Rozpočet rekonstrukce pro banku

6
9.6.21 16:25

Rozpočet rekonstrukce pro banku

Ahoj, kupujeme dům za 3,3 milionu. Hypo chceme na 4,5. 10% mame vlastní zdroje, respektive druhou nemovitost do zástavy. Nyní nám vrátili položkovy rozpočet na rekonstrukci, s tím, ze jsem rozpočet udelal na 1,2 milionu - aby to dalo dohromady těch 3,3. Vše si budeme dělat svepomoci - v rodině mame řemeslníky všech profesi. Banka mi vrátila rozpočet s tím, ze je nerealny a mame ho udelat alespoň na 1,8 milionu. Když to udělám, zvedne se mi pak výše hypotéky? Nebo jak je to. Třeba podlahy mam napsané za 100 tisic a to se jim zda málo, přitom vim, ze je udelame třeba za 70. Diky za pomoc! Jedna se o hypoteku u Spořky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20754
9.6.21 16:53

Kdyby jsi měl finančního poradce, tak tohle všechno vyřídí za tebe a ty se nemusíš stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
9.6.21 17:19

@007XXXT ano, zvedne se ti hypoteka, ale na druhou stranu ji nemusis docerpat (ve smlouve je to uvedene). Banka se tim chrani… A v rozpoctu jsi uz pocital se zdrazenim? Pracuju blizko oboru elektro a tam v kvetnu pres noc zdrazil kabel 3×1,5 z 11,– kc na 17,–. A podobne je to skoro se vsim materialem… Tak aby ses pak nedivil, az to budete objednavat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21254
9.6.21 17:27
@Janli píše:
Kdyby jsi měl finančního poradce, tak tohle všechno vyřídí za tebe a ty se nemusíš stresovat.

Měla jsem tri hypoteky bez stresu a finančního poradce jsem nepotřebovala ani k jedne… :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
9.6.21 17:50

Jo, zvedne se ti hypo. Ale ono se to bude hodit. Nemusíš ji vyčerpat celou, je tam nějaké procento, to budeš řešit pak konkrétně s bankou. Ale dost možná se ti ty peníze „nabic“ budou fakt hodit. My jsme si vzali hypo na rekonstukci na 2 mil s tím, že vycerpame 1,4. Taky. delame valnou většinu svépomocí. A teď se blížíme tomu 1,4 mil a hotovo teda nemame. Nechybí toho už moc, ale budeme muset dodělat asi celou hypo, protože přesně jak tu někdo psal, od toho asi října, kdy jsme dělali rozpočet, jsou teď ceny někde poněkud jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754
9.6.21 18:05
@Hanka1 píše:
Měla jsem tri hypoteky bez stresu a finančního poradce jsem nepotřebovala ani k jedne… :P

Ale to není případ zakladatele, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
10.6.21 07:06

@007XXXT nemusíš přeci vyčerpat celou částku. Ale.. Víš, že teď šly ceny materiálu hodně nahoru? Spíš Bych si nechala fakt rezervu, na konci bance sdelis, že víc čerpat nebudeš a oni ti to prepocitaji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat