy chodit, sami jíst… My jsme holt ten rok pozadu a po narození máme na dopečení nárok. ![]()
Ano,už to tady nějaké holky psali,ale já to napíšu znova 3 měsíční dítě není rozmazlené,ale to poznáš sama,myšleno v dobrém
![]()
Jinač určitě lepší něž takhle malé dítko nechat vyřvat,s tím já absolutně nesouhlasím…Já jsem si sama brávala dítko do postele,ale ted bohužel nechce spát ve své postýlce,takže spí s náma a to jsou jí 2roky,ano já mám rozmazlené dítko,ale užívám si těch chvil,pak se s náma v pubertě nepomazlí,tak co užívejme si hooolkyyy dokuuud jsou malííí