Rozumí mi někdo?

Anonymní
27.5.18 00:39

Rozumí mi někdo?

Ahoj všem, nějak nemohu spát a asi moc rozjímám, ale zajímá mě váš názor. Mám pocit, že mám v okolí samé ženy, které naprosto vyměnily své ambice a ctižádost něčeho dosáhnout za pohodlný život vedle svého muže. Ano, na jednu stranu super, nechat se živit, mít 95% své výplaty jako kapesné na oblečení, chodit do práce na půl úvazku a vymetat všechny bary, ale… může být taková žena doopravdy dlouhodobě šťastná? Kort, když měla například dříve nějaké sny? Někdy si totiž pak i říkám, jestli nedělám chybu. Práci mám skvělou, ve vedení, byt nový (je mi 24), otáčím i přes velkou finanční rezervu téměř každou korunu, neb stále je co vylepšovat, nové auto, odkládat na spoření apod… Přítel má občas pocit, že žiju jen povinnostmi a brzy se zblázním. Jenže mně by bylo hrozně líto někde zakrnět třeba jako asistentka (teď nic proti vám :) ), která je závislá na svém muži, která žije jen zábavou a hadry… ale pak je mi i líto, když vidím ty příspěvky na socnetu, jak se ty holky baví… nevím achjo. Nebo vím, chci být šťastná, ale zároveň na sebe i hrdá. :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9511
27.5.18 00:55

Nejde o to, jak to mají ostatní ženy, jde o to, jak to chceš mít ty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15862
27.5.18 00:58

Definuj „ambice“ a „sny“, teprve pak má tahle debata smysl, na holku ve vedení bych čekal trochu sofistikovaněji precizovaný dotaz :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23454
27.5.18 00:59

N+jak nevím, kam tím míříš :mrgreen:
Je spousta žen, které ani žádné velké (pracovní) ambice nemají a jsou naprosto spokojené jako matky, hospodyňky, a spíš než honba za penězi a uznáním, je zajímá to, aby měl manžel každý večer teplou večeři nebo aby dětem vyrobily kvalitní přesnídávku. Nebo třeba aby ušily krásné boty nebo se naučily italsky. Jen tak, protože chtějí, né proto, že je to posune dál v kariéře…
Dnešní doba je skvělá v tom, že si víceméně každý (a hlavně každá) můžeme dělat to, co komu vyhovuje.
Mě by třeba ubíjelo pořád se honit dál, výš a rychleji :nevim:
Někdo je takový odjaktěživa, někdo na to přišel v pětatřiceti, kdy zjistil, že chce radši jednoduše žít a užívat život, někdo prostě jen zpohodlní. Já se dvacet let honila jak ta kráá… (s prominutím) a co z toho? Za týden třeba skončím pod kytkama a k čemu mi budou našetřený peníze nebo vysoká pozice v zaměstnání? Však je to jen práce. Někdo v tom vidí smysl života a já mu to neberu, stejně jako ty neber těmhle „domácím putičkám“ jejich smysl života.

Carpe diem, memento mori ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12289
27.5.18 01:17

Tak zij jak chces ty a tak abys byla stastna ne? Je fuk, ze ma nekdo rad party a hadry co je na tom spatneho? Nic je to jejich volba a moznost, kterou si svobodne zvolily. Otazka je, zda ty jednou nebudes nestastna az zjistis, ze ta honba za pokladem za to vlastne moc nestala. Ze si se mohla vic bavit, uzivat si zivota. Ani jedna cesta neni spatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
27.5.18 02:25

Tak já sem mezi nimi. Máme dvě děti, sem na mateřské a vše platí manžel. Mateřskou mám pro své potreby. Nikdy po mě nic nechtěl i v době když sem pracovala ( i tak vyděláva 4krat víc jak já v práci ). Ke štěstí mi mateřství staci a plánujeme ještě třetí. Manžel je zastánce ze rodinu živý chlap. A vyhovuje nám to oboum. Každý to nějak má…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
27.5.18 02:32

Tak kdyby byly vsechny zeny ve vedeni, tak kdo by ti pak delal tu asistentku? Mozna mas penize ale rozumu si moc nepobrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22999
27.5.18 03:07

Jestli to máš opravdu tak, jak píšeš(moc ti nevěřím) je mi tě líto. Honit se za kariérou a penězi, tomu neříkám život. K čemu je ti nové auto, když s ním jezdíš jen do práce, bo na zábavu ti nezbývá čas. Máš na co si vzpomeneš, ale obyčejný život ti protíká mezi prsty. Můžeš se chlubit, vystavovat na obdiv širokému okolí, jak se máš dobře, ale věř, že spousta těch chudinek ti nezávidí, ale spíš tě litují. Lehce se ti může stát, že jednoho dne přijdeš domů z práce a přítele tam nenajdeš. Bo málo chlapů skousne, že po příchodu z práce není jeho žena doma, k večeři, když si nekoupí rohlík, nemá co jíst. Ještě rád si najde tu domácí puťku, která mu z bytu vytvoří domov. Kdyby byli všichni jako ty, neměla bys komu dělat manažerku a nemohla se chlubit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
27.5.18 03:30

Jsem zvědavá, na co jednou budeš vzpomínat. Na super práci? Ne, to si jednou budeš vyčítat, že jsi právě alespoň jedinkrát nevybočila a nešla jsi si užít. S holým zadkem jsi sem přišla, s holým odejdeš, ale vzpomínky ti nikdo nevezme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45589
27.5.18 03:36

Mě zarazilo, že podle tebe musí být asistentky finančně závislé na partnerovi. Jestli vy jim ve firmě platíte tak mizerně, že se samy neužíví, tak je to teda pěkně blbá firma a na takovou práci bych hrdá nebyla.
A život není jen o penězích, jsou daleko důležitější věci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
27.5.18 04:37

To je otázka povahy. Jsou holky, které to tak mají, že jim to vyhovuje. Já třeba taky k životu práci potřebuji, pracovat mě baví, baví mě učit se nové věci atd. Navíc mám vnitřní pocit, že musím být schopna své děti uživit sama, když to bude nutné. Člověk nikdy prostě neví co se stane. Ale jak říkám, je to o povaze a třeba i o zkušenostech z okolí. Já se prostě ještě nesetkala s tím, že by chlap dlouhodobě živil ženu a zároveň ji plně respektoval. Vždy byla ta žena v tom vztahu něco míň, neměla stejné rozhodovací právo o věcech doma atd. Tím nerikam, že to tak být musí, ale je to má zkušenost a proto mi podobný model podvědomě nevyhovuje. Někomu je to ale jedno, vyhovuje mu být doma a mít klid na děti a ostatní věci jsou pro něj vedlejší a šťastný je. Já bych tak šťastná nebyla kvůli věcem co zmiňuji výše. Univerzální model na štěstí proste neexistuje a každý si to musí udělat po svém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
27.5.18 06:11

@Mar__tanka1983
Pod to se podepisuji. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3830
27.5.18 06:52

Taky jsem se ve ctyriadvaceti honila jak blbec. Ambice jak blazen, idealy, kariera. No a co z toho. Zadna prace nestoji za znicene zdravi a rozvraceny osobni zivot. Mne ne. Pracuju na puluvazek, delam praci, ktera ma smysl a plat mam vicemene pro sebe a deti, vetsinu tahne manzel, to je pravda.
Akorat nevymetam bary, to me nebavilo nikdy. Doma nijak nekrnim, zajmu mam dost. A fakt niceho nelituju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
27.5.18 07:31
@Anonymní píše:
Ahoj všem, nějak nemohu spát a asi moc rozjímám, ale zajímá mě váš názor. Mám pocit, že mám v okolí samé ženy, které naprosto vyměnily své ambice a ctižádost něčeho dosáhnout za pohodlný život vedle svého muže. Ano, na jednu stranu super, nechat se živit, mít 95% své výplaty jako kapesné na oblečení, chodit do práce na půl úvazku a vymetat všechny bary, ale… může být taková žena doopravdy dlouhodobě šťastná? Kort, když měla například dříve nějaké sny? Někdy si totiž pak i říkám, jestli nedělám chybu. Práci mám skvělou, ve vedení, byt nový (je mi 24), otáčím i přes velkou finanční rezervu téměř každou korunu, neb stále je co vylepšovat, nové auto, odkládat na spoření apod… Přítel má občas pocit, že žiju jen povinnostmi a brzy se zblázním. Jenže mně by bylo hrozně líto někde zakrnět třeba jako asistentka (teď nic proti vám :) ), která je závislá na svém muži, která žije jen zábavou a hadry… ale pak je mi i líto, když vidím ty příspěvky na socnetu, jak se ty holky baví… nevím achjo. Nebo vím, chci být šťastná, ale zároveň na sebe i hrdá. :potlesk:

Nejak nechapu, co tim chtel basnik rict :mrgreen: To jako ze ty jsi ambiciozni karieristka, tak musime takove byt vsechny :think: Nekdo na to proste neni honit se za vedoucimi funkcemi, to je o povaze. Treba ja bych vzivote ve vedouci funkci nepracovala. Moznost jsem mela, ale odmitla jsem. Proste na to nemam koule, jsem radeji radovy zamestnanec. A svete div se, presto nejsem zadna putka domaci, ktera by snad mela byt zavisla na chlapovi. Jsem naprosto financne nezavisla, mam svuj byt, chatu, auta, jezdime k mori… Mam pokracovat? ;) A narozdil od tebe fakt nemusim otacet každou korunu. A napada me, kdyz by jsme byly vsechny vedouci, kdi by nam delal ty asistentky? :think: Chce to to trochu premyslet hlavou devce zlaty. Ale to je asi trend dnešní doby. Vsichni studuji VS, bude to tu samy „inzenyr“ a kdo bude delat ty uklizecky, popelare, prodavacky nebo asistentky ;), to fakt netusim.
Jo a jen takova malickost, kdyz chces byt ve vedoucich funkcicich, mela by jsi pravopis ovkadat na jednicku. Nepise se „kort“, ale proste a jednoduse „kor“. Rve to oci. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28582
27.5.18 07:38
@Anonymní píše:
Ahoj všem, nějak nemohu spát a asi moc rozjímám, ale zajímá mě váš názor. Mám pocit, že mám v okolí samé ženy, které naprosto vyměnily své ambice a ctižádost něčeho dosáhnout za pohodlný život vedle svého muže. Ano, na jednu stranu super, nechat se živit, mít 95% své výplaty jako kapesné na oblečení, chodit do práce na půl úvazku a vymetat všechny bary, ale… může být taková žena doopravdy dlouhodobě šťastná? Kort, když měla například dříve nějaké sny? Někdy si totiž pak i říkám, jestli nedělám chybu. Práci mám skvělou, ve vedení, byt nový (je mi 24), otáčím i přes velkou finanční rezervu téměř každou korunu, neb stále je co vylepšovat, nové auto, odkládat na spoření apod… Přítel má občas pocit, že žiju jen povinnostmi a brzy se zblázním. Jenže mně by bylo hrozně líto někde zakrnět třeba jako asistentka (teď nic proti vám :) ), která je závislá na svém muži, která žije jen zábavou a hadry… ale pak je mi i líto, když vidím ty příspěvky na socnetu, jak se ty holky baví… nevím achjo. Nebo vím, chci být šťastná, ale zároveň na sebe i hrdá. :potlesk:

Já Ti nerozumím…

Čtu tam jen o práci, bytě, autě, barech a nevidím ani zmínku o dětech…

Přitom podle mě je život bez dětí prostě nanic, žádné peníze a cestování to nevynahradí, děti jsou nejvíc a o dětech Ty přitom vůbec nepíšeš, takže já Ti nerozumím :nevim: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama