Samoživitelka - jak moc vám vyhoví zaměstnavatel?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 27.11.18 12:22
Samoživitelka, dotaz ohledně nástupu do práce

Holky ráda bych se zeptala na pár věcí. Vy, co jste se vracely do práce od dětí cca tří let, vyhověl vám zaměstnavatel ohledně dělání jenom ranní směny? Rovněž vy, co jste bydlely sice u rodičů brál zaměstnavatel či předpokládal, že se vám rodiče postarají o dítě?

Táta tvrdí, že mi potenciální zaměstnavatel musí vyhovět s tím, že oni se do toho nepočítají. Tak by mě zajímalo, jestli to platí i v praxi. Zda-li se tím zaměstnavatel řídí a bere na to ohled.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Miasofi
Kecalka 408 příspěvků 27.11.18 12:24
@Izumi Miyako píše:
Holky ráda bych se zeptala na pár věcí. Vy, co jste se vracely do práce od dětí cca tří let, vyhověl vám zaměstnavatel ohledně dělání jenom ranní směny? Rovněž vy, co jste bydlely sice u rodičů brál zaměstnavatel či předpokládal, že se vám rodiče postarají o dítě?Táta tvrdí, že mi potenciální zaměstnavatel musí vyhovět s tím, že oni se do toho nepočítají. Tak by mě zajímalo, jestli to platí i v praxi. Zda-li se tím zaměstnavatel řídí a bere na to ohled.

Zaměstnavateli je prd po tom, kde a s kým bydlíš. Vyhovět by ti mohl, záleží jestli na to má podmínky. Jinak výpověď a hledání vhodnější práce no.

Tamtama
Extra třída :D 11827 příspěvků 27.11.18 12:29

Já se sice nevracela, ale ano, vyhověl.

stinga
Závislačka 4445 příspěvků 3 inzeráty 27.11.18 12:52

@Izumi Miyako ahoj, tak já se teprve vracet budu, ale už teď vím, že nevyhoví - a to jsem na to spoléhala na 100 % :zed: . Když jsem tam pracovala před mateřskou, dělali jsme jenom na ranní směnu.
Od 9 měsíců malé do 17 měsíců mi vozili práci domů a já makala, když malá spala, pak to majitel zakázal.
Teď od jejích 22 měsíců jezdím do práce večer 3× týdně od 18 do 24 hodin, mamka hlídá.
Chtěla jsem jít od 2,5 roku do práce, od září platím školku! Teď jsem se zeptala, jak to bude s letní dovolenou kvůli školce a dověděla jsem se, že buď budu chodit na 3 směny nebo vyhazov - platí to pro všechny, pracovníky nahrazují Bulharama přivezenýma přes agenturu :zed: :zed: tož tak :cert:

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 27.11.18 12:58

@stinga Já se taky obávám, že to nebude tak snadné, jak si to doma představují. Matka by byla nejraději, abych dělala jak se říká za barákem a jenom na ranní směny, aby náhodou nemusela hlídat. Což je něco, co stejně nedělá :D Ale scény dělá už teď.

Jenže má přijít krize… A posledně když jsem v době krize hledala práce… to skončilo velkou mezerou v životopise. :(

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2356 příspěvků 27.11.18 13:00

@Izumi Miyako jaká kroze, proboha :zed: :zed:. Spousta zaměstnavatelů na to kašle a mámám s dětmi nevyhoví,nemusí. V tomhle je ten zakopaný pes. Měli by na to udělat zákon. :nevim:

Anik
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 27.11.18 13:03

Záleží kde pracuješ, jestli jedete podle zákoníku práce nebo služebního zákona nebo podle ničeho :)))) protože zákoník práce toto nějak upravuje, takže si ho pročti. Mně vyhověl, mám pouze ranní, noční u nás nejsou, a nemusím odpolední a soboty jednou začas. A vyhověl mi tedy tenkrát i v 6-hodinovém úvazku, ale to záleží jestli to nevadí provozu, to v zákoníku práce myslím nijak není…nebo možná je, nevím.
Jenom doplním, že pracuju ve státní sféře, a tam musí ctít zákoník práce, tedy vyhovět musí, protože je hlídaný.

Že bydlíš s rodiči se řešit nebude, jde o otce, s tím nežiješ, takže jsi pro potřeby zákoníku práce samoživitelka se vším všudy,,,myslím opravdu jen kvůli tomuto, sociálka apod. samozřejmě osobu otce řeší.

Příspěvek upraven 27.11.18 v 13:08

andelka83
Generální žvanilka 20219 příspěvků 27.11.18 13:04

Tak zaměstnavatel má povinnost umožnit změnu,ale nesmí tomu bránit vážné provozní důvody. Což je někdy slovickareni.
Já jsem dělala normálně směny,ale po roce a půl jsem potřebovala o hodinu posunout ranní směnu ( byla od 5:30 a školka a družina od 6). To jsem teda spoléhala na to,že jsem byla poměrně těžko nahraditelná,a šlo jen o 4 dny v tom týdnu. Ale vím že kdyby to takhle chtělo víc kolegyň,byl by problém. Zkusila bych se domluvit,ale je to někdy složité. V některých zaměstnáních to opravdu nejde,dělat jen ranní. U nás to jedna kolegyně měla ( jedna z 16), ale az když dala výpověď a zjistilo se že nejsou lidi,a vedení změnilo názor.

mrav
Neúnavná pisatelka 19741 příspěvků 27.11.18 13:06

Ahoj. Mně zaměstnavatel vyhověl - ale jeho povinnost to není. Dost záleží na tom, jaké má možnosti. :mavam:

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 27.11.18 13:24
@Aduš8 píše:
@Izumi Miyako jaká kroze, proboha :zed: :zed:. Spousta zaměstnavatelů na to kašle a mámám s dětmi nevyhoví,nemusí. V tomhle je ten zakopaný pes. Měli by na to udělat zákon. :nevim:

Zákon? To snad ne.

Lendeš
Kelišová 5596 příspěvků 27.11.18 13:25
@Aduš8 píše:
@Izumi Miyako jaká kroze, proboha :zed: :zed:. Spousta zaměstnavatelů na to kašle a mámám s dětmi nevyhoví,nemusí. V tomhle je ten zakopaný pes. Měli by na to udělat zákon. :nevim:

Zákon na to je, ale málokterý zaměstnanec by se se zaměstnavatelem soudil a na to ti zaměstnavatelé spoléhají.

Anik
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 27.11.18 13:49

existuje - zákoník práce, služební zákon.

@TMana píše:
Zákon? To snad ne.
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 27.11.18 14:48

Taky by mě zajímalo uplatnění toho zákona v praxi…

andelka83
Generální žvanilka 20219 příspěvků 27.11.18 16:50
@Izumi Miyako píše:
Taky by mě zajímalo uplatnění toho zákona v praxi…

To je podobně těžko uplatnitelné v reálu jako povinnost přeřadit těhotnou na jinou práci nebo ji nechat za 100% platu doma. Občas je to někde tak jasné a možnosti takové, že se to podaří vyjednat.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 27.11.18 19:17

Po 8 letech nastup do nove prace. Samozivitelka bydlici u rodicu. Coz po tom je kazdemu houby. Mam 6ti hodinovy uvazek,delam jen ranni,ne vikendy,ne odpo,vsichni chapou ze jsem sama na dve deti a nemuzu se zacarovat do supermana. Slonto vse od zacatku,rovnou do smlouvy a nikde problem. Dost zalezi na zamestnavatrli,ja si vybrala schvalne takoveho kde jsem vedela ze mi to takhle vyjde.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >