Screening ve 2 trimestru,jit,nejít?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.6.22 12:32

Screening ve 2 trimestru,jit,nejít?

Ahoj, byly jste na tomto vyšetření? Měla bych jít zítra, ale není to zbytečne když před 2 týdny u gynekologa na utz. vše v pořádku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1905
30.6.22 12:37

Byla jsem a šla bych zase. Na screeningu jde poznat mnohem víc než u doktora na ultrazvuku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8808
30.6.22 12:38

Na tomhle screeningu se kontroluji vnitřní organy
nám tak odhalili zdvojenou ledvinovou panvičku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
30.6.22 12:38

Ale screening je úplně něco jiného, než vyšetření u gynekologa!!! :roll: :roll:

Na screeningu hodnotí vývoj miminka a mohou odhalit vývojové vady. Takové vyšetření Ti běžný gynekolog neudělá…

Nám tam zjistili preeklampsii a výrůstek na srdíčku…

Příspěvek upraven 30.06.22 v 12:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
30.6.22 12:39

Já nebyla a mrzelo mě to. Mohla jsem mít další obr ani mi to nenabídli. Takže… Šla bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2196
30.6.22 12:39

A gynekolog ti delal podrobne vyšetření vsech organu? :roll: pochybuju. Povinna zadna vysetreni nejsou, delej si co chces. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
30.6.22 12:40

Určitě jít🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
30.6.22 12:47

Já tedy byla na vsech, ale druhy screening v prenatalu v Brně trval vsehovsudy 3minuty..prý “jojojo, ok, Ok, Ok vše v pořádku “..když jsem pak šla na gyndu a říkala jsem to doktorce, pro muj klid prošla všechno znovu,15min mi ukazovala a vysvětlovala co jak je a jak to má byt a ze je vše Ok. Takže ano, pokud má gyndarka dobry UTZ a vi co a jak (moje dřív pracovala v prenatalu),tak je to se screeningem srovnatelné..ale pro svůj klid v duši jsem proste chtěla prenatal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
30.6.22 12:47

Mmt, uz ho neproplaci pojišťovna nebo jde jen o lenost? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4862
30.6.22 12:48

Určitě bych šla, pokud teda neřešíš platbu za to vyšetření. Bývá to mnohem podrobnější, při druhém těhotenství se „hledala“ druhá ledvina. Protože bylo mimčo vždy blbě natočené, tak si to detailně zkoumali. Můžeš mít aj fajn mimozemskou 3D fotku 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
30.6.22 12:56

Šla jsem na všechna vyšetření, co mi byla doporučena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
30.6.22 12:58

Jít nikam nemusíš, ale tady je šance, že se odhalí nějaké vady, které kvůli velikosti miminka, nebyly ještě na 1.screeningu patrné. Ten druhý se dělá z tohoto důvodu, že orgány jsou už větší, zároveň pokud by tam byla nějaká fatální vývojový chyba, je lepší o tom asi vedět dřív než později. Trvá to cca 30 minut, podle toho, jak je dítě natočené a zda je vše dobře vidět. Když máš žádanku nic se neplatí, bez ní to stojí třeba v CARu kolem 800,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5028
30.6.22 13:08

Pokud by jsi si nechala i postižené dítě tak je to zbytečné. Povinnost to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83517
30.6.22 13:13
@kavenka píše:
Pokud by jsi si nechala i postižené dítě tak je to zbytečné. Povinnost to není.

No, to právě není… Na tomhle screeningu se zjistí třeba vrozené srdeční vady, z nich některé vyžadují rodit v příslušně vybavené nemocnici… Ale jo, pokud je lepší to zjistit až po porodu a třeba to dítě zbytečně ohrozit, tak jo, je to naprostá zbytečnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
30.6.22 13:27

Já to nechápu, buď dítě chci a tak chodím na všechna vyšetření, na všechny prohlídky, abych pro klid svůj i miminka věděla, že roste, srdíčko tluče a všechny orgány jsou v pořádku. :nevim: Nám na screeningu nešlo vidět pořádně srdíčko, tak mě poslali na kardiologii. Tam našli ten výběžek na srdíčku. Nic to není, ale prcek musí po porodu na kontrolu. To bych bez screeningu nevěděla a prcka tak mohla ohrozit i :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat