Roztroušená skleróza a příznaky

188
5.3.15 10:18

Roz.Skleroza a přiznaky

Dobrý den, mám takovou otázku již jsem psala několik diskuzí, protože jsem nevěděla co mi je, ale dnes po zhlédnutí Tv a předčtení pár článků mám obrovský strach zda nemám Roztrpušenou sklerózu. Špatně vidím tak rozmataně. Mám uplně malinké zornice a pobolívá mě levé oko a to byla šílená bolest obou očí, ale opravdu špatně vidím. Třesou se mi ruce hlavně levá a teď zrovna i pravá. Tak se motám mám nejistou chůzi a nastaly mi psychické problémy. Třepu se a nejsem to prostě já. Já nebyla několik let u lékaře a teď jsem hodně zhubla a prodělala chřipku a pak to začalo. Včera jsem byla u neurologa a ten mě prohlédl a udělal EEG a dnes jsem byla na krvi a zítra mám jít na výsledky. Myslíte si, že by to mohla být v počátcích roztroušená skleroza? Byla jsem i u psychiatra a ten mi dal AD. Prý mám v sobě úzkost. To je sice možný, ale některý příznaky nevypadaj, že by to bylo psychikou. Nemáte někdo s touto nemocí zkušenost a dá se s ní žít? Já mám malý dítě a mám 31 let a jsem z toho docela vystrašená. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1806
5.3.15 10:20

@lola123 Počkej, co ti řeknou doktoři a nestresuj se dopředu :-).. Takhle se můžeme jen domnívat.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
5.3.15 10:22

RS se projevuje různě. Si ve věku kdy je výskyt největší a u žen vyšší než u mužů. Podle příznaků to může být RS (bolest za okem zhoršující se pohybem, rozmazané vidění, tremor (třes), necitlivost na jedné straně těla) jsou typické příznaky.

Samozřejmě to může být i autosugesce. Zkus dobrého neurologa a MRI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
5.3.15 10:24

CO to je MRI jako magnetická rezonance? Prý se to tam nemusí poznat jsem četla. Já fakt nevím co to může být, ale podle včeho to RS vypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
5.3.15 10:28
@lola123 píše:
CO to je MRI jako magnetická rezonance? Prý se to tam nemusí poznat jsem četla. Já fakt nevím co to může být, ale podle včeho to RS vypadá.

ano magnetická rezonance.
McDonaldova kriteria pro RS ve většině případů vyžadují nález na MRI. MRI samozřejmě není samospásné nejlepší je dobrý neurolog a MRI.

Klinické ataky Objektivní léze Další potřebné kroky k určení diagnózy

2 nebo více 2 nebo více žádné, klinický průkaz stačí (další vyšetření vhodná, musí být v souladu s dg. RS)

2 nebo více 1 diseminace v prostoru pomocí MRI nebo pozitivní CSF a 2 či více MRI lézí konzistentních s RS nebo další klinická ataka postihující jinou lokalizaci CNS

1 2 nebo více diseminace v čase pomocí MRI nebo druhá klinická ataka

1(monosymptomatická) 1 diseminace v prostoru pomocí MRI nebo pozitivní CSF a 2 či více MRI lézí konzistentních s RSdiseminace v čase pomocí MRI nebo druhá klinická ataka

0 (progrese od počátku) 1 pozitivní CSF
diseminace v prostoru pomocí MRI průkazu 9 nebo více T2 mozkových lézí
nebo 2 či více míšních lézí
nebo 4-8 mozkových a 1 míšní léze
nebo pozitivní VEP se 4-8 MRI lézemi
nebo pozitivní VEP s méně než 4 mozkovými lézemi plus 1 míšní léze
diseminace v čase pomocí MRI nebo trvalá progrese po dobu 1 roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.15 10:34

@lola123 Uklidni se a pockej na vysledky. I kdyby to byla RS, necha se s ni zit. Upravis zi zivotospravu, zaleci te a priznaky se zmirni nebo vymizi. V mem okoli je nekolik lidi s RS a pokud to neni rychla forma - ta si myslim by se projevila drive - tak stav je dlouho setrvaly. A treba vysledky dopadnou dobre. Drzim pesti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
5.3.15 10:36

Já jsem z malýho města a tady jsou dva neurologové a zdejší nemocnice má šílenou pověst a tak jsem na poliklinice. Teď mě to levé oko tak šíleně bolí tedy tak za ním a mám obrovsky zůžené zornice a ráno jsou takový stavy kdy mě pálí a brní celé tělo. Je to na hlavu. Já už jsem z toho na nervy co mě může být. Už to trvá přes měsíc a je to fakt šílený.Snažím se zůstat v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
5.3.15 10:38
@lola123 píše:
Já jsem z malýho města a tady jsou dva neurologové a zdejší nemocnice má šílenou pověst a tak jsem na poliklinice. Teď mě to levé oko tak šíleně bolí tedy tak za ním a mám obrovsky zůžené zornice a ráno jsou takový stavy kdy mě pálí a brní celé tělo. Je to na hlavu. Já už jsem z toho na nervy co mě může být. Už to trvá přes měsíc a je to fakt šílený.Snažím se zůstat v klidu.

Nevím odkud si, ale já bych zajel do nemocnice kde mají i MRI a tam se nechal vyšetřit (v praze VFN nebo Vinohrady)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
5.3.15 10:44
@lola123 píše:

Ahoj, tak to fakt bude chtít počkat na výsledky, mně začala jen tím okem, prostě jsem neviděla, jako kdybych měla přes oko pásku. Na očním to skvělá paní doktorka poznala - asi tušila, na neurologii mě pan primář hned poslal do nemocnice na kapačky, magnetickou rezonanci a lumbálku a potvrdilo se to. Nejdřív se mě ale ptali na další problémy - psychické, prodělanou boreliózu, klíště, alergie, problémy se zády, migrény… A vlastně až ve chvíli, kdy jsem na všechno říkala nenene :mrgreen: tak se k tomu v podstatě vylučovací metodou přiklonili a magnetická to potvrdila.

Ale Ty máš další příznaky - takové měla kamarádka a bylo to prodělanou boreliózou, o které ani nevěděla, ani si nevzpomněla, že by ji kouslo klíště. Tak jí dělali testy krve a kdoví co ještě a potvrdili to, borelióza prodělaná někdy dávno. Nasadili antibiotika a bylo to. :-) Určitě to bude tak i s Tebou :hug: :kytka:

Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.15 10:45

@Patejl1 Je z Hodonina, asi do Brna…tedy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
5.3.15 10:46

Já jsem z jižní moravy až u Hodonína. Nejbližší je v Brně. A to musíš mít doporučení od lékaře? Asi ano, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
5.3.15 10:50
@lola123 píše:
Já jsem z jižní moravy až u Hodonína. Nejbližší je v Brně. A to musíš mít doporučení od lékaře? Asi ano, že?

V Praze doporučení není třeba, jen většinou člověk déle čeká. Jak to chodí v Brně netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
5.3.15 10:52

@Janaxy a jak se s ní žije a kolik je vám let jestly se můžu zeptat.?Já mám strach hlavně kvůly dceři i sobě samozdřejmě. Klíště jsem nikdy neměla. Muž měl boreliozu, ale, že by se mi projevila teď v zimě a ještě mám tedy řídkou stolici furt od těch příznaků a měla jsi taky zůžené zornici jako hlavičky od špendlíku..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4435
5.3.15 10:57

U nás v rodine diagnostikovali RS, přestala vidět na jedno oko - viděla jen obrysy a rozmazaně, unavená. Magnetická rezonance - nález - 5ložisek na očním nervu, nezhoubných, pomocí kortikoidů ji to léčí a už vidí líp…nicméně musela podstoupit lumbální puknci - pozitivní na RS. Doživotně si dennodenně píchá injekce na zastavení nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24539
5.3.15 11:02

@lola123 Spíš se zkus objednat přímo do nějakého centra pro diagnostiku a léčbu RS.
Nevím, jak v Brně, já jezdím do Ostravy do fakultní nemocnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat