Sání prstů

116
31.8.05 18:25

Sání prstů

Ahoj, holky. Doufám, že mi poradíte. Naše malá má oblíbenou zábavu - sání palce. Ne cucání, ožužlávánía oslintávání, ale opravdové intenzivní sání. Dělá to většinou, když chce usnout a nemůže (hlavně v noci po kojení) nebo když se nudí (když třeba musím žehlit, vařit atd. a nemůžu s ní dělat blbovinky - což by ona chtěla 24 hod. denně), někdy i když si myslím, že je zabavená. Palec jí všichni z rodiny vždy vytahujeme, slyšela jsem o hrozných deformacích a o zastavení růstu nehtu atd. Jak ji to máme odnaučit? Podotýkám, že dudlík nechce už od malilinkata - vyplivuje ho, prso ji taky vždycky neuklidní a stejně bych musela kojit co minutu. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Díky moc za každou radu. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

493
31.8.05 21:06

Já myslím, že to je normální, že si v tomhle věku cpe prstíky do pusy. Řekla bych, že to patří k vývoji. I když jak teď čtu znovu to sání - nevím, nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
31.8.05 21:10

Tak my jsme jen o pár dnů mladší, ale jsme na tom úplně stejně. V téhle době to prý není zvolzvyk tak to neřešíme. Už jsem jí i když u toho cucání usla zkoušela vyměnit prstík za dudlík a letěl oblukem taky :).
Beru to tak že tedy nebudeme při nejhorším odnaučovat dudlání dudlíku, ale palce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
31.8.05 21:44

Ahoj,
môj malý má 9 mesiacov a v 5 mesiacoch si tiež intenzívne cucal palček. Prestal s tým asi pred mesiacom. Nič zvláštne som nerobila preto, aby som ho to odnaučovala, hlavne som ho na to neupozorňovala, myslím, že to aj tak nemá veľký význam, sanie je pud. Dieťa sa tým potrebuje upokojiť, takže ja keď som videla, že si nahradzuje moju neprítomnosť palčekom, viac som sa mu venovala. Možno som nemala ožehlené alebo vytreté, ale výsledkom je, že už si palček necucá.
Mňa moja mama odnaučovala cucaniu palca rôznymi hroznými metódami a aj tak som si ho cumľala do dvoch rokov…
Tak neviem, či som ti nejako poradila, každé dieťa je iné, držím ti palčeky :-), aby ste to vyriešili.
Nany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.8.05 21:57

Ahoj holky,
tak tohle téma je akorát pro mě,můžu přispět a poradit. Snažte se to dítka co nejdřív odnaučit. Já mám 2 leté dvojčata a ty bez palce prostě neusnou. Je to děs. Nejen že si je cucají v noci, ale už jsem je párkrát přistihla i na kočárku, což je hrůza, když už na všechno šahají atd… Odnaučit je to je hodně složité (dudlík nechtěli) a myslím, že tak ani tak jednoduché nebude. Hned od začátku (tedy kolem toho 5. měsíce) jsem jim je vytahovala, ale v noci stejně skončily prsty v puse. Dneska má malý už trošku předkus a malá je zatím v pohodě, protože ta cucá míň. Snad se toho zlozvyku zbavíme. Přeju Vám ať se to co nejdřív odnaučíte. Ahoj Lili
P.S. Ještě jsem si vzpomněla, že nám doktorka radila , udělat ruličku z tvrdého papíru a tu navléct na ruku , aby ji mimi nemohlo ohnout v lokti a tím prádem strčit do pusy, ale to u nás nemělo uspěch, protože rulička byla vždycky rychle dole.

• Nahlásit
  • Citovat
2114
31.8.05 22:42

Ahoj, u nas cucani palce byl strasne mooc velky problem. Prvni dcera byla po narozeni 2m v nem. a tam ji davali dudlik. Po prichodu dom uz dudlik nebyl a tak po mesici zacalo cucani. Asi po 4m sem to zacla resit-privazanim rukou k postylce (samozrejme ze s nimi hybat mohla :! ale nesly do pusy) jenze zanedlouho zjistila ze muze ohnout hlavu a cucalo se dal. Tak sem to opet zacla resit az ve 3l. Horky palecek (z lekarny) nepomoh stejne jako cili-peprovy mix apod., obvaz. Nakonec zabrala rukavice. Cili od 4l uz necuca. Cetla sem ze cucani do jenoho roku je v poho, ale nechce se mi verit ze mimi co cuca palec najednou v jednom roce prestane. To sice neni k tematu ale druha dcera (7m) nema dudlik, ani necuca palec-snad uz nezacne :lol:. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
1.9.05 08:01

Ahojky

tak u nás se taky cucá palec (nebo saje to vyjde nastejno - prostě se svým palcem dělá to co by měl dělat s dudlíkem)

Dudlík nechce - ted se mi někdy podaří mu ho protlačit ale ve spánku vyflusne a dá palec… anebo při usínání si ho vytáhne z pusy a začne si s ním hrát a je po spaní..

na jednu stranu je pohoda že nemusím pořád vstávat a vracet vypadlej dudlík ale ted jsem byla u z námých a má 5-ti lettého chlapečka a ten má furt palec v puse (víc než náš Michal) předkus zatím nemá… ale nemůžou ho to odnaučit…

jinak dr. mi taky říkala že se s tím prostě nic dělat nedá - jen nahradit dudlíkem - a když dítko nechce tak prostě ho nechat - původně jsem mu taky palec vytahovala, ale fakt to vůbec nepomohlo. Přivazovat nebo nějak omezovat nemůžu (jen když mu chvilku držím ruku na ostříhání nehtů tak je z toho megařev že se nemůže mrskat jak on chce)

Jinak další známá co má děti 6let a 2 roky - palec sály obě a přestaly obě do roka - samy od sebe

no tak pevné nervy - ale to dítko prostě potřebuje mít něco na uklidnění - možná zkus muchlovací plínku - nebo nějakýho plyšáka, kterýho může ocucávat a pak usne (u nás se to daří s tím plyšákem jen v kočárku). Jinak manža cucal až do školy rohy od povlečení… :)))

Ale zaručuju ti že nějakou metodu uklidnění si prostě prcek najde a ty s tím nic moc nenaděláš…

Zdraví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
1.9.05 12:02

Ahoj, zrovna včera se saním zacala. A Nejdrív to byl palecek, ted kdyz se zadarí a vejde se cela pěsticka. A pritom tak hlasite pomlaskava. Já bych to neresila, kdyz ji pritom capnu, radsi ji dam dudlik, ale hlavu si s tim nedelam, patrí to k veku. misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
1.9.05 14:00

Ahoj,
tak u nás si cumlala prstíky jen chvíli, ale já jako mimi jsem měla prstík(ukázováček) pořád v puse. Nakonec dr mámě poradila, abych ho pak neměla placatý :D , ať mi dává na noc rukavičku přes ručičku.
Pak mi ji máme po čase sundala a no a byl pokoj :wink: :D
Jinak s tou rourkou se mi to zdá trochu drastické :?
Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
1.9.05 18:04

Taky máme závisláčka na palci(palcích). Nedávno jsem kvůli odřené kůři u ohybu palce malé dávala 5 dní přes den i na noc podkolenky, aby se jí to zahojilo, ale byla úplně hotová, jak se neuměla uspat. Prostě děs.. takže když se jí to zahojilo, tak jsem to vzdala a ruce osvobodila..
Od té doby zase hezky spí, je spokiojená a já se můžu modlit, aby to nemělo na chrup moc vliv.. Já sama jsem si prý dudlala hooodně dlouho a předkus nemám či jen velmi slabý (těžko poznat, co je předkus a co normál - každý má zuby horní lehce přes spodní).. Tak uvidíme… Ale nyní to odnaučování prostě neprošlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama